معرفی انواع دوربین مداربسته مینیاتوری

دوربین مداربسته مینیاتوری به گونه ای تولید می شوند که شخص قادر به تشخیص آن نیست. این نوع دوربین ها به اشکالی که در زیر می بینید تولید می شوند. لازم به تذکر است بدون صلاحیت مراجع قانونی استفاده از این تجهیزات جرم محسوب می شود.

شکلهای مختلف دوربین مینیاتوری

در مقالات قبل گفته شد نصب دوربین‌ مداربسته‌ای که بدون مجوز مراجع قضایی و به‌صورت مخفی انجام شود جرم محسوب می‌شوند و پیگرد قانونی دارد؛ اما متأسفانه برخی از افراد سودجو بدون در نظر گرفتن این محدودیت‌ها دست به چنین اقداماتی می‌زنند. به‌منظور آگاهی شما همراهان همیشگی رایابان قصد داریم به معرفی انواع دوربین مخفی مانند دوربین مداربسته لامپی، دوربین مداربسته پیچی، دوربین مداربسته خودکاری، دوربین مداربسته بندانگشتی و یا دوربین مداربسته مخفی در ساعت و...بپردازیم.


ثبت سفارش تعمیر دوربین مداربسته در اصفهان


دوربین مداربسته لامپی

طراحان این دوربین‌ها را به صورتی طراحی نموده اند که در نگاه اول این دوربین‌ها لامپ به نظر برسند. ایده و طراحی بی‌نظیر این مدل به یکی از پرکاربردترین دوربین‌های مخفی در حال حاضر تبدیل شده است؛ اما ازآنجایی‌که این نوع دوربین‌ها با اهداف سوء ممکن است استفاده شوند هدف ما اطلاع‌رسانی به کاربران رایابان در این زمینه است.
روش کار این نوع دوربین این است که ابتدا کافی است دوربین را به یک سرپیچ لامپ وصل کنید و در مرحله بعدی به وای فای خود متصل شوید. کار این دوربین به این صورت است تا زمانی که به وای فای نصب هستید شما قادر خواهید بود از طریق اپیلیکیشن های موبایل منزل خود را مشاهده نمایید.

دوربین مداربسته مینیاتوری

کارایی دوربین مداربسته لامپی

این محصول قادر به انجام دو کار به‌صورت هم‌زمان است یعنی هم به‌عنوان لامپ و هم به‌عنوان دوربین مداربسته کاربرد دارد؛ به این صورت که علاوه بر روشنایی دارای یک حافظه داخلی جهت ضبط تصویر عکس و صدا می‌باشد.

دوربین مخفی

دوربین مداربسته پیچی

یکی دیگر از انواع دوربین‌های مداربسته مینیاتوری که در ابعاد بسیار کوچک تهیه و تولید می‌شود دوربین مداربسته پیچی است. دوربین مداربسته پیچی دوربینی است که بر سرپیچ‌های کوچک جاسازی می‌شوند. این نوع دوربین‌ها بسیار کوچک هستند به‌طوری‌که به‌سختی قابل روئیت می‌باشند. در شکل بالا نمونه‌ای از این نوع دوربین مینیاتوری را مشاهده می‌نمایید.


دوربین مداربسته بندانگشتی

یکی دیگر از انواع دوربین مداربسته مینیاتوری یا بندانگشتی است. همان‌گونه که در شکل زیر مشاهده می‌نمایید اندازه این نوع دوربین‌ها بسیار کوچک است به صورتی که اندازه آن به ۱/۳ بندانگشت است به این دلیل است که به دوربین بندانگشتی مشهور هستند. از مزایای این نوع دوربین‌ها کوچک بودن آن‌ها است که می‌توان آن‌ها را به‌راحتی مخفی نمود.
اندازه این دوربین به حدی ریز و کوچک است که می‌توان آن را با سر یک مداد مقایسه کرد.
از مزایای این نوع دوربین‌ها می‌توان به نصب سریع و آسان آن اشاره نمود. این دوربین نیازی به سیم‌کشی ندارد و می‌توان با نصب برنامه مدیریت دوربین آن را به‌خوبی مدیریت کرد.

دوربین مداربسته  مخفی خودکاری

دوربین مداربسته خودکاری

یکی دیگر از انواع دوربین مداربسته مینیاتوری دوربین مداربسته خودکاری است. این نوع دوربین مداربسته نوعی قلم است که یک دوربین مداربسته مینیاتوری در خود دارد. این دوربین مداربسته و می‌تواند فیلم و عکس بگیرد و همچنین قابلیت ضبط صدا را نیز دارد. روش استفاده و راه‌اندازی آن بسیار آسان است دکمه آن را فشار می‌دهید تا روشن شود، با یک‌بار فشردن آن عکس می‌گیرد، همچنین با نگه‌داشتن دکمه، شروع به گرفتن ویدیو می‌کند. طراحی ساخت خودکار دوربین‌دار (دوربین خودکاری) به صورتی است که هم می‌توانید با آن بنویسید و هم پوششی برای کارکرد اصلی آن است.

دوربین مداربسته مخفی پریز برق

نصب دوربین مداربسته مخفی در پریز برق

یکی دیگر از انواع دوربین مداربسته مخفی دوربین مداربسته موجود در پریز برق است. این نوع دوربین مداربسته قابلیت نصب در پریز برق را دارد به صورتی که بعد از نصب دوربین در جایگاه پریز برق کسی قادر به تشخیص دوربین نیست اما نکته‌ای را که باید در نظر گرفت این نوع دوربین مخفی باید به صورتی نصب شود که قادر باشد فضای خوبی را جهت ذخیره تصاویر پوشش دهد. لذا قابلیت نصب دوربین مداربسته مخفی در پریز بسته به محل قرارگیری پریز برق می‌تواند متفاوت باشد.

دوربین مداربسته مخفی در ساعت


دوربین مخفی نصب شده در ساعت

یکی دیگر از انواع دوربین مخفی نوعی دوربین است که قابلیت نصب روی ساعت را دارند. این دسته از دوربین‌های مداربسته جز بهترین دوربین مخفی‌های جهان محسوب می‌شوند. از ویژگی خاص این نوع دوربین این است که پس از قرارگیری این نوع دوربین در ساعت تشخیص آن برای افراد معمولی غیرممکن است.
می‌توان گفت وضوح تصویر دوربین مخفی ۷۲۰P است بر خلاف اندازه کوچک این تصاویر عکس های با کیفیتی را ذخیره می نماید. این نوع دوربین مخفی وایرلس است و قادر خواهد بود تصاویر را تحت بستر شبکه وای فای به تجهیزاتی مانند تلفن همراه ارسال کند. تصاویر دوربین مداربسته  قابلیت دید در شب را دارند یعنی در مواقع تاریکی و هنگام شب یا زمانی که چراغ‌ها خاموش است تصاویر از کیفیت مناسبی برخوردار هستند. ضمنا به منظور ارتقا حافظه از SD کارت می‌توان جهت ضبط تصاویر محلی بر روی این دوربین استفاده نمود.
 

  • ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۲۳:۴۰:۰۲
  • علی جوادی

چگونه خرید کنیم

  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما