سؤالات متداول هنگام نصب دوربین مداربسته

با پیشرفت تکنولوژی و کاهش قیمت‌ها، استفاده از سیستم نظارت تصویری به‌صورت عامه مورد استفاده قرار می‌گیرد. قبل از نصب دوربین مداربسته ممکن است با سوالاتی روبه‌رو شوید که باید پاسخ آن را دریابید. با رایابان همراه باشید.


نصب دوربین مداربسته و سیستم‌های نظارت تصویری خانگی به یکی از جنبه های تأمین امنیت منزل تبدیل شده است. استفاده از این سیستم‌ها برای تأمین امنیت اماکن تجاری مورداستفاده قرار می‌گیرد. در زیر به سوالاتی که ممکن است پیش از نصب دوربین مداربسته ذهن شما را درگیر کند پاسخ خواهیم داد.

من قصد دارم برای اولین بار یک سیستم نظارت تصویری نصب کنم. لطفاً راهنمایی نمایید.

پاسخ:

ابتدا باید کابل‌های مسی ارتباطی را به‌گونه‌ای نصب کنید تا از منابع نویز الکتریکی یا لامپ‌های فلورسنت حداقل ۳ فوت فاصله داشته باشد. برای فیبرهای نوری این اقدام لازم نیست، زیرا در برابر نویز بسیار ایمن هستند.
مورد دوم این‌که جهت احتیاط بیشتر تعداد کابل‌ها را بیش از نیاز خود نصب نمایید زیرا به شما این امکان را می‌دهد جهت لخت کردن یا اتصال سیم‌ها به یکدیگر آزادی عمل و فضای بیشتری داشته باشید. این اقدام جابجا کردن دوربین مداربسته را برای نصب راحت‌تر می‌کند.

آیا نیاز به میکروفن یا امکان ضبط صدا توسط دوربین داریم؟

پاسخ:
در بازار دوربین‌های مداربسته زیادی موجود هستند که قابلیت ضبط صدا را دارند. این دوربین‌های مداربسته کاربرد زیادی دارند زیرا با شنیدن صدا از محیط اطراف خود قادر خواهید بود از وضعیت محیط مطلع شوید.

آیا تصاویر دوربین مداربسته قابلیت ذخیره‌سازی را دارند؟

پاسخ:
این مورد کاملاً به هدف شما بستگی دارد که از یک دوربین مداربسته در عمل چه می‌خواهید. در مواردی مانند این که چه کسی پشت درب ایستاده نیازی به ثبت تصاویر نیست اما در مواقعی که شما در خانه حضور ندارید اگر کسی وارد خانه شما شود لازم است تصاویر را ذخیره نمایید و برای شناسایی افراد متجاوز موردبررسی قرار دهید. برای ذخیره کردن تصاویر دو راه‌حل خواهیم داشت یکی استفاده از نوارهای مغناطیسی و دیگری استفاده از هارد. بهترین روش ذخیره‌سازی روی نوار است زیرا این کار کم‌هزینه‌تر و قابل‌اعتمادتر خواهد بود و همچنین استفاده از دیسک‌های سخت‌افزاری امکان جستجوی تصاویر را به شما می‌دهد. با این حساب ذخیره‌سازی بر روی هارد عمده فضای دیسک را اشغال خواهد کرد.


برای خرید دوربین مداربسته با بهترین قیمت می توانید به فروشگاه اینترنتی سیپک مراجعه کنید. 


آیا سیستم‌های بی‌سیم یا وایرلس برای نصب دوربین مداربسته گزینه‌های مناسبی هستند؟

پاسخ:
شما بین دو سیستم وایرلس یا بی‌سیم و کابلی حق انتخاب دارید. البته درهرصورت تغذیه دوربین مداربسته از طریق کابل اعمال می‌شود. اما نحوه انتقال تصاویر را می‌توان از طریق کابل یا بی‌سیم انجام داد. دوربین‌های مداربسته بی‌سیم استفاده آسان‌تری در سیستم‌های نظارت خانگی دارند.
برای نصب دوربین مداربسته بی‌سیم لازم است ابتدا بررسی کنید که آیا در محیط فرکانس مشابه یا پالس رادیویی وجود دارد یا خیر. در صورت وجود هر یک از این موارد روی عملکرد سیستم حفاظتی شما تأثیر خواهد گذاشت. همچنین بررسی کنید که آیا دیوارها، پارتیشن‌ها یا دیگر مصالح تأثیری در روند انتقال دادها نداشته باشد. یک مثال از این موارد دیوارهایی هستند که از فلز ساخته شده اند زیرا روی سیگنال‌ها اثر خواهند گذاشت. علاوه بر آن، لازم است آنتن فرستنده به‌صورت عمود نصب شود و حتی‌الامکان در موقعیت مرتفع‌تری نسبت به آنتن گیرنده قرار بگیرد. در صورت لزوم می‌توانید برای آنتن‌های فرستنده و آنتن‌های گیرنده از تقویت‌کننده استفاده نمایید.

یافتن موقعیت نصب دوربین‌ها چگونه است؟

پاسخ:
برگ خریدها و مسائل زیادی برای نصب دوربین مداربسته وجود دارد یکی از این مسائل مهم عمق دید دوربین مداربسته و میدان دید تحت پوشش آن است. بااین‌حال قوانین زیادی را پی ببریم که نصب دوربین مداربسته باید به روشی صورت گیرد که حداکثر پوشش و با کمترین تعداد دوربین مداربسته انجام شود.
یکی از نکات بسیار مهم این است که نباید میدان دید بیش‌ازحد معمول وسیع شود زیرا اشیا کوچک دیده می‌شوند. با داشتن نقشه‌های ساختمانی می‌توانید دقیق‌تر محل‌های نصب دوربین مداربسته را مشخص نمایید. تنظیم نور به‌صورت که نور بیش‌ازحد مجاز به آن نتابد ویا برعکس تصاویر کم‌نور نباشند را باید در هنگام نصب دوربین مداربسته موردتوجه قرار داد.
تمامی دوربین‌های مدار‌بسته سیستمی برای تنظیم شدت روشنایی دارند. هر چه میزان پارامتر لوکس دوربین مداربسته کمتر باشد، بهتر می‌تواند در مکان‌های با نور کم تصویر بگیرد.

به چه تعداد دوربین برای پوشش مکان موردنظر نیازمندیم؟

پاسخ:
برای تعیین تعداد دوربین‌های مداربسته ابتدا می‌بایست به سیستم نظارتی خود مراجعه و محدودیت‌های آن را دریابید. برخی از این دستگاه‌ها تنها می‌توانند دو یا سه دوربین مداربسته را تحت پوشش قرار دهند. شما باید سیستم خریداری کنید که با تعداد دوربین‌های مداربسته موردنیاز متناسب باشد. البته ایده‌ای که به نظر مطلوب می رسد این است که سیستمی را خریداری نمایید تا تعداد دوربین‌های بیشتری نسبت به نیاز شما را تحت پوشش قرار دهد تا در صورت گسترش دادم سیستم نیاز به تعویض سیستم نداشته باشید.


برای تغذیه دوربین‌ها چه راه‌هایی وجود دارد؟

پاسخ:
بسیاری از دوربین‌های مداربسته از طریق پریزها انرژی خود را دریافت می‌نمایند. درحالی‌که بعضی دیگر از باتری استفاده می‌کنند. البته مطلبی که باید مدنظر گرفت این است در مکان‌های خارج از منزل نمی‌توان پریزهای زیادی را پیدا کرد.


آیا می‌توان از راه دور بر سیستم و تصاویر تهیه‌شده از آن نظارت داشت؟

پاسخ:
مواقعی که دوربین‌های نظارت تصویری را از طریق کامپیوتر به اینترنت وصل نماییم، با کمک نرم‌افزارهای لازم و از طریق اینترنت می‌توانیم به تصاویر مربوطه دسترسی داشته باشیم.
جهت این کار لازم است نرم‌افزارهای خاصی را نصب کنید و روی کامپیوتر خود تغییراتی را اعمال نماییم.


اگرچه دوربین‌های نظارت تصویری می‌توانند مانع از وقوع جرم شوند. آیا استفاده از دوربین‌های تقلبی هم این امر را موجب می‌شوند؟

پاسخ:
 دوربین‌های نظارت تصویری بر اساس استاندارد باید ابعاد بزرگ‌تری داشته باشند تا بر بتوانند بر اساس این ابعاد قابل‌مشاهده باشند. هیچ موقع از یک دوربین مداربسته تقلبی برای پیشگیری از وقوع جرم استفاده نکنید زیرا در صورت وقوع یک واقعه در محلی که با دوربین‌های مداربسته تقلبی پوشش داده‌شده است و مراجعه پلیس برای دسترسی به تصاویر، مجازات سنگینی را هم برای شما به ارمغان خواهد آورد. استاندارد نصب دوربین مداربسته ایجاب می‌کند آرم شرکت بر روی دوربین باید هک شده باشد، حداقل این امر این است که عبارت دوربین نظارتی» به‌صورت واضح روی آن درج‌شده باشد.
 

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما