سازگاری دوربین های مداربسته

سازگاری دوربین های مداربسته موضوعی است که برای شما ممکن است تبدیل به یک دغدغه شده باشد. رایابان برای شما این موضوع را روشن خواهد کرد.


می‌دانیم که دوربین های مداربسته انواع مختلفی دارند، نصب دوربین های مداربسته به دو صورت تحت شبکه و HD آنالوگ هستند. تکنولوژی‌های AHD,HDCVI, HDTVI و...همگی در بستر سازگاری باهم قرار خواهند گرفت.
برای مثال سری جدید دستگاه‌های دی وی آر دوربین های مداربسته سازگاری کاملی باهم دارند و می‌توانند انواع دوربین مداربسته که با کابل کواکسیال انتقال تصویر می‌دهند را مورد پشتیبانی قرار دهند.


نصب دوربین مداربسته


سازگاری دستگاه‌های DVR

یکی از انواع دستگاه DVR که جزء اصلی نصب دوربین مداربسته است به‌صورت 5 کاره در بازار یافت می‌شود. این دستگاه‌های DVR می‌توانند هر دوربین مداربسته دارای تکنولوژی‌های زیر را پشتیبانی نمایند.
۱-دوربین مداربسته AHD
-دوربین مداربسته آنالوگ
۳-دوربین مداربسته HDCVI
۴-دوربین مداربسته HDTVI
۵-دوربین های مداربسته تحت شبکه (دوربین آی پی)

سؤالاتی در مورد سازگاری دوربین های مداربسته

ممکن است این سؤال در ذهن شما ایجاد شود که چگونه یک دستگاه دی وی آر می‌تواند تمامی تکنولوژی‌های موجود در بازار را پشتیبانی نماید؟
منظور ما از پشتیبانی یعنی سازگاری ترکیب سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دوربین مداربسته؛ یعنی باید در ابتدا سیگنال‌ها به‌صورت سخت‌افزاری شناسایی شوند سپس برای ذخیره سازی تصاویر ترکیب سخت‌افزار و نرم‌افزار باعث نمایش و ذخیره‌سازی تصاویر روی هارددیسک شود.

طراحی دی وی آر بر اساس سازگاری دوربین های مداربسته

برندهای مطرح دنیا مانند داهوا و هایک ویژن دی وی آر های خود را به نحوی طراحی کرده و ساخته‌اند که تمامی تکنولوژی‌های موجود در بازار را پشتیبانی کنند.
در مقابل این یکی از تکنولوژی‌های خاص و بی‌همتا از شرکت‌های سازنده دوربین مداربسته این است که دارای قابلیت تغییر تکنولوژی هستند. قبل از این تغییرات کاربرد این تکنولوژی برای سوئیچ کردن از نوع HD به آنالوگ کاربرد داشت اما امروزه دوربین های مداربسته می‌توانند بین ۴ تکنولوژی AHD و HDCVI و HDTVI و آنالوگ سوئیچ نمایند.


جهت خرید دوربین مداربسته و دستگاه DVR می توانید به فروشگاه اینترنتی سیپک مراجعه کنید. 


معنای سازگاری دوربین های مداربسته

سازگاری دوربین های مداربسته به این مفهوم است به‌زودی و در نسل‌های آینده دوربین مداربسته که بحث افزایش رزولوشن مطرح می‌شود نوع تکنولوژی مطرح نمی‌باشد و نکته دیگر این که در کنار افزایش رزولوشن تصویر افزایش نرخ فریم امر بسیار مهمی محسوب می‌شود که قادر باشیم تصاویر یک دست و باکیفیتی را ارسال و ذخیره کنیم.

سازگاری دوربین های مداربسته تحت شبکه

ازآنجایی‌که دوربین مداربسته تحت شبکه تکنولوژی‌ای هستند که قدرت بالایی در ارائه تصاویر دارند هم چنین برای انجام این پردازش و انواع اقدامات پردازش تصویر و توابع VGA داخلی کاربردهای زیادی دارند. هم‌چنین سیگنال تصاویر به‌صورت دیجیتال می‌باشد و آماده برای انجام پردازش‌ها در داخل دوربین هستند.
به همین جهت تکنولوژی مقابل انواع دوربین مداربسته آنالوگ HD، تکنولوژی دوربین مدار بسته تحت شبکه هستند که با توجه به بهبود محدودیت هایی مانند طول کابل و استفاده از پروتکل یکپارچه OnVif وهم چنین بهبود قیمت دوربین مداربسته می‌تواند رقیب جدی برای سایر تکنولوژی ها باشد.

 

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما