مخفی کردن نام وای فای [راه های جلوگیری از هک مودم]

مخفی کردن نام wifi یکی از راه های افزایش امنیت مودم ها هست. در این مقاله به صورت کامل و تصویری تمامی مراحلی که باید امنیت مودم خود را افزایش بدهید توضیح داده شده است.

امروزه به دلیل گسترش شبکه جهانی اینترنت استفاده از آن به راحتی قابل امکان است. یکی از ابزارهایی که شما را به این شبکه عظیم متصل میکند مودم ها هستند. به همین دلیل افزایش امنیت مودم ها یکی از مباحث مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت.

مخفی کردن نام wifi یکی از راه های افزایش امنیت مودم ها هست. البته این نکته را باید متذکر بشویم که با اعمال تنها این تغییر به تنهایی امنیت مودم تامین نمی شود و باید راهکارهای دیگر را نیز پیاده سازی کرد.

اما اصلا نام شبکه وای فای یا SSID چیه ؟

Ssid مخفف عبارت Service Set Identifier است که به معنی شناسه سرویس دستگاه یا نام شبکه وای فای هست. پیشنهاد میکنیم اگر قصد مخفی کردن نام وای فای را دارید بعد از این حرکت نسبت به تعویض رمز عبور هم حتما اقدام کنید.

چه طور باید نام شبکه wifi یا SSID را تغییر دهیم ؟

برای انجام این کار لازم است که به تنظیمات مودم مراجعه کنید. (در این آموزش از مودم tp-link استفاده شده است) جهت این کار کافی هست که که از طریق مرورگر خود عبارت "192.168.1.1 " را وارد کرد و سپس با فشردن کلید " Enter " شروع به جستجو کنید.

مخفی کردن نام وای فای

 

صفحه ورود به تنظیمات مودم باز می شود که از شما دو مشخصهUser name " وPassword" را می خواهد. در صورتی که نام کاربری و پسورد را قبلا تغییر نداده باشید،راین دو مشخصه بر پشت مودم درج شده است و می توانید با استفاده از مطالعه پشت مودم آنها را بیابید. اما معمولا نام کاربردی و گذر واژه ای که باید وارد کنید به عبارت زیر می باشند ؛

User name:admin

Password:admin

توجه: اگر پس از جستجو نتوانستید به تنظیمات مودم خود دسترسی پیدا کنید، باید دستگاه خود را به وسلیه کابل شبکه (LAN) به مودم متصل کنید. در بعضی موارد پیش می آید که در صورت اتصال به صورت بیسیم به مودم امکان رفتن به تنظیمات مودم موجود نباشد.


در صورتی که نیاز به تنظیم روتر و مودم یا خدمات پشتیبانی شبکه دارید می‌توانید سفارش خود را به صورت آنلاین در رایابان ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل کنند.


پس از ورود به پنل تنظیمات مودم خود به تب interface setup بروید و سپس به قسمت wireless بروید. این قسمت برای مدیریت اتصال بیسیم و WI-FI مودم شما است.برای پنهان کردن WI-FI خود در قسمت Multiple SSIDs Settings گزینه یBroadcats SSID را No کنید. با این کار SSID شما اصطلاحاً پخش نمی شود یا به قول خودمان پنهان می شود.

 

مخفی کردن نام وای فای

پس از اعمال این تغییر کافی است در پایین صفحه گزینه save را انتخاب کنید تا تغییرات اعمال شود و از این پس نام وای فای (wifi) شما به دیگران نمایش داده نمی شود.

همچنین ممکن است در برخی از مودم های tp-link صفحه تنظیمات به شکل زیر باشد که باید تنظیمات زیر را برای مخفی کردن نام وای فای خودم انجام دهید.

 • پس از ورود به پنل تنظیمات قسمت Quick Start نمایش داده میشود که برای وارد شدن باید گزینه Next را انتخاب کنید.

مخفی کردن نام وای فای

 • پس از آن باید تایم زون را مشخص کنید که ما در اینجا تهران را انتخاب کرده ایم. بعد از انتخاب کردن تایم زون، بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در صورتی که قصد خرید مودم و خرید تجهیزات شبکه به صورت آنلاین را دارید میتوانید از فروشگاه اینترنتی سیپک به صورت آنلاین خرید کنید. 


پس از مشخص کردن بخش تایم زون لازم است نیاز است تا وارد Internet Settings شوید تا اطلاعات شرکت ارائه دهنده و مشخصات مورد نیاز را تکمیل کنید. گزینه ها باید به ترتیب ذیل تکمیل کنید و در نهایت گزینه Next را بفشارید.

 

 Iran Country
شرکت فراهم کننده اینترنت شما ISP
 PPPoE/PPPoA ISP Connection Type
نام کاربری که شرکت ارائه دهنده اینترنت، به شما تحویل داده است. Username
گذر واژه ای که شرکت ارائه دهنده اینترنت، به شما تحویل داده است.  Password
این دو مورد برای شرکت های ارائه دهنده اینترنت متفاوت است و باید از اپراتور بپرسید. VPI و VCI
PPPoE LLC Connection Type

 

 • در این مرحله باید مشخصاتی که کاملا شخصی است را وارد کنید. عبارت SSID همان نام کاربری است که باید بخاطر داشته باشید و مودم شما به این نام خواهد بود. بنابراین نامی را مشخص کنید که به یاد بسپارید.
   
 • گزینه دوم Broadcast SSID عبارتی است که به وسیله آن می توانید نام کاربری مودم خود را پنهان و مخفی کنید و دیگران اجازه ندهید تا مشاهده کنند. اگر می خواهید بجز خودتان کس دیگری نام مودم را مشاهده نکند، آنرا به حالت NO تغییر دهید.
 • گزینه سوم نیز Authentication Type می باشد که باید آنرا به حالت WPA-PSK/WPA2-PSK تغییر دهید.
 • گزینه چهارم نیز باید در حالت TKP/AES باشد.
 • گزینه آخر Pre-Shared Key می باشد که باید در این قسمت پسورد وارد شدن مودم را ثبت کنید و باید توجه داشته باشید با پسوردی انتخاب کنید که هم از امنیت بالایی برخوردار باشه هم به شما به خاطر بسپارید. 

پس از اعمال تغییرات بالا و نمایش پیغام زیر مودم شما آماده استفاده است. برای ثبت نهایی تنها کافی است که گزینه Next را انتخاب کنید. پس از اعمال تغییرات می توانید مرورگر خود را ببندید و یوزرنیم و پسورد را وارد موبایل خود کنید و به راحتی از مودم استفاده نمایید.

 

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
 • نام و نام خانوادگی
 • آدرس ایمیل
 • نظر شما