نصب دوربین مداربسته ضد آب

در برخی از مناطق پر بارش استفاده از دوربین مداربسته در مناطق غیر سرپوشیده با مشکل مواجه می شد. بنابراین تکنولوژی جدید نصب دوربین مداربسته ضد آب را ایجاب نمود. با رایابان همراه باشید با روند شناخت این نوع دوربین های مداربسته.


نصب دوربین مداربسته ضد آب در برخی از مکان‌ها ضرورت محسوب می‌شود. دوربین‌های مداربسته Outdoor که در محیط‌های خارجی نصب می‌شوند به‌گونه‌ای طراحی و تولید می‌شوند که در برابر نفوذ آب و گردوغبار مقاومت داشته باشند در ضمن آن اجزای داخلی‌شان از تخریب در امان باشند. به این نوع دوربین‌ها در اصطلاح دوربین مداربسته ضد آب گفته می‌شود. نصب دوربین مداربسته ضد آب در مدل‌های مختلف بولت، باکس در دو نوع مختلف آنالوگ و IP عرضه می‌شوند. این دوربین‌ها دارای ویژگی‌هایی چون ویژگی ضدخرابکاری، دید در شب و همچنین عدسی‌های قابل تنظیم هستند.

ویژگی عمده دوربین‌های مداربسته ضد آب

باید به خاطر داشته باشید خاصیت ضد آب بودن دوربین‌ها در مورد طیف گسترده‌ای از محصولات مورداستفاده قرار می‌گیرد منطقاً نمی‌توان وسیله‌های الکترونیک را به‌طور مطلق ضد آب دانست؛ اما در کل می‌توان بر اساس استانداردها درجه مقاومت آن‌ها در مقابل نفوذ آب بررسی کرد.

استاندارد IP چیست؟

 استاندارد IP نشان می‌دهد که هر وسیله الکتریکی دربرابر نفوذ گردوغبار و آب چه مقدار از خود مقاومت نشان می‌دهد.
رقم‌های این استاندارد به این صورت است رقم اول مشخص‌کننده نفوذ اجسام و گردوخاک می‌باشد و رقم دوم نشان دهنده میزان نفوذ آب است که با دانستن این مورد ما می‌توانیم بفهمیم که این قطعه برای نصب کردن در شرایط خاص تا چه میزان پاسخگو است.
در مورد نصب دوربین مداربسته ضد آب عدد IP به‌طورکلی باید بالاتر از 65 باشد. در این صورت می‌توان گفت دوربین موردنظر می‌تواند در برابر نفوذ آب یا باران مقاوم باشد درصورتی‌که تمایل به نصب دوربین مداربسته ضدآبی دارید که در داخل آب هم کار کند و خراب نشود، عدد استاندارد IP آن باید بالاتر از 89 باشد که این نوع دوربین جزو دوربین‌های خاص محسوب می‌شود.

آیا می‌توان دوربین مداربسته ضد آب را داخل آب انداخت؟

همان‌طور که عرض کردیم وسایل الکترونیک صددرصد ضد آب نیستند. این دوربین‌ها معمولاً دارای استاندارد IP66 و نهایتاً IP67 هستند. ضمناً اگر از جهات مختلف آب پرفشار را مستقیماً به آن بگیرید آسیبی نمی‌بینند اما اگر در آب غوطه‌ور سازید احتمالاً از کار خواهند افتاد. در مورد دوربین مداربسته ضد آب با استاندارد IP67 نیز چندین ثانیه قابلیت غوطه‌ورسازی در آب را دارند.

کاربرد نصب دوربین مداربسته ضد آب

نصب دوربین مداربسته ضد آب زمانی ضروری است که قصد دارید دوربین را در محیط بیرونی و خارج از خانه نصب کنید. دوربین مداربسته ضد آب عمدتاً در برابر عوامل طبیعی مانند باران یا رعدوبرق مقاومت بالایی دارند. اگر قصد نصب دوربین مداربسته ضد آب را دارید در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین برند دوربین مداربسته ضد آب برای خرید و نصب انتخاب کنید. هر دوربین مداربسته ویژگی منحصربه‌فرد خود را دارد. نتیجتاً شما باید دوربینی را انتخاب کنید که بتواند نیازهای امنیتی را مرتفع سازد. مناسبی را بیابید که بتواند تمام نیازهای نظارتی شما را مرتفع سازد. در این محتوا نکاتی درباره چگونگی انتخاب سیستم امنیتی ضد آب ارائه خواهیم کرد.

کیفیت دوربین مداربسته

کیفیت یک مشخصه مهم در انتخاب دوربین مداربسته است. اگر اموال باارزشی دارید نباید از این مشخصه غافل شوید. یک دوربین مداربسته OUTDOOR باکیفیت دارای ویژگی‌های مشخصی است. ازجمله این ویژگی‌ها می‌توان به امکان دید در شب، ارائه تصاویر باکیفیت در شب، ضبط تصاویر باکیفیت بالا و ... اشاره نمود.

بررسی ویژگی ضد آب بودن دوربین مداربسته

دوربین مداربسته OUTDOOR باید ویژگی ضد آب داشته باشد. برای نصب دوربین مداربسته ضد آب در مناطق پرباران باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد. پس دوربین مداربسته خود را ازلحاظ ویژگی ضد آب بودن به‌دقت موردبررسی قرار دهید. درصورتی‌که شما دوربین خود را از بازار آنلاین یا رایابان می‌خرید می‌توانید قبل از خرید برخی از نظرات مشتریان را بخوانید. این بررسی‌ها می‌توانند به شما در پیدا کردن بهترین دوربین با ویژگی ضد آب کمک کنند.

دوربینی را انتخاب کنید که گارانتی دارد

برای نصب دوربین مداربسته ضد آب یکی از نکات مهمی که باید رعایت شود دارا بودن گارانتی مناسب است. شرکت تولیدکننده باید تضمین کند که دوربین مداربسته ضد آب در برابر نفوذ آب و باران مقاومت دارد. با استفاده از ضمانت‌نامه می‌توانید اقدامات لازم جهت تعمیر یا تعویض دوربین انجام دهید. به‌طورکلی می‌توان گفت از خرید دوربین‌های NONAME و فیک که بدون گارانتی در بازار ارائه می‌شوند خودداری کنید.


 صفحات مرتبط:
تجهیز و ارتقاء  دوربین مداربسته
نصب دوربین مداربسته
تعمیر دوربین مداربسته
 

  • ۱۳۹۸/۰۱/۱۳ - ۰۹:۰۸:۳۱
  • حمبد علیان

چند نوع دوربین ضد آب داریم ؟؟

  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما