بهترین هاست از نگاه کارشناسان فنی چه ویژگی هایی دارد؟

اغلب جستجوهایی که درباره‌ی «بهترین‌ها» انجام می‌دهیم به محتوای تبلیغاتی ختم می‌شوند. تعداد زیادی برند ادعا می‌کنند که «ما بهترین هاست هستیم!». حوزه‌ی هاستینگ‌ هم از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین بر آن شدیم که با تکیه بر نظر کارشناسان و افراد صاحب‌نظر حوزه‌ی وب، بر اساس استانداردها و ابزارها، ویژگی

 • تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۰۰:۰۰:۰۰
 • تعداد بازدید: ۴۹
 • گروه: اخبار

پیش از هر چیز: اصلاً منظور از بهترین هاست چیست؟

برای اینکه پی ببرید معیارهای بهترین هاست چیست بیایید و از این جا شروع کنیم که وقتی از بهترین میزبانی وب حرف می‌زنیم دقیقاً منظورمان اشاره به چه چیزی است؟ یک سرویس میزبانی خوب از هر نوعی که باشد باید بتواند سه ویژگی‌ «سرعت» ، «امنیت» و «کیفیت پشتیبانی» را برای وب‌سایت تامین کند. این را احتمالاً همه‌ی ما می‌دانیم. چیزی که شاید ندانیم ویژگی‌های مشخصی است که این استاندارد را محقق می‌کنند.

 

ویژگی‌های بهترین هاستینگ از لحاظ امنیت چیست؟

این طور که Fundera (بیمه کننده‌ی کسب و کارهااعلام کرده‌است، بیش‌ترین خسارتی که به کسب و کارها می‌رسد مربوط به حملات سایبری استدر سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۴۳ درصد از کل خساراتی که کسب و کارهای کوچک متحمل شده‌اند حملات امنیتی بوده‌اند.

تعجبی هم نداردبیش‌ترین انگیزه‌های حملات مالی هستند و بهترین گزینه‌های برای حمله کنندگان هم کسب و کارهای کوچکی هستند که گردش مالی مناسبی دارندو از طرفی امنیت قدرتمندی از وب‌سایت‌ها و پایگاه‌های دیجیتال آن‌ها حفاظت نمی‌کنداین واقعیت‌ اهمیت نکات امنیتی در انتخاب بهترین هاست را نشان می‌دهد.

بنابراین اگر نیروهای متخصص امنیت و شبکه در لیست کارمندان شما نیستند، بهتر است با توجه به این موارد هاست ایمنی انتخاب کنید و احتمال تهدیدها را کم‌تر کنید:

 1. ارائه گواهینامه SSL
  گواهی SSL همان چیزی است که به کاربران و مرورگرها نشان می‌دهد وب‌سایت شما از پروتکل امن HTTPS برای انتقال داده استفاده می‌کند.

 2. اقدامات پیش‌گیرانه، مقابله‌ و بازیابی پس از حملات سایبری
  حملات سایبری هرروز از اتاق نوجوان‌های کنجکاوی که تازه با کالی آشنا شده‌اند تا اتاق فکر تیم‌های هکری هدفمند در حال اتفاق افتادن هستند. انگیزه‌ی به خصوصی هم نیاز ندارد. ممکن است شما به عنوان وب‌سایت فروشگاهی یک برند مطرح مورد هدف قرار بگیرید. یا به عنوان اولین تجربه‌ی یک نوجوان کنجکاو مورد حمله‌ قرار بگیرید.
  از آن‌جایی که این حمله‌ها از بیرون به سختی قابل کنترل هستند، بهترین راه‌ بستن حداکثری ورودی‌ها و منافذ وب‌سایت است. بنابراین بهترین هاست از نظر امنیت که زیر ساخت‌های مناسبی (مثل فایروال نرم‌افزاری و سخت‌افزاری) را برای محدود کردن نفوذ در اختیار دارد می‌تواند اثر بسیار چشم‌گیری در امنیت سایت شما داشته باشد.

معیارهای انتخاب بهترین هاست

 

به طور مثال حملات دیداس از آن‌جایی که به سختی از رفتار عادی کاربران قابل تشخیص هستند می‌توانند در سکوت خسارات بزرگی را به سایت شما وارد کنند. اما در صورتی که هاست شما مجهز به سیستم آنتی دیداس باشد به سادگی قابل تشخیص خواهند بود. و بدون این که شما متوجه شوید تهدیدها در نطفه خفه می‌شوند.

 1. مانیتورینگ امنیت توسط تیم متخصص
  اگر نیروهای امنیت و شبکه مشغول در هاستینگ موردنظر شما چندان حرفه‌ای نباشند، هیچ زیرساختی نمی‌تواند باعث امنیت کامل هاست کند.

امنیت وب‌سایت شما در گرو بررسی‌های دائم یک تیم متخصص است. تیمی‌ که با در اختیار داشتن بهترین زیرساخت‌ها بتواند بالاترین سطح ایمنی را برای‌ شما به ارمغان بیاورد.
 

 1. بک آپ گیری منظم خودکار

یکی از پایه‌ای ترین و اصلی‌ترین اقدامات پس از فاجعه‌های امنیتی، بازگردانی وب‌سایت به نسخه‌ی پیشین است. اما در صورتی که هیچ نسخه‌ی پشتیبانی پیش از وقوع فاجعه اتفاق نیفتاده باشد چه می‌شود؟ همیشه همه‌ی متخصصین توصیه می‌کنند که از وب‌سایت بک آپ بگیرید. اما بیایید کمی واقع‌بین باشیم. همه‌ی ما همیشه و به طور منظم این قانون را اجرا نمی‌کنیم.

بنابراین اگر هاستینگ شما به طور منظم و خودکار از تمام داده‌های وب‌سایت شما بک آپ بگیرد و این بک آپ‌ها را در سرور جداگانه و امنی نگهداری کند؛ در صورت بروز فاجعه بازیابی سایت ساده‌تر خواهد بود.

ویژگی‌های بهترین میزبانی وب از جنبه‌ی سرعت هاست:

 1. آپ‌تایم و داون ‌تایم

  هنگامی که سایت شما از دسترس خارج می‌شود احساس خوبی به شما دست نمی‌دهداما اگر این خروج از دسترس به دلیل خطایی که کرده‌اید نباشد و اصلاً روح‌تان از ماجرا بی‌خبر باشد چه؟ اگر اصلاً خبر نداشته باشید که چه روزهایی قرار است دچار قطعی و کندی شوید؟ این کابو‌س‌های شبانه همگی مربوط به مفهومی به اسم آپ‌تایم هستند که مشتریان بهترین هاست هرگز آن را تجربه نخواهند کرد.


مفهوم آپ‌تایم بر اساس درصد نشان می‌دهد که سرورهای هاست در چه مدت از طول سال در دسترس هستند. بنابراین به ازای هر یک درصد کاهش آپ‌تایم سه روز از سال قطعی سرور در انتظارتان خواهد بود.

 1. پهنای باند نامحدود

  مفهوم پهنای باند به سقف مصرف ماهیانه‌ی شما و کاربران وب‌سایت‌ شما از منابع هاست اشاره دارد. اگر بسته‌های میزبانی به شما پهنای محدود ارائه می‌کند، بایستی میزان مصرف خود را طبق فرمول محاسبه کنید و با دقت بالا از بین گزینه‌های پهنای باند انتخاب کنید. چرا که اگر سقف مصرف پهنای باند را رد کنید سایت شما از سرویس خارج می‌شود. هاست با پهنای باند نامحدود بهترین و مطمئن‌ترین گزینه است.
   

 2. کیفیت زیر ساخت در بهترین هاست
  یک هاست پرسرعت و ایمن بایستی بتواند منابع قدرتمندی برای شما تامین کند. مواردی از قبیل هاردهای نسل جدید، وب سرورهای قدرتمندی مثل apache و litespeed و CDN های قابل اطمینان و پرکاربرد تغییرات چشم‌گیری در سرویس‌های هاستینگ ایجاد می‌کند.


 

نظر کارشناسان میهن وردپرس درباره‌ی مشخصات فنی بهترین هاست وردپرس!

 

ویژگی‌های بهترین هاست لینوکس چیست؟

سرویس هاست لینوکس مناسب برای برنامه نویسان و افرادی است که به آزادی عمل بیش‌تری برای مدیریت هاست خود نیاز دارند. بهترین هاست لینوکس بایستی با اسکریپت‌ها و CMSهای مختلف سازگاری داشته باشد.

علاوه بر این‌ها یکی از دلایلی که کاربران تمایل دارند از لینوکس‌ استفاده کنند، قیمت مناسب آن است. بنابراین بهترین میزبانی وب لینوکس، بیش‌ترین خدمات را با هزینه‌ی معقول و منطقی در اختیارتان بگذارد.

 

بهترین هاست وردپرس چه ویژگی‌هایی دارد؟

بیش از ۴۳٪ کل وب‌سایت‌های جهان روی وردپرس راه‌اندازی شده‌اند. بنابراین شرکت‌های هاستینگ روی محصول تخصصی میزبانی وب وردپرس تمرکز کرده‌اند. یک میزبانی وردپرسی مناسب بایستی بتواند برخی ویژگی ها را ارائه کند:

بهینه‌سازی مناسب با این سامانه مدیریت محتوا

در فرآیند کانفیگ و پیکربندی بایستی ماژول‌هایی بهینه سازی برای بهترین عملکرد میزبانی با وردپرس در نظر گرفته شوند.

سازگاری با انواع افزونه‌های وردپرسی‌

شانس این که یک وب‌سایت وردپرسی بتواند بدون افزونه‌ها کار کند، نزدیک به درصد احتمال رشد بذر در آسفالت‌است. بنابراین بهترین سرویس میزبانی وب وردپرسی بایستی سازگاری حداکثری را با انواع افزونه‌ها به خصوص گزینه‌های سنگین‌تر و پرکاربردتری مثل المنتور و ووکامرس را فراهم کند تا در سرعت سایت خللی ایجاد نشود.

 

هاست ایران بهتر است یا هاست خارج؟

پاسخ این سوال بستگی به هدف شما و جامعه‌ی کاربران‌تان دارد. اگر نزدیکی سرورها به کاربران برایتان مطرح است، گزینه‌ی میزبانی وب داخل ایران می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. اما در صورتی که کیفیت سرورهای خارج مثلاً هاست آلمان برای شما مهم‌تر است می‌توانید از میزبانی وب خارج به همراه یک CDNمناسب استفاده کنید.

بهترین سایت خرید هاست چیست؟

با توجه به تمام فاکتورهایی که در این مقاله برشمردیم از بین تمام گزینه‌های موجود، لیموهاست ( https://limoo.host/ ) بهترین میزبانی وب ایران و خارج را ارائه می‌کند. برخی از دلایلی که باعث می‌شوند این برند به عنوان بهترین گزینه معرفی شود را از زبان صاحب‌نظران حوزه‌ی وب نیز بخوانیم:

حرف آخر

در این مقاله تمام جوانب برای انتخاب بهترین هاست را بررسی کردیم. اما اگر هنوز در این باره سوالی دارید می‌توانید در بخش کامنت از ما بپرسید یا مستقیماً با لیموهاست مراجعه کنید.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
 • نام و نام خانوادگی
 • آدرس ایمیل
 • نظر شما