چگونه در گوگل ادز تبلیغ کنیم؟

یکی از راه‌های متداول برای افزایش درآمد از سایت‌ها، استفاده از تبلیغات در گوگل ادز است، به همین دلیل بسیاری از افرادی که سایت دارند، این سؤال را می‌پرسند که چگونه در گوگل ادز تبلیغ کنیم؟

  • تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۰:۰۰:۰۰
  • تعداد بازدید: ۱۳۶
  • گروه: اخبار

یکی از راه‌های متداول برای افزایش درآمد از سایت‌ها، استفاده از تبلیغات در گوگل ادز است، به همین دلیل بسیاری از افرادی که سایت دارند، این سؤال را می‌پرسند که چگونه در گوگل ادز تبلیغ کنیم؟ از آنجایی که کشور ما تحریم است، افراد به‌راحتی نمی‌توانند از اکانت گوگل ادز خود استفاده کنند. با این حال بازهم راه‌هایی برای دور زدن تحریم‌ها و استفاده از خدمات گوگل ادز برای ایرانیان نیز وجود دارد.

به‌کمک تبلیغات در گوگل ادز افراد می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن سایت خود را در صفحات اول گوگل قرار دهند. تبلیغات کلیکی گوگل ادز بهترین روش برای افزایش بازدید سایت‌های مختل است. در چند سال اخیر، استفاده از تبلیغات گوگل ادز به حدی زیادی شده‌است که هر کسب‌وکاری می‌تواند به‌راحتی از آن استفاده کند.

روش تبلیغ در گوگل ادز به‌صورت پرداخت به‌ازای هر کلیک بر روی کلمه یا عبارت کلیدی خاصی است. برای این منظور، افراد باید حساب کاربری خود در گول ادز را شارژ کنند. به‌دلیل تحریم‌ها در ایران، کاربران نمی‌توانند به‌راحتی از حساب گوگل ادز خود استفاده کنند، به همین دلیل در ادامهٔ این مقاله قصد داریم تا به سؤال” چگونه در گوگل ادز تبلیغ کنیم؟” پاسخ دهیم.

 

گوگل ادز چیست؟

قبل از این‌که به جواب سؤال چگونه در گوگل ادز تبلیغ کنیم بپردازیم، خوب است تعریفی از گوگل ادز را بیان کنیم. گوگل یک منبع بزرگ از اطلاعات است که هر فرد برای پیداکردن پاسخ سؤالات خود، به آن مراجعه می‌کند. روزانه میلیون‌ها سؤال از گوگل پرسیده می‌شود که در عرض چند ثانیه گوگل به هرکدام از سؤالات پاسخ می‌دهد. پاسخ به سؤالات، از طریق تبلیغات پولی یا روش‌های ارگانیک انجام می‌گیرد.

گوگل ادز درواقع یک بستر تبلیغاتی پولی است که روش کار آن پرداخت به‌ازای هر کلیک است. زمانی که افراد سؤالی را در گوگل جستجو می‌کنند، جواب آن را در صفحات اول گوگل مشاهده می‌کنند. برای این‌که یک سایت در صفحات اول قرار بگیرید، از روش تبلیغات پولی و روش‌های ارگانیک باهم استفاده می‌شود.

تبلیغ در گوگل ادز به این شکل است که هر بار مخاطبان بر روی کلمه یا عبارت کلیدی کلیک می‌کنند، مبلغی از حساب تبلیغ‌کننده کم می‌شود. به‌عنوان‌مثال، کلمهٔ کلیدی یک صفحه از سایت “ گوگل ادز چیست؟” است. زمانی که در گوگل ادز برای بازدید بیشتر از این سایت تبلیغ شده باشد، هرگاه مخاطبان روی این عبارت کلیک کنند، وارد صفحهٔ این سایت می‌شوند. به این ترتیب بازدید از این صفحه افزایش می‌یابد. به‌ازای هر بار کلیک بر روی عبارت گوگل ادز چیست؟، مقدار مشخصی پول از حساب گوگل ادز تبلیغ‌کننده کسر می‌شود.

گوگل ادز چگونه کار می‌کند؟

بسیاری از افراد از روش‌های تبلیغ در گوگل ادز آگاه نیستند، به همین دلیل همواره این سؤال را زیاد می‌پرسند که چگونه در گوگل ادز تبلیغ کنیم؟ برای تبلیغ ابتدا باید از این موضوع آگاه باشید که تبلیغات در گوگل ادز به‌صورت پرداخت به‌ازای هر کلیک انجام می‌شود. با این روش شانس دیده‌شدن سایت شما در موتورهای جستجو بسیار بیشتر می‌شود. شیوهٔ تبلیغات به این شکل است که شما باید برای تبلیغ کلمهٔ کلیدی خود، مبلغی را به‌عنوان تبلیغات پرداخت کنید. این مبلغ باید حداکثر مبلغی باشد که گوگل ادز به شما پیشنهاد می‌کند. به‌عنوان مثال، اگر مبلغ پیشنهادی شما 3 دلار برای تبلیغ باشد و گوگل ادز 2 دلار برای تبلیغات تعیین کند، درخواست تبلیغ شما ثبت می‌شود. در غیر این صورت، اگر مبلغ پیشنهادی شما کمتر باشد، درخواست تبلیغات کلیکی شما ثبت نخواهد شد.

برای تبلیغ در این بستر آنلاین شما سه گزینهٔ زیر را در اختیار دارید:

  • هزینه‌ٔ هر کلیک (CPC)؛

  • هزینه‌ٔ هر تعامل (CPE)؛

  • هزینه‌ در هر 1000 نمایش (CPM).

 

برای ثبت درخواست تبلیغ، ابتدا گوگل مبلغ پیشنهادی شما را با نمره کیفیت سایت شما مقایسه می‌کند. درواقع نمره کیفیت، برآورد کیفیت تبلیغات، صفحات فرود و کلمهٔ کلیدی هر سایت است. نمره کیفیت عددی بین 1 تا 10 است. هرچقدر این عدد بیشتر باشد، گوگل ادز برای انجام تبلیغات کلیکی از شما هزینهٔ کمتری دریافت می‌کند. درواقع امتیاز کیفیت و مبلغی که شما برای تبلیغ در گوگل ادز پیشنهاد می‌کنید، تعیین‌کنندهٔ امتیاز تبلیغات شما در گوگل ادز است. هرچقدر امتیاز تبلیغ بیشتر باشد، تبلیغات شما در گوگل از جایگاه بهتری برخوردار خواهند بود و به این ترتیب شانس دیده‌شدن تبلیغ شما افزایش می‌یابد.

زمانی که مخاطبان روی کلمهٔ کلیدی موردنظرتان کلیک می‌کنند، مبلغی از شما دریافت می‌شود. هرچقدر تعداد کلیک‌ها بیشتر باشد، با افزایش امتیاز تبلیغ، هزینهٔ دریافتی از شما به‌ازای هر کلیک کمتر می‌شود.

تبلیغات در گوگل ادز به چه صورت انجام می‌شود؟

به‌دلیل مزایای خوبی که تبلیغ در گوگل ادز دارد، افراد زیادی به‌دنبال تبلیغ در این بستر آنلاین هستند. برای تبلیغات کلیکی نیاز به استفاده از حساب گوگل ادز است. با توجه به وضعیت تحریم‌ها، استفاده از حساب گوگل ادز برای کاربران ایرانی آسان نیست، به همین دلیل افراد زیادی این سؤال را می‌پرسند که چگونه در گوگل ادز تبلیغ کنیم؟ برای این کار نیاز به دورزدن تحریم‌ها هست. کاربران ایرانی برای شارژکردن حساب خود باید حتماً از یک حساب ارزی خارج از ایران استفاده کنند. چنانچه دسترسی به یک حساب ارزی مطمئن دارید، می‌توانید به‌راحتی حساب خود را شارژ کنید و از تبلیغات کلیکی استفاده کنید.

افرادی که به یک حساب ارزی خارجی دسترسی ندارند، چگونه می‌توانند در گوگل ادز تبلیغ کنند؟ افرادی که دسترسی به‌حساب ارزی ندارند می‌توانند از شرکت‌های معتبری که به‌عنوان پارتنر رسمی گوگل فعالیت می‌کنند کمک بگیرند. این شرکت‌ها خدماتی مانند ایجاد حساب ادوردز، شارژ حساب، مدیریت حساب ادورز و... را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. در صورتی که افراد تجربهٔ کافی درزمینهٔ تبلیغات کلیکی نداشته باشند، به‌راحتی می‌توانند از این شرکت‌ها کمک بگیرند.

خلاصه

به‌طورکلی می‌توانیم بگوییم که تبلیغات در گوگل به‌صورت پولی و رایگان انجام می‌شود. بهترین روش برای افزایش بازدید یک سایت، استفاده از روش‌های تبلیغاتی پولی و رایگان در کنار هم است. گوگل ادز یک بستر مناسب برای تبلیغات کلیکی است که در چند سال اخیر توانسته است جایگاه خوبی در بین کاربران پیدا کند. تبلیغات در گوگل ادز به شیوهٔ پرداخت به‌ازای هر کلیک انجام می‌شود.

چگونه در گوگل ادز تبلیغ کنیم؟ یکی از سؤالات متداولی است که درمورد این بستر آنلاین زیاد پرسیده می‌شود. برای این منظور، کاربران ایرانی باید از یک حساب ارزی خارجی یا شرکت‌های که به‌عنوان پارتنر گوگل فعالیت می‌کنند استفاده نمایند.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما