نصب دوربین مداربسته با لنز ۱۸۰ درجه

یکی از موارد مهم در هنگام نصب دوربین مداربسته میزان پوشش دهی دوربین است. نصب دوربین مداربسته با زاویه ۱۸۰ درجه در موارد کاربردی حساس بسیار حائز اهمیت است.در مقاله زیر به بررسی این نوع دوربین های مداربسته می پردازیم.


یکی از موارد مهم در هنگام نصب دوربین مداربسته میزان پوشش دهی دوربین است. نصب دوربین مداربسته با زاویه 180 درجه در موارد کاربردی حساس بسیار حائز اهمیت است. در برخی موارد زاویه دید 90 درجه کفایت می‌کند اما در برخی موارد خیر.
نصب دوربین مداربسته با لنز 180 درجه در سراسر دنیا بسیار محبوب است. در بسیاری از موارد کاربران دنبال بهترین نوع دوربین با لنز 180 درجه می‌گردند. در این مقاله قصد داریم یک مدل محبوب در کشور عزیزمان ایران را بررسی نماییم و توضیح دهیم که چرا نصاب‌های حرفه‌ای نصب دوربین مداربسته با لنز 180 درجه را دوست دارند.

دوربین‌های امنیتی HD با لنز 180 درجه

دوربین مداربسته fish eye یا چشم ماهی

یکی از دوربین مداربسته با لنز 180 درجه دوربین fish eye است. این نوع دوربین یک دوربین HD CCTV است که دارای یک لنز چشم ماهی ۱۸۰ درجه با لنز ۲ مگاپیکسل و مادون‌قرمز و مناسب دید در شب می‌باشد.  این نوع دوربین با دید در شب مادون‌قرمز ساخته شده است. این دوربین پشتیبانی از AHD، HD-TVI، HDCVI را داراست به همین خاطر می‌تواند برای سیستم‌های نظارت تصویری در محیط داخلی و خارجی استفاده شود. لنز fisheye 2.5mm دارای میدان دید ۱۸۰ درجه است (محدوده مؤثر ۱۷۰ درجه)

خصوصیت دوربین fish eye

نصب دوربین مداربسته با لنز 180 درجه باعث می‌شود روی تمامی زوایا اشراف داشته باشید. همان‌طور که در شکل زیر مشاهده می‌نمایید. این فلش‌ها را به تصویر اضافه کرده‌ایم تا محل دو میز را که در زیر دوربین و در سمت‌های چپ و راست قرار دارند، مشاهده کنیم. مشاهده می‌نمایید که در زیر یک نمای روشن از دو میز وجود دارد. درنتیجه قادر خواهید بود کلیه فضاهای زیر و کناری را ببینید.

نصب دوربین مداربسته با لنز 180 درجه

اشراف کامل بر فضای زیرین دوربین مداربسته

همان‌گونه که گفته شد این نوع دوربین مداربسته اشراف کاملی بر فضای اطراف و همچنین زیر دوربین مداربسته دارد. اگر به ‌عکس زیر دقت کنید یک تصویر که با دوربین fish eye گرفته شده است را نشان می‌دهد. تصویر فردی مستقر در زیر دوربین نصب شده را نشان می‌دهد که در این تصویر دوربین در رزولوشن کامل ۱۰۸۰p HD قرار دارد. مشاهده می‌نمایید که تسلط لازم به زوایای مختلف از ویژگی‌های مفید این نوع دوربین است.

دوربین مداربسته چشم ماهی

تصویر مادون‌قرمز

یکی دیگر از دلایل اینکه نصب دوربین مداربسته با لنز 180 درجه توصیه می‌شود این است که این نوع سیستم امنیتی دارای دید در شب مادون‌قرمز عالی است. مانیتور مادون‌قرمز با LED های داخلی IR ساخته‌شده است که به‌صورت خودکار و هنگامی‌که سطح نور کم است، روشن می‌شوند. حالت مادون‌قرمز دوربین یک تصویر سیاه‌وسفید را در محیط‌های کم‌نور را نشان می‌دهند. در زیر یک تصویر نظارت تصویری مادون‌قرمز است که با دوربین fish eye ضبط شده است را مشاهده می‌نمایید. همان‌گونه که مشاهده می‌کنید همه چراغ‌ها در اتاق خاموش هستند و نور بسیار کوچکی از نور محیط و نشانه خروج از راهرو در این اتاق وجود دارد. به‌صورت کلی این اتاق نزدیک به تاریکی کامل است. شما می‌توانید ببینید که ۲۴ IR LED دوربین این اتاق متوسط به‌راحتی روشن می‌شود.

نصب دوربین مداربسته مادون قرمز


DVR برای نصب دوربین مداربسته 180 درجه

هنگام نصب دوربین مداربسته با لنز 180 درجه باید از یک DVR مناسب استفاده نمود لذا رایابان در قسمت تجهیز و ارتقاء دوربین مداربسته و همچنین نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته این خدمات را به بهترین شکل ارائه می‌دهد.

نمایش برنامه از راه دور موبایل

هنگام نصب دوربین مداربسته با لنز 180 درجه به یک iDVR-PRO متصل می‌شوند، این اقدام باعث می‌شود بتوان از راه دور برنامه‌های تلفن همراه برای iPhone و Android قابل‌دسترسی باشند. این برنامه‌های تلفن همراه به کاربر اجازه می‌دهد تا دوربین‌های امنیتی خود را بتوانند درگوشی‌های خود به‌صورت مستقیم و زنده مشاهده نمایند.


نصب دوربین مداربسته با لنز 180 درجه

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما