دوربین مداربسته خانگی

نوع و تعداد دوربین مداربسته خانگی بسته به متراژ و نقشه منزل مسکونی شما ممکن است متغیر باشد در مقاله زیر قصد داریم به بررسی این تفاوت ها بپردازیم.


درصورتی‌که قصد خرید دوربین مداربسته برای منزل خود دارید این مقاله راهنمای مناسبی برای شما است.
هدف از نصب دوربین مداربسته در ساختمان‌های مسکونی حفاظت و امنیت منازل مسکونی است. به طور کلی کنترل ورود و خروج افراد غیر از اهالی ساختمان هدف اصلی نصب دوربین مداربسته خانگی است. این مقاله به شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتری برای دوربین مداربسته خانگی داشته باشید.

به چند دوربین برای ساختمان نیاز دارید؟

تعداد دوربین‌های مداربسته خانگی بسته به نوع ساختمان و منزل شما متغیر است.
تعداد دوربین استفاده شده در منزل بستگی به نوع ساختمان منزل شما دارد. امکان دارد با نصب یک دوربین مداربسته در منزل به‌راحتی بتوان فضای خانه را پوشش داد اما در برخی منازل ممکن است به تعداد زیادی دوربین مداربسته احتیاج داشت.
در ساختمان‌های مسکونی جدا از شکل و متراژ ساختمان محل نصب دوربین‌ها می‌تواند برای هر نقشه ساختمان‌ها متفاوت باشد. در زیر به محل‌هایی که نیاز به نصب دوربین وجود دارد اشاره می‌کنیم:

محل‌های نصب دوربین مداربسته خانگی

در ورودی ساختمان

هدف از نصب دوربین مداربسته خانگی در درب ورودی ساختمان پوشش دادن تمامی ورودی‌های ساختمان است. با استفاده از این دوربین‌ها می‌توانید ورود و خروج افراد و هویت آن‌ها را به‌خوبی شناسایی کنید. همواره باید توجه کرد که برای در ورودی ساختمان از بالاترین کیفیت دوربین استفاده کنید.

پارکینگ‌ها

یکی از نقاط آسیب‌پذیر محل‌های ساختمان پارکینگ ساختمان است. نصب دوربین مداربسته خانگی در پارکینگ‌ها از دسترسی آسان سایر افراد جلوگیری می‌کند. نحوه کار گذاشتن دوربین‌ها باید به نحوی باشد که حداقل ورود و خروج خودروها را کنترل کنند.

حیاط ساختمان

درصورتی‌که دیوارهای حیاط نرده نداشته باشند برای پوشش دهی حیاط از دوربین مداربسته خانگی می‌توان استفاده کرد.

پشت‌بام

درصورتی‌که امکان ورود از اطراف ساختمان به پشت‌بام وجود داشته باشد باید برای پشت‌بام یا ورودی آن نیز دوربین مداربسته خانگی استفاده نمایید.

محوطه جلو ساختمان

برای پوشش محوطه بیرون ساختمان درصورتی‌که خودرو را جلوی درب پارک می‌کنید دوربین مداربسته خانگی امری ضروری محسوب می‌شود.

آیا می‌توان از دوربین‌های مخفی در داخل منزل استفاده نمود؟

باید توجه داشته باشید که نصب دوربین‌های مخفی (قابل دیدن نباشد) مجازات و منع قانونی دارد. این نوع دوربین درصورتی‌که منزل شخص خود شما باشد ممنوع است به جز در مواردی که از مجوز از مراجع ذی‌صلاح دریافت شده باشد.

 چه برندهایی برای منازل مسکونی مناسب است؟

برای نصب دوربین مداربسته خانگی برندهای معتبر با قیمت متوسط توصیه می‌شوند. از بین این برندها، برندهای هایک ویژن (Hikvision)، داهوآ (Dahua) و یونی ویو (Uniview) کاربرد زیادی در منازل دارند.جهت تعمیر دوربین مداربسته در اصفهان می توانید سفارش خود را به صورت آنلاین در رایابان ثبت کنید. 

 


 

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما