دنیای اسرار: رایابان پلتفرم ارتباطی جهت اشتغالزایی و رفع مشکلات فناورانه شهروندان است

دنیای اسرار: رایابان پلتفرم ارتباطی جهت اشتغالزایی و رفع مشکلات فناورانه شهروندان است.

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۰۰:۰۰:۰۰
  • تعداد بازدید: ۱۳۱۶
  • گروه: اخبار

به گزارش دنیای اسرار:امروزه با پیشرفت علوم بشری، کاربرد دانش در زندگی انسان در تمام عرصه های  مختلف افزایش یافته و اهمیت اقتصاد مبتنی بر علم و دانش و ضرورت توسعه شرکت های دانش بنیان در عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی رو به افزایش بوده است.

در این عرصه شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها یا همانشرکت های “نوآفرین” می توانندموجب تحولی عظیم در عرصه علم و دانش و کشف یافته ها و نتایج جدیدی شوند که این دستاوردهاموتور محرک توسعه جوامع محسوب می شود.

در بیانات و سخنان مقام معظم رهبری نیز همواره اهمیت و توجه به نقش برجسته شرکت های دانش بنیان در تحولات و تغییرات اقتصادی مورد تأکید بوده به طوریکه ایشان این شرکت ها را یکی از عوامل کلیدی تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولیدعنوان کرده اند.

در این زمینه مهندس حمید امینی، بنیانگذار مجموعه استارت آپ “رایابان” در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما گفت: در جامعه ما هم مثل بقیه جوامع توسعه یافته اهمیت فناوری و آشنایی و افزایش دانایی نسبت به دنیای الکترونیک، تکنولوژی و ارتباطات در فضاهای مجازی جمعی ادراک شد و مردم و اهالی این حرفه روز به روز در این زمینه رشد و پیشرفت نمودند.

وی با تاکید بر به روزرسانی و بهنگام بودن این فناوری ها افزود: طبیعتاً در این شرایط قشری از جامعه -چه برای پیشبرد مسائل و فعالیت های مربوط به شغل خود و چه برای زندگی شخصی- به مصرف کننده این تکنولوژی ها بدل شده اند و قشر دیگر نیز این فعالیت ها را به عنوان شغل حرفه ای خود برگزیده اند.

بنیانگذار مجموعه نوآفرین(استارت آپ) “رایابان”در ادامه با اشاره مختصری به تاریخ موجی الکترونیک و روابط شکل گرفته میان مخاطبان و طرفداران این پدیده، تصریح کرد: از زمان ورود فناوری های نوین هم چون رایانه، لپ تاپ، شبکه و …. به ایران  تا به امروز،چالش های بسیاری پشت سر گذاشته شده و برای هر کدام هم راه حلی ایجاد شده است و صدالبته رابطه بین مصرف کنندگان این خدمات و ارائه کنندگان آن نیز وارد مرحله حرفهای تر و تخصصی تری شده و یک بازار رقابتی نیز شکل گرفته است.

مهندس امینی همچنین به خلاء های موجود در این عرصه نیز اشاره و بیان کرد: مدت هاست که خلاء های جدیدی بین مصرف کنندگان و شاغلین این حرفه شکل گرفته و به جد احساس می شود که اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم ذکر این مثال به کمک ما می آید: خود شما، بله خود شما! با رایانه شخصیتان و برای پیشبرد مسائل شغلی یا شخصی خود نیازمند دسترسی و استفاده هر روزه از این ابزار نوین هستید و در این راه، به ناگاه بدون اینکه انتظارش را داشته باشید رایانه شما دچار مشکل می شود و شما هم که تخصصی در این زمینه ندارید، سر در گم و نگران می شوید و طبیعتاً در پی حل مشکل بر می آیید

وی با بیان اینکه وقتی در ابزارهای فناورانه خود دچار مشکل می شویم، سوالات متعددی ذهن ما را درگیر می کند، ادامه داد: در این زمان ما مرتباً  به این فکر می کنیم که چقدر طول می کشد تا وسیله ما تعمیر و درست شود؟ و آیا اصلاً درست می شود؟! برای تعمیر آن به  کجا می توان اعتماد کرد که از کیفیت خوبی برخوردار باشد؟ هزینه تعمیر آن چقدر است؟ و مبادا فایل ها، تصاویر و اطلاعات شخصی ما به سرقت رفته و حریم خصوصی ما تهدید شود؟! اینها سؤالاتی است که همواره در مواجه با یک مشکل در ابزارهای مبتنی بر فناوری مطرح شده و ما  به دنبال جواب مطمئن و قاطع آن می گردید.

مدیر مجموعه دانش بنیان رایابان در ادامه افزود: در این راستا ما برای اطمینان بیشتر از اطرافیان هم مشورت می گیریم که آن ها نیز تجربه های مثبت و منفی زیادی از ارائه دهندگان این خدمات دارند و بعضاً با گفته های آن ها بیشتر مردد می شویم و این جاست که به خلاء مجموعه ای پی می بریم که یقین داشته باشیم مورد اعتماد است، پایین ترین تعرفه ها را داراست، یک هفته ما را منتظر نمی گذارد، در سریع ترین زمان ممکن رسیدگی می کند، ضمانت رضایت دارد، حرفه ای ترین نیروها را در اختیار دارد و مهم تر از همه حفظ امنیت اطلاعات شخصی ما را هم در ارائه خدمت تضمین نماید و اصلاً برای حفظ آرامش و راحتی ما کارشناسانش را به منزل یا محل کار ما اعزام می نماید، آن هم بدون دریافت هزینه اضافی و بیشتر!.

حمید امینی با تبیین دغدغه های خود از راه‌اندازی این مجموعه تصریح کرد: با توجه به مشکلات و دغدغه های فوق، ما به این نتیجه رسیدیم که همین نیاز و نگرانی ها، نگرانی بقیه مردم نیز هست و کمر همت و پشتکار بستیم تا خلاء شرایطی نوین که بتواند این نگرانی ها را پشت سر بگذارد را برطرف نماییم و در این بین استارت آپ “رایابان” متولد شد.

وی با بیان مطالبی درخصوص ایده خلق شده در این مجموعه، توضیح داد: رایابان، پلتفرمی است که می تواند بهترین  تکنسین‌های IT و ICT را به مشتریان و شهروندان عزیز معرفی نماید و از شروع ارتباط مشتری با این پلتفرم تا انجام کامل و صحیح خدمت مورد نیاز وی، بر این چرخه نظارت کامل و موثر داشته باشد.

امینی خدمات این مجموعه برای شهروندان را برشمرد و بیان داشت: شهروندان عزیز در هر زمانی که به هر خدمتی در زمینه رایانه، لپ تاپ و … نیاز داشته باشند،  خیلی ساده می توانند با رایابان ارتباط برقرار کنند.

وی به شعار رایابان نیز اشاره کرد و گفت: ما معتقدیم برای هر مسائله ای قطعاً راه حلی وجود دارد و به قول رایابانی ها: “حتما یه راهی هست..!”

بنیانگذار “رایابان” در ادامه کانال های دسترسی و راه های استفاده سریع شهروندان از خدمات این مجموعه را برشمرد و افزود: برای استفاده از خدمات این مجموعه، راه‌های مختلفی وجود دارد و مسلماً برای هر کس، یکی از این راه‌ها آسان تر از بقیه است، بر همین اساس راه های ارتباطی ساده و متنوعی برای ارتباط و ثبت سفارش خدماتمان از طریق اینستاگرام (Rayabaan_com)، سایت (www.rayabaan.com)، تماس (۳۱۳۱۳۰۳۰)، واتس‌آپ (۰۹۱۳۷۱۵۱۴۵۲)، اپلیکیشن رایابان و… فراهم آوردیم و تلاش می کنیم تا این دسترسی، هر روز برای نیازمندان به این خدمات و شهروندان عزیز آسان تر، سریع تر و ساده تر شود.

امینی در پایان با بیان اینکه اعتقاد گروه پشتیبانی رایابان این است که ما نیامده ایم رقابت کنیم یا اثبات کنیم که بهترین هستیم، تصریح کرد: ما آمده ایم تا رفاقت کنیم، خدمت کنیم، و برای جوانان با استعداد این مرز و بوم که شایسته رفاه و پیشرفت هستند شغلی دست و پا کنیم، آمده ایم که کمک کنیم، هر چقدر که از ما بر می آید. آمده ایم که حمایت کنیم چرا که یک دوست خوب برای مواقعی که نیاز به کمک و همراهی داریم یک پشتیبان خوب هم هست.

مهندس حمید امینی؛ متولد ۱۳۷۰ دارای مدرک کارشناسی برق قدرت،‌مدیرعامل و مؤسس شرکت ناظران هوشمند و بنیانگذار مجموعه استارت آپ “رایابان است که سابقه همکاری با شهرداری اصفهان، تأمین اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی(ره)و… را در کارنامه خود دارد.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما