چرا شرکت‌ها به پشتیبانی شبکه نیاز دارند؟

نیاز به پشتیبانی شبکه و سرور برای بیشتر شرکت‌های امری واضح است. در این مقاله قصد داریم توضیح دهیم چرا اکثر شرکت‌ها به پشتیبانی شبکه نیاز دارند؟

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۰۰:۰۰:۰۰
  • تعداد بازدید: ۲۰۰۷
  • گروه: شبکه و سرور

اکثر ارگان‌ها و شرکت‌ها برای بهتر شدن روند کاریشان از فناوری شبکه‌سازی سیستم‌ها استفاده می‌نمایند. در این مقاله قصد داریم به پاسخ این سؤال بپردازیم که چرا شرکت‌ها به پشتیبانی شبکه نیاز دارند؟

ویژگی‌های گرفتن خدمات از شرکت‌های پشتیبانی شبکه 

مزایای پشتیبانی شبکه در اصفهان

کاهش هزینه درزمینهٔ استخدام نیرو

صرفه‌جویی در زمان

رفع ایرادات و نقص‌ها به‌صورت کاملاً تخصصی

استفاده از دانش روز

معایب پشتیبانی شبکه

عدم انتقال مهارت و دانش عملی

وابستگی به شرکت‌های پشتیبانی شبکه

دسترسی به تجهیزات محرمانه مانند دارایی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری

دستیابی به اطلاعات محرمانه و حساس سیستم‌ها از طرف شرکت پشتیبانی شبکه

مسئله محرمانگی دارایی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری

شرکت پشتیبانی شبکه

فناوری پشتیبانی شبکه چیست؟ و شرکت‌ها چرا به آن احتیاج پیدا می‌کنند؟

پشتیبانی یا نگه‌داری شبکه

فعالیت‌هایی که در حوزه خدمات به‌منظور حفظ و نگهداری از شبکه صورت می‌گیرد و این موارد عمدتاً برای از بین بردن مشکلات شبکه‌های کامپیوتری انجام خواهد شد. ممکن است مشکلاتی روی سخت‌افزارهای شبکه همانند تجهیزات شبکه، رک‌ها، سرورها و ماشین‌های اداری و یا تجهیزات الکترونیکی امنیتی و یا روی تجهیزات مانند پچ پنل، رک و یا تراکت شبکه و یا کابل‌های شبکه رخ دهد. ممکن است این خرابی‌ها روی نرم‌افزارهای شبکه مانند نرم‌افزارهای کلاینت، سیستم‌عامل‌ها و یا سرویس‌های شبکه سرور رخ دهد.

شرکت پشتیانی شبکه

چرا شرکت‌ها به پشتیبانی شبکه نیاز دارند؟

نفوذ و گسترش شبکه کامپیوتری در اکثریت کسب‌وکارها باعث شده است که مسائلی مانند نگهداری و پشتیبانی شبکه برای آن‌ها به دغدغه‌ای تبدیل شود. ازآنجایی‌که بسیاری از افراد دانش و قابلیت حل مسائل در این زمینه را ندارند و به دلایلی همچون کمبود نیروی متخصص و بالا بودن هزینه‌های استخدام امکان استخدام نیروی متخصص را ندارند. باید اعتراف کرد نیاز به کارفرمایان و شرکت‌های پشتیبانی شبکه و ارائه‌دهنده خدمات IT جز نیازهای ضروری است. شرکت‌ها با عقد قراردادهای بلندمدت و کوتاه‌مدت در قسمت‌های پشتیبانی شبکه می‌توانند مشکلات در این زمینه را مرتفع کنند.

اموری که لازم است کارشناس پشتیبان شبکه انجام دهد

وظایف کارشناس پشتیبان شبکه را به‌صورت یک لیست در زیر ارائه داده‌ایم:

نگه‌داری شبکه

آینده‌نگری و از بین بردن نیازهای یک شبکه

از بین بردن مشکلات شبکه

نگهداری شبکه

حفظ و نگهداری شبکه

نگهداری یا حفاظت از تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری شبکه و یا خدمات پشتیبانی شبکه و سخت‌افزارها مهم‌ترین عامل و هدف در حفظ و نگهداری شبکه است.

مهم‌ترین قسمت پشتیبانی هر شبکه قسمت حفظ و نگهداری شبکه است. این قدم جز باارزش‌ترین قسمت‌های پشتیبانی شبکه محسوب می‌شود؛ زیرا داشتن اطلاعات مکتوب مخصوصاً در شبکه‌های بزرگ خواهد توانست در بسیاری از مسائل به کارشناسان پشتیبانی و مدیران شبکه کمک نماید. داشتن اطلاعات شبکه به شکل مکتوب می‌تواند یک اطلاع کلی از وضعیت شبکه را برای کارشناس آن فراهم کند.

عمدتاً عدم اطلاعات مستندسازی شده از شبکه‌ها جز عیوب بزرگ کمپانی‌ها در مورد حافظت از شبکه است. هرچقدر جزئیات و وسعت شبکه بالا باشد مستندسازی لزوم بیشتری خواهد داشت. در شبکه‌های بزرگ نبود اطلاعات باعث خواهد شد هزینه و زمان زیادی صرف شود.

وظایف یک متخصص درزمینهٔ حفظ و نگهداری شبکه:

مستندسازی نقشه زیرساخت شبکه

رفع ایرادات و مشکلات شبکه

مستندسازی سرویس‌های موجود در شبکه و تجهیزات

دادن گزارش مبنی بر تجهیزات شبکه

بازبینی دوره‌ای سرویس‌ها و نرم‌افزارهای شبکه ازنظر سلامت کارکرد

دریافت اطلاعاتی از کارکنان در رابطه با چگونگی بهتر عمل کردن سیستم‌ها و تجهیزات شبکه

رفع مشکلات و ایرادات شبکه

اگر به هر دلیل مشکلاتی در شبکه رخ دهد متخصصان شبکه این وظیفه را دارند این اشکالات را شناسایی و مرتفع سازند.

سرعت در این روند نقش بسیار مهمی را دارد؛ زیرا در صورت اختلال در شبکه یک سازمان ممکن است اختلال در ادامه امور رخ دهد و خسارات زیادی به شرکت وارد شود.

نحوه ارائه خدمات پشتیبانی شبکه به چه صورت است؟

خدمات ارائه شده درزمینهٔ پشتیبانی شبکه به دو روش از راه دور و یا حضوری انجام خواهد شد. درروش حضوری کارشناسان پشتیبان به شرکت شما مراجعه می‌نمایند و از نزدیک درصدد رفع مشکلات بر خواهند آمد؛ اما در برخی از مسائل این امکان وجود دارد که متخصصان از راه دور یا به شکل ریموت به وسیله نرم‌افزارهای مخصوص این مار اقدام به رفع مشکلات نمایند.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما