نکاتی که هنگام خرید دوربین مداربسته باید رعایت کنید

اگر شما قصد خرید یا نصب دوربین مداربسته را دارید با رایابان همراه باشید با نکات خرید دوربین مداربسته ...

عدم خساست!

اگر قصد دارید نصب دوربین مداربسته را  با بهترین تجهیزات انجام دهید سعی کنید در انتخاب و نصب آن خسیس نباشید. همیشه باید توجه داشته باشید که دوربین مداربسته یک ابزار امنیتی است اگر دوربین مداربسته خوبی نصب نکنید با نصب نکردن آن هیچ تفاوتی ندارد.
در انتخاب نوع دوربین مداربسته دقت نمایید و مجری آن دقت کنید و سعی کنید قبل از نصب موضوع را با نصاب درمیان بگذارید و از بهترین تجهیزات نصب دوربین مداربسته استفاده نمایید. نکته بعدی که باید به آن توجه داشت  این است که از دوربین‌های مداربسته به تعداد مناسب و با پوشش دهی کل فضا استفاده کنید. درصورتی‌که پوشش دهی بخشی از محیط را از دست بدهید ممکن است تمام سیستم مداربسته شما بی‌اثر شود.

دوربین مداربسته  امنیت صددرصدی ایجاد نمی‌کند (سارق را نمی‌گیرد!)

قبل از هر چیز باید بدانید که دوربین مداربسته یک سیستم حفاظتی منفعل است. این یعنی نمی‌توانید از آن به‌عنوان ابزار برخورد استفاده کنید. اگر سارق وارد محل شما شد دوربین مداربسته به تنهایی نمی‌تواند هیچ کاری برای متوقف کردن او انجام دهد. دوربین مداربسته معمولاً پیشگیری از وقوع جرم و بعد از وقوع جرم (هنگام استفاده از عکس‌ها برای شناسایی مجرم) به کمک شما می‌آید، ولی در طول وقوع جرم هیچ کارایی ندارد. 
اگر توانایی کنترل دوربین ندارید و قصد دارید به‌صورت آنی مجرم را متوقف کند بهتر است از دزدگیر استفاده کنید. البته معمولاً به‌کارگیری ترکیبی از دوربین و دزدگیر بهترین تاثیر را در تفریق و توقف جرم دارد.

آیا نصب دوربین مداربسته می‌تواند برای من مشکل قانونی برپا کند؟

نصب دوربین مداربسته در ایران به شرطی که باعث نقض حریم خصوصی شود غیرمجاز است. اگر دوربین مداربسته را به شکل پنهان نصب نکرده باشید مشکلی نیست.مراجع قانونی معمولاً نگاه مثبتی درباره سیستم‌های مداربسته دارند. البته درصورتی‌که در یک محیط عمومی مثل پارکینگ ساختمان اقدام به نصب دوربین کرده باشید باید رضایت اکثریت اعضای ساختمان را داشته باشید.

برداشت‌های غلط درباره دوربین‌های بی‌سیم (wireless)

متأسفانه بیشتر ملت اعتقادات اشتباهی نسبت به دوربین‌های بی‌سیم دارند.همیشه این را به خاطر داشته باشید که اگر یک دوربین بی‌سیم جاسازی کنیم تنها قادر هستیم کابل انتقال اطلاعات آن به دستگاه را حذف کنیم و درهرحال باید برای تأمین برق آن‌یک سیم‌کشی به منبع برق داشته باشیم.
این را هم باید بدانید که برای تأمین برق دوربین نمی‌توان از باطری استفاده کرد چون اگر از نیرومندترین باطری‌ها هم استفاده نماییم در پایان چند روز دوربین در تأمین برق کم خواهد آورد و در سرانجام باید آن را تعویض یا شارژ کرد که این موارد در سیستم مداربسته به‌هیچ‌عنوان استاندارد نیست. نکات دیگر در مورد دوربین‌های بی‌سیم(wireless) این است که اگر یک دوربین بی‌سیم را در یک محیط کاملاً باز قرار دهیم  برد آن نهایتاً 50  متر خواهد بود و در محیط‌های بسته به ازای هر دیوار معمولی چیزی نزدیک 15 متر از برد آن کم می‌شود.

دوربین مداربسته خود به حفاظت احتیاج دارد!

قبل از نصب دوربین مداربسته به یاد داشته باشید که سیستم مداربسته گرچه کم، ولی به مراقبت نیاز دارد. پس باید به‌صورت هفتگی سعی کنید سیستم را چک کنید و از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید. مراقبت هفتگی از سیستم مداربسته می‌تواند هزینه‌های مربوط به حفاظت شما را کم کند.

فضای ضبط فیلم دوربین‌ها

برای محاسبه میزان فضای موردنیاز شما و یا اینکه بدانیم برحسب تعداد دوربین‌ها چه مقدار فضای ذخیره‌سازی احتیاج داریم، نرم‌افزارهای فراوانی موجود است که می‌تواند به ما کمک کنند.به‌عنوان‌مثال می‌توان حساب کرد باوجود 8 عدد دوربین مداربسته باکیفیت 3/1 مگا پیکسل و فضای 2 ترابایت‌ می‌توان چند روز ضبط داشته باشید؟
در اکثر این محاسبات و با توجه به هارد اینترنال و ذخیره‌سازها تصاویر با ماکسیمم کیفیت حدود 12 الی 15 روز تصاویر را برای ما ذخیره می‌کند و برای ذخیره اغلب از آن، باید فضای هارد داخلی DVR را افزایش داد.


برای خرید دوربین مداربسته در اصفهان می توانید سفارش خود را در رایابان ثبت کنید.  

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما