قابلیت Hard Disk Roaming (هارد دیسک رومینگ) چیست؟

افرادی که اقدام به نصب دوربین مداربسته کرده اند با کاربردهای آن آشنا هستند. یکی از امکاناتی که این کاربردها را بهبود می دهد قابلیت Hard Disk Roaming است.در ادامه با رایابان همراه باشید.

هدف از نصب دوربین مداربسته و وظیفه اصلی سیستم­های نظارت تصویری، تصویربرداری باکیفیت از رویدادهایی است که در میدان دید این دوربین‌ها رخ می‌دهد. اما برخی از دوربین‌ها مشخصات فنی بسیار بهتری برای آنالیز تصویر و یا افزایش اعتماد دارند.

در این بخش می‌خواهیم یکی از قابلیت‌های مربوط به سیستم ضبط تصویر (NVR) مربوط به شرکت یونی ویو به نام قابلیت هارد دیسک رومینگ را برای شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

کاربردهای دوربین مداربسته

همه ما می‌دانیم که کاربرد عمده دوربین مداربسته و سیستم‌های حفاظتی ضبط و ذخیره تصاویر است. ازآنجایی‌که شرکت‌های فعال در این زمینه به این موضوع بسنده نکرده و قصد دارند امکانات زیادی را جهت امنیت و کارایی به این دوربین‌های مداربسته بدهند. ازجمله این قابلیت‌ها قابلیت hard Disk Roaming است. با ما همراه باشید با بررسی این قابلیت...

قابلیت Hard Disk roaming چیست؟

 همان‌طور که مطلع هستید کار دستگاه‌های DVR و NVR ذخیره تصاویر دریافتی روی هارد است. اهمیت ذخیره کردن اطلاعات بر روی هارد دیسک بسیار واضح و مشخص است. در بعضی از موارد خاص شرکت‌ها دستگاه‌های خود را به قابلیت Hard Disk Roaming مجهز می‌کنند این قابلیت به شما این امکان را خواهد داد درصورتی‌که هارد یک دستگاه را بر روی یک دستگاه دیگر قرار دهید امکان مشاهده تصاویر ضبط شده بر روی هارد را داشته باشید.

مزیت و معایب قابلیت Hard Disk roaming چیست؟

قابلیت hardDisk roaming این امکان را به شما خواهد داد تا در صورت بروز مشکل در دستگاه، اطلاعات هارد از بین نرود. به‌این‌ترتیب می‌توان تصاویر دوربین مداربسته را به دستگاه‌های دیگر منتقل کرد.

what does 3rd mean on linkedin

دسترسی به تصاویر ضبط‌ شده در NVR بر روی NVR های دیگر برندها متفاوت است. بسیاری از افراد بر این باور هستند که لازم نیست تصاویر ضبط شده روی یک دستگاه بر روی هیچ‌کدام از دستگاه‌ها قابل بازیابی باشد و منتقد سخت در مورد این امکان هستند. به عقیده آنان این امکان امنیت لازم را از دوربین مداربسته کم خواهد کرد؛ اما برخی دیگر ازجمله کمپانی یونی ویو، این قابلیت را به‌عنوان مشخصه‌ای مهم تلقی می‌کنند. به‌این‌ترتیب این امر کاملاً به بینش شما بستگی دارد و مشتریان مختلف می‌توانند با توجه به نیازهای امنیتی خود محصولات موردنیاز خود را از برندهای موجود در بازار انتخاب کنند. نظر شما در این مورد چیست؟

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما