راهنمای انتخاب سوئیچ شبکه

خرید سوئیچ شبکه مناسب، مهم‌ترین تصمیمی است که باید هنگام نصب و راه‌اندازی شبکه سازمان و ادارات خود در نظر بگیرید. در این مقاله از رایابان به نکات مهم و ضروری که در هنگام خرید سوئیچ شبکه باید به آن دقت کنید خواهیم پرداخت.

 • تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۰:۰۰:۰۰
 • تعداد بازدید: ۱۲۰۶
 • گروه: شبکه و سرور

خرید سوئیچ شبکه مناسب، مهم‌ترین تصمیمی است که باید هنگام نصب و راه‌اندازی شبکه سازمان و ادارات خود در نظر بگیرید. سوئیچ‌ها کلیه ارتباطات شبکه را امکان‌پذیر می‌کنند، بنابراین انتخاب و خرید بهترین نوع آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این مقاله می‌خواهیم در مورد راهنمایی جامعی از نحوه‌ی انتخاب بهترین سوئیچ شبکه صحبت کنیم.

سوئیچ شبکه چیست و چه کاربردی دارد؟

سوئیچ، سخت افزاری است که کلیه بسته و یا همان packetها را در شبکه جابه‌جا می‌کند. در واقع کار اصلی سوئیچ ایجاد اتصال و ارتباط بین تمامی قطعات سخت افزاری و نرم‌افزاری است که در شبکه موجود است. این دستگاه‌ها آدرس مک تمامی دستگاه‌هایی که به آن متصل شده است را فرا می‌گیرد و در جدولی به نام SAT نگه‌داری می‌کند. توجه به ظرفیت سوئیچ‌ها با توجه به جدول فوق بررسی می‌شود. برای همین توجه به ظرفیت یکی از فاکتورهای اصلی در انتخاب سوئیچ شبکه است.

راهنمای انتخاب سوئیچ شبکه

چگونه سوئیچ شبکه مناسب خریداری کنیم؟

قبل از آنکه بخواهید سوئیچ برای شبکه‌های خود خریداری کنید، بهتر است در ابتدا نیازسنجی درستی از خدمات شبکه مورد نیاز سازمان، اداره و یا موسسه خود داشته باشید. برای تحلیل و بررسی این نیازمندی‌ها بهتر است جواب سوالات زیر را به خوبی بدانید:

تعداد کاربران شبکه چقدر است؟ آیا سوئیچ خریداری شده می‌تواند پاسخگوی مناسبی برای این درصد از ترافیک شبکه باشد؟

چه اهدافی برای سازمان مهم است؟ آیا این سوئیچ‌ها می‌تواند این نیاز را در سازمان‌ها برآورد کند؟

آیا امنیت برای پیشبرد اهداف سازمان مهم است؟ میزان اهمیت آن باید ذکر شود.(سوئیچ‌ها از تکنولوژی‌های مختلفی در امنیت برخوردار هستند و متناسب با آن‌ها قیمت متفاوتی دارند. بنابراین باید درجه اهمیت امنیت در سازمان شما بررسی گردد.)

ویژگی‌های ساختاری سوئیچ‌ها باید چگونه باشد؟ آیا تعداد درگاه‌ها و پورت‌ها می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای ساختار شبکه‌ای ما باشد؟


در صورتی که نیاز به خرید سوئیچ شبکه یا خرید تجهیزات شبکه دارید می‌توانید سفارش خود را به صورت آنلاین در رایابان ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل کنند.


قبل از خرید سوئیچ شبکه به چه نکاتی توجه کنیم

در چند سال اخیر فناوری موجود در طراحی و ساخت سوئیچ‌ها آنچنان متحول نشده ‌است و هنوز وابسته به تکنولوژی قبلی خود است. اما ساختارهای شبکه همواره با آپدیت‌های جدیدی برخوردار است که استفاده از سوئیچ‌های مناسب بهترین کاری است که می‌توانید در شبکه‌های سازمانی انجام دهید. نکته‌ی دیگری که توجه به آن بسیار مهم است، تست سوئیچ‌ قبل از قرار دادن آن در ساختار شبکه است. معمولا شرکت‌های سازنده ماژولارهایی برای تست سوئیچ‌های تولیدی خود ارائه می‌دهند تا مشتریان با خیال راحت و با اطمینان کافی خریداری نمایند. اما نکاتی دیگری هم هست که توجه به آن‌های خالی از لطف نیست:

 1. در بررسی و نیازسنجی‌هایی که از سازمان خود انجام می‌دهید، بررسی نیاز کاربران را بر زیرساخت‌ها ارجح‌تر بدانید و ببینید آن‌ها دقیقا از سوئیچ چه توقعی دارند و بر اساس آن‌ها بهترین نوع سوئیچ را انتخاب و خریداری کنید.
 2. علاقه خریداران به برندی معمولا تاثیر بسیاری در تصمیم آن‌ها دارد. هم سیسکو و هم میکروتیک از برندهای معروف این حوزه هستند و همواره هم در حال رقابت در محصولات سوئیچ خود هستند.
 3. سرعت انتقال داده و پهنای باندی که برای این سوئیچ‌ها در نظر گرفته شده‌است، را جدی بگیرید و به خاطر قیمت سوئیچ نامناسبی را وارد شبکه سازمانی خود نکنید.
 4. زمانی که قصد خرید سوئیچ شبکه دارید، با طیف گسترده‌ای از سوئیچ‌ها با برندها و مدل‌های گوناگونی سر و کار دارید. شاید در نگاه اول تهیه بهترین سوئیچ کاری دشوار برای شما تلقی شود، اما تنها با کمی تخصص و مشورت با متخصصان می‌توانید جامعه انتخاب خود را محدود و تنها در دایره‌ای محدود سوئیچ مورد نظرتان را خریداری کنید.
 5. جدول sat مشخص کننده میزان ظرفیت لازم برای سوئیچ است. هر چقدر این ظرفیت بالا باشد، سوئیچ‌ها می‌توانند، مک آدرس سیستم‌های زیادی را در داخل این جدول نگهداری کند.

در صورتی که نیاز به تنظیم سوئیچ و روتر در شبکه خود دارید میتوانید از سرویس کانفیگ روتر رایابان استفاده کنید.


قیمت سوئیچ شبکه

سوئیچ شبکه به تناسب نوع کارکرد، سرعت، ظرفیت و تعداد پورت‌ها و هم‌چنین شرکت سازنده دارای قیمت‌های متفاوتی است. همچنین نوسانات موجود در بازار در چند سال اخیر تاثیر بسیاری بر روند رشد قیمت سوئیچ‌های شبکه گذاشته است. بهترین مدل‌های سوئیچ شبکه توسط شرکت‌های سیسکو و میکروتیک ساخته شده‌اند که در مول و قیمت‌های متفاوتی روانه بازار شده‌اند.

قیمت سوئیچ شبکه

خرید اینترنتی سوئیچ شبکه

خرید اینترنتی سوئیچ‌های شبکه می‌تواند بهترین راهنمای خرید سوئیچ شبکه برای شما باشد. برای انجام این‌کار می‌توانید آن‌ها را از نظر نام برند، تعداد پورت‌ها و قابلیت‌های موجود بررسی کنید و سپس مناسب‌ترین نوع را برای کسب و کار و یا سازمان خود انتخاب کنید.  همان‌طور که دید انتخاب بهترین سوئیچ شبکه فرایندی است که نیاز به دانش تخصصی در این زمینه دارد. اگر شما دانش کافی در رابطه با سوئیچ‌های شبکه دارید، به نظر شما چه عوامل دیگری در خرید سوئیچ‌های شبکه بسیار اهمیت دارد و چرا سوئیچ‌ها با این حجم از پیشرفت تکنولوژی در ساختار شبکه با رشد کندی روبروست؟

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
 • نام و نام خانوادگی
 • آدرس ایمیل
 • نظر شما