تاثیر فناوری پرداخت با موبایل در زندگی روزمره

عموما پرداخت با موبایل میزان خرید را افزایش می‌دهد. و به‌ویژه بر خرید لذت‌جویانه ازجمله غذا و سرگرمی و سفر تأثیر می‌گذارد؛ اما تأثیری بر خرید‌هایی مثل بهداشت و درمان و آموزش نخواهد گذاشت.

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۰۰:۰۰:۰۰
  • تعداد بازدید: ۱۵۴۵
  • گروه: اخبار

با پلتفرم‌های پرداخت موبایل، دیگر نیازی به استفاده از کیف پول یا کارت اعتباری نیست. این فناوری به‌ویژه برای خرده‌فروشان مناسب است.

آلیپای امروزه بزرگ‌ترین سیستم پرداخت موبایل موجود در جهان است و نشان می‌دهد گرایش پرداخت موبایل به سمت رو به رشدی است. خرید با موبایل به‌ جای کارت اعتباری در میان مشتریان محبوبتر است.

درنتیجه ی پژوهش دانشگاه ایلینویز، الگوهای هزینه و عادت‌های مصرفی تغییر کرده است. هرچند خرید حضوری یا آنلاین از طریق رایانه‌ی شخصی هنوز درمیان مشتریان رایج است.

 

تاثیر فناوری پرداخت با موبایل در زندگی روزمره

 

به‌گفته‌ی یوکیان زو، استاد مدیریت کسب‌وکار دانشگاه ایلینویز، تطبیق سریع پرداخت‌های مشتری با تلفن‌های هوشمند بر میزان تراکنش کلی و تکرار خرید‌ها اثر گذاشته است.

این پژوهش با بررسی داده‌های آلیپای، محبوب‌ترین پلتفرم پرداخت موبایل چین، سازوکارهای مرتبط‌ با تطبیق پرداخت موبایل و تأثیر کانال پرداخت موبایل بر دیگر کانال‌های سنّتی پرداخت را بررسی می‌کند.

 زو و همکارانش با استفاده از مجموعه داده‌ی منحصربه‌فرد دیگری از بزرگ‌ترین بانک‌های چین شامل داده‌های تراکنشی از رایانه‌ی شخصی و کانال‌های پرداخت موبایل و آفلاین به این نتیجه رسیدند که به‌صورت میانگین میزان تراکنش کلی پس از تطبیق کانال پرداخت موبایل ۲.۴درصد و فرکانس تراکنش کلی بیش از ۲۳درصد افزایش می‌یابد.

براساس نتایج این بررسی، کانال موبایل به ‌عنوان جایگزینی برای کانال آفلاین شامل پرداخت با کارت اعتباری فیزیکی و مکملی برای پرداخت آنلاین روی رایانه‌ی شخصی عمل می‌کند. برای کانال کارت فیزیکی میزان کل تراکنش پس از تطبیق آلیپای ۳.۹درصد کم شده. درمقابل برای کانال پرداخت رایانه‌ی شخصی، میزان تراکنش کلی پس از تطبیق آلیپای ۰.۳درصد افزایش داشته است.

زو می‌گوید: وقتی مشتریان پرداخت موبایل را با زندگی روزمره‌ی خود یکی کنند، دیگر نیازی به کارت‌های اعتباری در کیف پول خود ندارند. در آینده مشتریان با این روش محصولات را می‌خرند.

عموما پرداخت با موبایل میزان خرید را افزایش می‌دهد. و به‌ویژه بر خرید لذت‌جویانه ازجمله غذا و سرگرمی و سفر تأثیر می‌گذارد؛ اما تأثیری بر خرید‌هایی مثل بهداشت و درمان و آموزش نخواهد گذاشت.

این روش بیشترین تأثیر را بر کالاهای کم‌هزینه مثل انواع نوشیدنی یا بلیت‌های سینما می گذارد. زو، استاد مدیریت کسب‌وکار دانشگاه ایلینویز، همچنین معتقد است:

اغلب خرده‌فروشان کالاهای ارزان پرطرفدار را می‌فروشند. آنها بیشتر از کانال پرداخت موبایل استقبال می‌کنند و پیش‌گامان این جنبش خواهند بود. مردم معمولا کالاهای ارزان‌ و متداول را به این روش می‌خرند؛ بنابراین، حجم کالاهای فروخته‌شده ازاین‌طریق افزایش خواهد یافت. بدین‌ترتیب، کانال‌های مختلف پرداخت دراختیار مشتریان قرار می‌گیرد. اگر در صنعتی با میزان تراکنش یا تکرار تراکنش فراوان فعالیت می‌کنید، بکوشید استفاده از کانال موبایل به سود شما خواهد بود.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما