هزینه ارسال صورتحساب مالیاتی در سامانه مودیان رایگان شد!

شرکتهای معتمد مالیاتی درآمد بسیار چشمگیری برای ثبت و صدور صورتحساب الکترونیکی دریافت خواهند کرد که وجود سامانه ای رایگان برای ارسال صورتحساب به سامانه مودیان امری واجب خواهد بود.

  • تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۰:۰۰:۰۰
  • تعداد بازدید: ۷۰
  • گروه: اخبار

در صورتی که شما به عنوان مودی مالیاتی ارسال صورتحساب الکترونیکی را به صورت دستی انتخاب نکنید، موظف خواهید بود با یکی از شرکت های معتمد مالیاتی قرارداد بسته تا بتوانید صورتحساب های خود را در سامانه مودیان مالیاتی و پایانه های فروشگاهی به ثبت برسانید!.

به نقل از رئیس کل سازمان امور مالیاتی: طبق آخرین آمار ۲۲ میلیون صورتحساب به ارزش بالغ بر ۷۰۰ هزار میلیارد تومان با مالیات بر ارزش افزوده بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان در سامانه مودیان ثبت شده است. این بدان معناست که شرکتهای معتمد مالیاتی درآمد بسیار چشمگیری برای ثبت و صدور صورتحساب الکترونیکی دریافت خواهند کرد که وجود سامانه ای رایگان برای ارسال صورتحساب به سامانه مودیان امری واجب خواهد بود.

سامانه ارسال صورتحساب الکترونیکی رایگان

با ارسال به صورت غیر مستقیم و کمک از شرکت‌های معتمد انجام خدمات مالیاتی و ارسال صورتحساب‌ الکترونیکی در سامانه پایانه‌های فروشگاهی، برای مؤدیان هزینه بر بوده و میبایست هزینه‌های انجام خدمات توسط شرکت‌های معتمد را پرداخت نمایند. شرکت‌های معتمد جهت صدور صورتحساب الکترونیکی و ارسال آن به سامانه‌ی مؤدیان هزینه‌هایی را متحمل می‌شوند، که با پیشرفت فناوری و وجود زیرساخت‌های نرم‌افزاری هنوز قادر به از بین بردن آن نشده‌اند.

در این بین سامانه ای رایگان برای ارسال صورتحساب به سامانه مودیان، نیاز و دغدغه کاربران بوده است که هزینه صدور صورتحساب الکترونیکی و ارسال صورتحساب را برای این شرکت‌های تازه تاسیس، که تعداد تراکنش های آنها بسیار پائین است را پوشش دهد.

طبق رایزنی های انجام شده سامانه مودیان رایگان برای مرتفع کردن نیازهای مودیان گرامی راه اندازی شده و در اختیار تمامی مؤدیان مالیاتی اعم از ارگان‌های دولتی و سایر دستگاه‌های اجرایی و اشخاص حقیقی قرار گرفته می‌شود.

برای استفاده از سامانه رایگان مودیان مالیاتی و نحوه ثبت نام در آن، شرح کامل خبر ارسال صورتحساب مالیاتی رایگان را بخوانید.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما