۵ نکته مهم در خرید دوربین مداربسته دید در شب

در هنگام خرید دوربین مداربسته دید در شب نیاز است به نکات و سوالاتی همچون آیا دوربین مداربسته ای که قصد خرید آن را دارید دید در شب مناسبی دارد؟دوربین مداربسته رنگی بخرم یا سیاه و سفید؟ ما در این مقاله به بررسی این نکات پرداخته ایم.

دوربین‌های مداربسته یکی از مهم‌ترین ابزارهای نظارتی و امنیتی هستند که کاربردهای مختلفی دارند. دوربین‌های مداربسته در انواع مختلف وجود دارد که در مقاله چه دوربین مداربسته‌ای بخرم؟ به توضیحات آن پرداخته‌ایم. اما یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین نوع دوربین مدار بسته نوع دید در شب آن است. ما در این مقاله از رایابان به ۵ نکته مهم و کاربردی که باید در هنگام خرید دوربین مدار بسته دید در شب باید به آن توجه کنیم پرداخته‌ایم.

امروزه اکثر دوربین‌های مدار بسته قابلیت دید در شب را نیز پشتیبانی می‌کنند. دوربین‌های مدار بسته دید در شب را نیز با واژه infrared) IR) به معنای طیف مادون قرمز نیز معرفی و نمایش می‌دهند.

مزیت دوربین مداربسته دید در شب این است که امواج مادون قرمز به بخشی از طیف امواج که به وسیله چشم انسان قابل رویت نیستند گفته می‌شود اما به وسیله سنسورهای تصویر دوربین‌ها قابل شناسایی هستند. از این طریق دوربین‌های دید در شب می‌توانند بدون به وجود آوردن نور مرئی محیط اطراف خود را روشن کنند. همین امر کارایی این دوربین‌ها را افزایش داده است.

در هنگام خرید و نصب این نوع دوربین‌ها باید به نکات زیر دقت کنید تا بهترین نوع دوربین را تهیه کنید که بهترین عملکرد را برای شما داشته باشد.

  • تشخیص حرکت دوربین مداربسته

یکی از قابلیت‌های پیشرفته و کاربری دوربین‌های مداربسته تشخیص حرکت است معمولاً دوربین‌هایی با این قابلیت، جزو بهترین دوربین‌های امنیتی هستند، زیرا می‌توانند که در صورت تشخیص هر حرکتی، تعدادی نوتیفیکیشن ارسال کنند. این نوتیفیکیشن ها برای آگاه کردن شما از هرگونه فعالیت مشکوک در جریان بسیار مهم هستند.

۵ نکته مهم در خرید دوربین مداربسته دید در شب

  • میدان دید دوربین مداربسته

محدوده میدان دید دوربین مداربسته یکی از نکات اصلی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد. دوربین‌های دید در شب باید میدان دید گسترده‌ای داشته باشند تا کارایی آنها افزایش پیدا کند.

معمولاً یک دوربین امنیتی خانگی بسته به رزولوشن، سنسور و لنز استفاده شده از آن، در محدوده‌ای بین ۰ تا ۷۰ پا می‌تواند به شما دید مفید ارائه کند. با این حال، دوربین‌های حرفه‌ای دیگری مانند PTZ با وضوح بالا نیز وجود دارند که می‌توانند دورتر از آن را مشاهده کنید، با مسافتی که بین ۰ تا ۷۰۰ پا متغیر است.


بیشتر بخوانید: چه دوربین مداربسته ای بخرم؟


  • رزولوشن دوربین مداربسته

رزولوشن دوربین مدار بسته در ابعاد پیکسلی عمودی و افقی اندازه گیری شده و به طور معمول به قابلیت‌های دوربین و دستگاه ضبط کننده‌ای که تهیه می‌کنید بستگی دارد. در واقع رزولوشن به میزان پیکسل‌های تصاویر ثبت شده توسط دوربین بستگی دارد. میزان نمایش جزییات در تصاویر ثبت شده توسط دوربین معیاری بر میزان رزولوشن دوربین مداربسته است. از همین رو با توجه به رزولوشن کاربرد آنها در صنایع مختلف، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • دوربین مداربسته دید در شب رنگی یا سیاه و سفید

اکثر دوربین‌های دید در شب تصاویر سیاه و سفید با کیفیتی بگیرند اما درصد کمی از مردم نمی‌دانند که این دوربین‌ها توانایی فیلم برداری به صورت رنگی را هم دارند. اما این سؤال پیش می‌آید که دوربین دید در شب رنگی بهتر است، یا سیاه و سفید؟

عامل تعیین کننده در انتخاب یک دوربین مداربسته سیاه و سفید یا رنگی میزان نور در محیط نظارتی است. دوربین‌های رنگی با رزولوشن بالا اغلب دارای یک فیلتر مادون قرمز جهت ایجاد دید یکپارچه در شب هستند.

دوربین‌های رنگی انتخاب مناسبی برای استفاده در زمانی هستند که نور کافی وجود دارد. با اینکه رزولوشن دوربین‌های رنگی ممکن است کمتر از دوربین سیاه و سفید با همان قیمت باشد، اما به کاربر اجازه می‌دهد تا بتواند رنگ مو، لباس و ماشین فرد مورد نظر را مشاهده کند.


بیشتر بخوانید: قوانین نصب دوربین مداربسته در آپارتمان


۵ نکته مهم در خرید دوربین مداربسته دید در شب

  • هزینه دوربین مداربسته دید در شب

دوربین‌های مداربسته دید در شب هر کدام خصوصیات و ویژگی‌های خاصی دارند که بر اساس قیمت و امکانات رده بندی می‌شوند. اساساً کیفیت و عملکرد دو عاملی هستند که تعیین کننده‌ی قیمت سیستم دوربین‌های مدار بسته دید در شب می‌باشند. دوربین‌هایی که دارای قیمت کمتری هستند برای افرادی که قصد استفاده از این سیستم را در خانه‌ی خود دارند مناسب می‌باشند. این دوربین‌ها برای نظارت در مناطق تجاری و کاربردهای امنیتی طراحی نشده‌اند.

در صورتی که قصد خرید و نصب دوربین مداربسته دید در شب را دارید نیاز است تا با کارشناس با تجربه در این زمینه مشورت کنید. از همین رو می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین در وب سایت رایابان در بخش دوربین مداربسته ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 

 

 

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما