دوربین مداربسته wifi

دوربین‌های مداربسته wifi دوربین‌های بی‌سیمی هستند که از شبکه بی‌سیم تصاویر را برای دستگاه مرکزی ارسال می‌کنند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید با توضیحاتی در مورد این دوربین ها.

دوربین مداربسته وای فای wifi چطور کار می‌کنند؟

دوربین‌های wifi تحت شبکه هستند اما تفاوتی که این دوربین‌ها با دوربین‌های آنالوگ دارند این است که دوربین‌های مداربسته آنالوگ به‌صورت کلی امکان استفاده از قابلیت wifi را دارا نمی‌باشند.
دوربین‌های تحت شبکه wifi که به یک فرستنده داخلی متصل شده‌اند مانند دوربین‌های عادی عمل می‌کنند.

تفاوت شبکه‌های wifi با دیگر شبکه‌های بی‌سیم چیست؟

ازآنجایی‌که شبکه‌های وای فای که از طریق تجهیزاتی به نام رادیو و یا از طریق امواج رادیویی اطلاعات را ارسال و دریافت می‌کنند، این ارسال در یک فرکانس خاص صورت می‌گیرد که 2.4 مگاهرتز یا 5.8 مگاهرتز هستند.

مزایای دوربین مداربسته wifi

شبکه‌های wifi مزیتی که نسبت به شبکه‌های رادیوی آنالوگ دارند امنیت است؛ که از به وجود آمدن تداخل در رویه ارسال اطلاعات جلوگیری می‌کند. به‌صورت کلی استفاده از شبکه‌های Wifi از بسیاری جهات بهتر از استفاده از شبکه‌های رادیویی آنالوگ است.

برد ارسال دوربین مداربسته wifi

برد ارسال دوربین‌های مداربسته قابل‌اندازه‌گیری دقیق نیست اما معمولاً رنج در محیط‌های داخلی 20 تا 50 متر و در محیط‌های خارجی بردی بین 100 تا 150 متر دارند.
باید گفت محل نصب تاثیر شگفتی در برد دوربین‌ها دارد. پس در زمان نصب سعی کنید همیشه دوربین را در فاصله‌ای نزدیک‌تر به برد مفید آن نصب کنید.

در صورت نداشتن wifi بر روی دوربین چطور می‌توان دوربین را بی‌سیم کرد؟

می‌توانید دوربین مداربسته شبکه خود را به‌طور مستقیم به یک اکسس پوینت access point متصل کنید و از طریق اکسس پوینت یک شبکه بی‌سیم بسازید.

چطور تصاویر دوربین‌ها را دریافت کنم؟

درصورتی‌که از کامپیوتر برای دیدن تصاویر استفاده می‌کنید دسترسی به دوربین‌ها بسیار ساده است. برای این کار لازم است آن‌ها را به‌صورت بی‌سیم در شبکه wifi شناسایی کرده و تصاویر آن‌ها را بر روی نرم‌افزار دوربین‌های شبکه ببینید.
برای شبکه کردن و دریافت اطلاعات از یک اکسس پوینت استفاده کنید. اکسس پوینت مانند یک سوئیچ بی‌سیم اطلاعات را از چند دستگاه دریافت کرده و به دستگاه ضبط کننده انتقال می‌دهد.

پهنای باند در شبکه‌های بی‌سیم

پهنای باند در شبکه‌های بی‌سیم محدود است. بیشتر دوربین‌های مداربسته wifi امکان ارسال اطلاعات تا 150Mbs را به شما می‌دهد؛ بنابراین استفاده از شبکه بدون سیم برای اتصال تعداد زیادی دوربین و یا اتصال تعدادی دوربین با رزولوشن بسیار بالا بسیار مشکل خواهد بود. برای رفع این مشکل می‌توان شبکه‌های بی‌سیم را به‌صورت ترکیبی از چند شبکه بی‌سیم که به‌وسیله یک شبکه کابلی به هم متصل شده‌اند طراحی کرد.


جهت تعمیر دوربین مداربسته و یا نصب دوربین مداربسته می توانید سفارش خود را به صورت آنلاین در رایابان ثبت کنید. 


 

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما