دوربین مداربسته راهنمایی و رانندگی و نکات جالبی که نمی‌دانید!

دوربین مداربسته راهنمایی و رانندگی علاوه بر ثبت تخلفات کاربرد وسیع تری دارد که شاید کمتر کسی آن را بداند. با رایابان همراه باشید.


اهمیت نصب دوربین مداربسته راهنمایی و رانندگی در ثبت تخلفات بر کسی پوشیده نیست. چند روز پیش صبح زود موقع رفتن سر کار با سرعت غیرمجاز در حال رانندگی بودم و به خیال خودم کسی متوجه تخلفات من نیست اما بعد از چند روز تصاویر ضبط ‌شده من در راهنمایی و رانندگی توسط دوربین‌های این مجموعه منجر به جریمه سنگینی برای من شد.
می‌توان گفت کاربرد این تجهیزات تنها به کنترل ترافیک و ثبت تخلف و یا نظارت بر قوانین راهنمایی و رانندگی محصور نمی‌شود با ما همراه باشید تا نکات جالبی را در مورد دوربین مداربسته راهنمایی و رانندگی ارائه نماییم.

اجرای قانون

قانون در همه کشورها حرف اول را می‌زند. در صورت عدم رعایت قانون مانند من در مثال بالا پلاک شما شناسایی خواهد شد و به دنبال آن جریمه خواهید شد. از مزایای انکار نشدنی این کار کاهش نیروی کاری برای راهنمایی و رانندگی و تعداد افسران پلیس خواهد بود.

جمع‌آوری اطلاعات ارزشمند

دوربین‌های مداربسته راهنمایی و رانندگی علاوه بر ثبت تخلف وقوع جرم درصحنه‌های تصادف را ضبط خواهد کرد و اطلاعات ارزشمندی را در اختیار پلیس قرار خواهد داد. جدای از کمک به پلیس راهنمایی و رانندگی این نوع دوربین‌ها در راه‌سازی کمک شایانی به لزوم ایجاد جاده جدید با توجه به ثبت افزایش ترافیک خواهد کرد.

حوادث و اخبار جاده‌ها

همان‌گونه که در بالا گفتیم دوربین مداربسته راهنمایی و رانندگی در بزرگراه‌های پرتردد و شلوغ نصب می‌شوند. اخبار جاده‌ای در مورد جاده‌های پرتردد و شلوغ مسیرهای پرترافیک اطلاع‌رسانی می‌کند و این اخبار کمک می‌کند تا رانندگان مسیرهای پرتردد و شلوغ را تشخیص دهند.

تشویق به فرهنگ درست رانندگی

ازلحاظ قانونی و استاندارد دوربین مداربسته راهنمایی و رانندگی در معرض دید مردم قرار می‌گیرد. این اقدام موجب می‌شود رانندگان با مشاهده دوربین مداربسته نصب‌شده سرعت مجاز را رعایت نمایند؛ و به قوانین احترام بگذارند.
به لحاظ رعایت اصول استاندارد دوربین راهنمایی و رانندگی در مکانی نصب شود که در معرض دید عموم قرار داشته باشد این مهم باعث می‌شود تا رانندگان با مشاهده دوربین مداربسته سرعت مجاز و قوانین و مقررات را رعایت کنند و به آن احترام بگذارند. پس می‌توان گفت نصب دوربین مداربسته به بهبود فرهنگ ترافیکی کمک خواهد کرد لذا در رانندگی قانون‌مدار نقش به سزایی خواهد داشت.

عواملی که عملکرد دوربین مداربسته راهنمایی رانندگی را تحت تأثیر قرار می‌دهد

آب‌وهوا
در شرایط خاص آب و هوایی مانند گرما، باد، باران، رعدوبرق، برف و یخبندان و تصویربرداری دوربین راهنمایی رانندگی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. ممکن است در بعضی موارد تصاویر دوربین ناخوانا شود و مأموران نتواند به نحو مطلوب از آن استفاده نمایند.
تصادف‌های بزرگ
در بالا توضیح داده شد که دوربین مداربسته راهنمایی رانندگی در محل‌هایی مانند اتوبان و جاده‌های شلوغ نصب می‌شوند و این نوع دوربین مداربسته ممکن است تحت تأثیر برخی از حوادث مانند تصادفات قرار بگیرد و این اتفاقات به دوربین‌های مداربسته ترافیکی آسیب وارد کند، در بعضی از موارد ممکن است برخورد پرنده‌ای در حال پرواز با این دوربین‌ها باعث آسیب زدن به دوربین‌های مداربسته راهنمایی رانندگی شود.


جهت خرید دوربین مدار بسته می توانید سفارش خود را به صورت آنلاین در رایابان ثبت کنید. 


 

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما