تعرفه قرارداد پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه برای بسیاری از ارگان ها و یا مجموعه ها یک امر مهم و حیاتی تلقی می شود اما مبحثی که برای بسیاری از کاربران سوال می شود اختلاف تعرفه قرارداد پشتیبانی است. در این مقاله عوامل موثر بر روی قیمت پشتیبانی شبکه را شرح خواهیم داد.

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۵ - ۰۰:۰۰:۰۰
  • تعداد بازدید: ۱۷۵۰
  • گروه: شبکه و سرور

 

از آنجایی که در اصفهان بسیاری از شرکت ها و ادارات و سازمان ها  و حتی آموزشگاه ها دارای شبکه کامپیوتری هستند و اختلال در شبکه ای سازمان ها باعث اختلال در کار سازمان ها می‌شود. و لزوم داشتن پشتیبان شبکه جدای از بحث تعرفه قرارداد پشتیبانی شبکه مشخص می‌شود. اما ممکن است سوالاتی در مورد شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی ذهن شما را درگیر کند.

چگونه قادر خواهیم بود بهترین تعرفه پشتیبانی شبکه را تشخیص دهیم؟

چرا شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه قیمت‌های بسیار متفاوتی را ارائه می‌دهند؟

معیارهای مؤثر در تعیین تعرفه پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری چه مواردی هستند؟

عوامل مؤثر در قیمت خدمات پشتیبانی شبکه

تعداد تجهیزات شبکه​

از مهم‌ترین و مؤثرترین عوامل در تعیین تعرفه پشتیبانی شبکه تعداد تجهیزات کامپیوتری مانند پرینترها، سرورها و سایر تجهیزات سخت‌افزاری است که نیاز به پشتیبانی دارند. در امر قیمت‌گذاری خدمات پشتیبانی شبکه بسیار مؤثر است. جهت این امر متخصص شبکه مدت‌زمانی را که صرف عیب‌یابی و رفع عیب این تجهیزات می‌کند را در نظر خواهند گرفت.

تعداد دفعات مراجعه​ پشتیبان شبکه

از دیگر عوامل مهم و مؤثر در تعیین تعرفه پشتیبانی شبکه تعداد دفعات مراجعه یا حضور کارشناس پشتیبان شبکه  بسته به نیاز کارفرما است.باید گفت دفعات حضور و مراجعه کارشناس در محل یکی از عوامل اصلی و مؤثر در پشتیبانی شبکه محسوب می‌شود.

پیچیدگی سخت‌افزاری شبکه​

پیچیدگی و نوع دستگاه‌هایی که در شبکه استفاده‌شده است اهمیت زیادی در تعیین تعرفه پشتیبانی شبکه دارد. هرکدام از این عوامل به کارشناسان و مهارت‌ها و تخصص‌های لازم احتیاج دارند.می‌توان این نتیجه را گرفت که  افزایش تعداد متخصصان جهت ساده‌تر کردن مراحل پشتیبانی و هم‌چنین مهارت‌های متخصصان در هزینه‌های پشتیبانی شبکه تأثیرگذار است.

نرم‌افزارهای موجود در شبکه​

از دیگر عوامل مؤثر در تعرفه پشتیبانی شبکه بررسی سرویس‌ها و نرم‌افزارهایی است که تحت شبکه کار می‌کنند. پیچیدگی این نرم‌افزارها همانند اکتیو دایرکتوری، DHCP، فایروال‌ها، هزینه مجازی‌سازی سرور و کلاینت، همچنین سرویس‌های مانیتورینگ، هرکدام به تخصص و حرفه تخصصی خود نیاز دارد که این امور باعث ازدیاد هزینه‌های پشتیبانی شبکه خواهد شد.

مسافت

از دیگر عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت قرارداد پشتیبانی شبکه موقعیت مکانی شرکت ارائه دهنده خدمات پشتیبانی تا محل کارشناس و میزان مسافتی است که باید طی شود.این عوامل به‌عنوان هزینه ایاب و ذهاب بر قیمت و تعرفه پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتر تأثیر می‌گذارد. رایابان در اصفهان امکاناتی را مهیا ساخته تا این هزینه‌ها را تا حد زیادی کاهش دهد.

نحوه ارائه خدمات پشتیبانی​ شبکه

تعرفه پشتیبانی شبکه کامپیوتری از نحوه دریافت پشتیبانی تأثیر خواهد گرفت. می‌توان نتیجه گرفت نحوه ارائه خدمات پشتیبانی شبکه به دو صورت حضوری و غیرحضوری است. در حالت غیرحضوری ازآنجایی‌که کارشناس در محل حاضر نمی‌شود و وقت کمتری صرف می‌کند مشخص است که کارفرما هزینه کمتری را متحمل خواهد شد.

پشتیبانی شبکه در موارد خاص

در برخی از شرکت‌ها و ادارات اطلاعات به‌صورت امنیتی درج می‌شوند و هر شخصی اجازه ورود و دست‌کاری به شبکه را ندارد. برای این امور از افراد به‌صورت استخدامی و یا شرکت‌های معتبر طبق شرایط خاص فعالیت می‌کنند کمک گرفته می‌شود.

ازآنجایی‌که این مسئولیت حساسیت بالایی دارد و سنگین است لذا لازم است یک سری تعهدات سنگین را به عهده بگیریم. برای این موارد اکثراً مبلغ قرارداد به علت حساس بودن کار آن‌ها بالاتر است و خدماتی خاص نیز به آن‌ها ارائه می‌شود.

خدمات اجرایی رایابان

رایابان به‌عنوان مرجع تعمیرات و پشتیبانی تجهیزات کامپیوتری طیف گسترده‌ای از خدمات را دربرمی گیرد. این شرکت با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و کارآزموده خدماتی چون مشاوره و راه‌اندازی شبکه، ارتقا شبکه، ارتقای سرور، و بسیاری از موارد دیگر را انجام می‌دهد. در مراحل بعد طبق سفارش مشتری نصب و راه‌اندازی شبکه سرور و کلاینت‌ها را انجام می‌دهد. اگر مشتری ترجیح دهد مجازی‌سازی شبکه انجام خواهد شد.

به‌طورکلی خدمات شبکه از نصب و راه‌اندازی تا پشتیبانی را شامل می‌شود که طیف گسترده‌ای از خدمات را در بردارد. در گام اول باید خدمات مشاوره شامل : راه‌اندازی شبکه و یا ارتقای بستر ارتباطی و خرید و یا ارتقای سرور و موارد دیگر به مشتری ارائه شود. در گام بعدی طبق سفارش مشتری، نصب و راه‌اندازی اجزای شبکه و سرور و کلاینت‌ها انجام می‌گیرد. در صورت خواست مشتری می‌تواند مجازی‌سازی شبکه نیز انجام گیرد

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما