نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه

قرارداد پشتیبانی شبکه بین شرکت های خدماتی و سازمان یا افرادی بسته می شود که تمایل دارند خدمات پشتیبانی و یا نگهداری شبکه برای آن ها انجام شود. رایابان قصد دارد نمونه قرارداد پشتیبانی و مفاد آن را در این مقاله برای شما توضیح دهد.

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۹ - ۰۰:۰۰:۰۰
  • تعداد بازدید: ۲۶۹۲
  • گروه: شبکه و سرور

 

نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه و کامپیوتر در بین تمامی شرکت‌هایی که به کمک شبکه‌های کامپیوتری کار خود را انجام می‌دهند و نیروی اختصاصی در این زمینه ندارند بسته می‌شود. شبکه در ادارات، دفاتر کاری و حتی کسانی که در خانه کار می‌کنند و دارای چندین زیر شبکه هستند لازم است. سرعت رشد فناوری باعث شده تا اکثر کسب‌وکارهای امروز وابسته به اینترنت و کامپیوتر باشد. لذا شبکه و کامپیوتر در عصر تکنولوژی به‌عنوان یکی از عضوهای جدایی‌ناپذیر زندگی و کار است به همین دلیل قرارداد پشتیبانی لازمه این فناوری است.

مزایای پشتیبانی شبکه و کامپیوتر

ازآنجایی‌که اطلاعات مانند روش‌های قدیمی و منسوخ شده به‌صورت دستی و در قالب کاغذ به کارمندان یا کارکنان ارائه نمی‌شود و این موضوع موجب شده است اطلاعات به‌صورت سیستمی در قالب شبکه‌های کامپیوتری دست به دست شوند. لذا شبکه و کامپیوتر این کار را انجام می‌دهد. پشتیبانی شبکه و کامپیوتر برای انجام درست این فرایندها لازم است.

طراحی و پشتیبانی شبکه کامپیوتری به کمک افراد متخصص انجام می‌شود. بعد از تست‌های گوناگون و کارکردن درست آن نرم‌افزارهای موردنیاز نصب می‌شود. سپس وظایف هر کارمند برای آن شرح داده خواهد شد تا قادر باشند مفید و راحت‌تر کار خود را انجام دهند. پشتیبانی شبکه یکی از جدیدترین خدماتی است که در ادارات دولتی و خصوصی کاربرد دارد.

پشتیبانی شبکه در اصفهان

چگونگی قرارداد پشتیبانی شبکه

قرارداد پشتیبانی شبکه برای متخصصان حوزه پشتیبانی شبکه و کامپیوتر و شرکت‌هایی که نیاز به استخدام نیرو برای این کار ندارند منعقد می‌گردد. در این قراردادها همانند سایر قراردادها باید تعهدات طرفین به‌صورت کامل ذکر سود تا در حین کار و همکاری مشکلی به وجود نیاید. ازاین‌رو هنگام عقد قرارداد باید نکات ریز رعایت شود.

مدت‌زمان قرارداد پشتیبانی شبکه

مدت‌زمانی که جهت این کارها لازم است و باید طبق توافق طرفین صورت گیرد و تمام تبصره‌هایی که شامل تمدید یا لغو این قراردادها است باید ذکر شود. این قراردادها به‌صورت ماهیانه یا سالیانه یا دوره‌ای بسته خواهد شد؛ و در طی این قراردادها پشتیبان شبکه قادر خواهد بود در زمان تعیین‌شده به‌صورت حضوری یا تلفنی مشکلات شبکه را مرتفع سازد.

هزینه پشتیبانی شبکه

معمولاً مبلغی که برای قرارداد پشتیبانی شبکه درنظر خواهیم گرفت و بر اساس تعرفه‌های معمول برآورد خواهد شد.

هزینه پشتیبانی شبکه برای قراردادهایی که با رایابان منعقد خواهد شد به‌صورت معمول در نظر گرفته خواهد شد. اگر این قرارداد به‌صورت مدت‌دار باشد عمدتاً هزینه ماهانه باید پرداخت شود. در بعضی دیگر از قراردادهای پشتیبانی شبکه فرد به‌صورت پیمانی کنترل یک بخش را به‌صورت دائم به عهده خواهد گرفت. در این صورت می‌توان هزینه را به‌صورت اقساطی و یک مرحله‌ای به‌حساب شرکت خدماتی پشتیبانی یا افراد ارائه‌دهنده خدمات واریز نمود.

مفاد قرارداد باید به‌صورت دقیق و کامل در این قرارداد مشخص شوند تا اختلاف‌نظر و سوءتفاهمی پیش نیاید.

توافق در نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه

ازآنجایی‌که قرارداد براساس توافق کارفرما و مجری تدوین می‌شود عمدتاً باید برای خسارت‌هایی که ممکن است در اثر کاهلی یا عدم حضور مجری، همچنین پرداخت به‌موقع مبالغ از طریق کارفرما انجام می‌شود تدابیری اندیشه شود.

معمولاً برای اقداماتی مانند تعمیرات شبکه و مواردی از این قبیل که ممکن است برخی اوقات اتفاق بیفتد رایابان آماده خدمت‌رسانی به شماست. در این موارد نیازی به عقد قرارداد نیست و در هر مرحله به‌صورت آنی و در همان زمان انجام کار پرداخت می‌شود قرارداد پشتیبانی شبکه و کامپیوتر معمولاً برای خدمات مدت‌دار نوشته می‌شود.

اصولاً داشتن یک قرارداد خوب و محکم جهت همکاری بسیار بهتر است تا هر دو طرف بدانند چه تعهداتی دارند و در قبال تعهدات چه انتظاری از آن‌ها می‌رود. در این صورت در مواقع ضروری می‌توان بر اساس این اقدامات تذکرهای لازم را هم به مجری و هم به کارفرما داد. در سراسر اینترنت نمونه‌هایی از این نوع قراردادها موجود است.

 

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما