مزایای استفاده از سیستم تشخیص چهره (face detection ) در دوربین مداربسته

قابلیت تشخیص چهره، یکی از ویژگی های جالب دوربین های مدار بسته هوشمند که مورد توجه بسیاری از مشتریان است. این تکنولوژی در سیستم نظارت تصویری آنالوگ نیست. فقط در سیستم های تحت شبکه و دوربین های خاص می توان از این تکنولوژی استفاده کرد

مزایای استفاده از سیستم تشخیص چهره (face detection ) در دوربین مداربسته

قابلیت تشخیص چهره، یکی از ویژگی های جالب دوربین های مدار بسته هوشمند که مورد توجه بسیاری از مشتریان است. این تکنولوژی در سیستم نظارت تصویری آنالوگ نیست. فقط در سیستم های تحت شبکه و دوربین های خاص می توان از این تکنولوژی استفاده کرد.

این دوربین ها در مقابل درب های ورودی و خروجی اماکن مهم مانند ساختمان های دولتی، بانک ها ترمینال های مسافربری، فرودگاه ها و … استفاده می شود. کاربرد دیگر دوربین تشخیص چهره، نظارت بر ورود و خروج افراد به اتاق های مهم مانند اتاق دیتا سنتر، اتاق کنترل، مرکز مدیریت بحران است.

مزایای استفاده از سیستم تشخیص چهره (face detection ) در دوربین مداربسته

مکانیزم تشخیص چهره در دوربین مداربسته

هنگامی که امکانات پردازش تصویر در دوربین مداربسته وجود دارد در واقع  بخشی از توانایی های موجود در قابلیت های پردازش تصویری Video Content Analytics  یا به اختصار VCA است. VCA  الگوریتمی هوشمند است که با پردازش تصویر دوربین مدار بسته مواردی مانند تشخیص چهره ، تشخیص حرکت، تشخیص عبور از خط فرضی ، ورود غیر مجاز به محوطه و … را مشخص می کند. این تکنولوژی تنها بر روی برخی دوربین های مداربسته مخصوص وجود دارد.


چه دوربین مداربسته ای بخرم؟


مزایای استفاده از سیستم تشخیص چهره (face detection ) در دوربین مداربسته

مزایای استفاده از سیستم تشخیص چهره

  1. پیشرفت سیستم های حفاظتی و نظارتی
  2. ثبت چهره افراد در مکان های پر رفت و آمد 
  3. جمع آوری مدارک و شواهد تصویری
  4. جلوگیری از وقوع جرم و جنایت
  5. کنترل و مدیریت فعالیت ها و رخداد ها

تفاوت تشخیص چهره و شناسایی چهره در دوربین مدار بسته

دو نوع قابلیت تشخیص چهره در دوربین های مداربسته وجود دارد که با هم فرق دارند. یکی قابلیت Face Detection و دیگری قابلیت Face Capture است. تکنولوژی Face Capture قابلیت  تشخیص چهره اشخاص است و امکان تمایز چهره های متفاوت را ندارد. اما تکنولوژی Face Detection یا شناسایی چهره، کارایی پیشرفته تری مانند امکان تشخیص چهره های متفاوت را دارد. کاربر می تواند از طریق شناسایی چهره فرد، او را ردیابی و حتی از ورود فرد به فضاهای ممنوع جلوگیری کند. در صورتی که این قابلیت در دوربین فیس کپچر امکان پذیر نیست.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما