۱۰ روش برای جلوگیری از هک شدن مودم وای فای

اکثر افراد برای اتصال به شبکه اینترنت از طریق مودم وای فای WiFi اقدام می کنند. مودم وای فای به عنوان ابزار اینترنت خانگی برای اتصال دستگاه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.احتمال هک شدن در این سیستم بسیار بالاست.

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۰۰:۰۰:۰۰
  • تعداد بازدید: ۱۷۶۷
  • گروه: شبکه و سرور

10 روش برای جلوگیری از هک شدن مودم وای فای

اکثر افراد برای اتصال به شبکه اینترنت از طریق مودم وای فایWi Fi  اقدام می کنند. مودم وای فای به عنوان ابزار اینترنت خانگی برای اتصال دستگاه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. احتمال هک شدن در این سیستم بسیار بالاست. به همین خاطر آشنایی با روش های جلوگیری از هک شدن مودم وای فای امری مهم به حساب می آید.

نحوه تشخیص هک شدن مودم وای فای

با بررسی این نشانه ها متوجه هک شدن مودم وای فای می شوید:

 10روش‌ جلوگیری از هک شدن مودم وای فای

 

10 روش برای جلوگیری از هک شدن مودم وای فای

1 . قرار دان تنظیمات خاص برای مودم وای فای: در آدرس اینترنتی 192.168.1.1 و با ورود نام کاربری و پسورد مودم خود می‌توانید به صفحه تنظیمات مودم وارد شوید. در این صفحه تنظیمات خاصی برای مودم خود قرار دهید.

2. انتخاب رمز برای مودم: پس از ورود به صفحه تنظیمات مودم وای فای برای مودم خود یک پسورد یا رمز عبور اختصاصی در نظر بگیرید.

 


در صورتی که نیاز به خدمات شبکه و وایرلس در محل دارید میتوانید از خدمات آنلاین رایابان استفاده کنید. 


 

3. تغییر نام شبکه مودم: اسم شبکه اینترنت SSID به صورت پیش‌فرض با نام Default ثبت شده است. اگر می خواهید از هک شدن مودم وای فای خود پیشگیری کنید نام آن را عوض کنید. بدین ترتیب که از صفحه تنظیمات مودم به قسمت Wireless Settings رفته و نام شبکه اینترنت را عوض کنید. هرگز از نام و نام‌خانوادگی یا اطلاعات شخصی خود برای نام مودم استفاده نکنید. چون نام شبکه اینترنت شما برای همه قابل نمایش و به ‌راحتی شناسایی می‌شود.

4. فعال کردن رمز عبور: احتمالا رمز عبور اینترنت بی سیم شما غیرفعال است. در صفحه تنظیمات مودم وای فای آن را فعال کنید. یک رمز جدید برای آن برگزینید. رمز عبور شما باید غیرقابل حدس زدن باشد و از اتخاب تاریخ تولد یا اسم خود دوری کنید.

5. محدود کردن دسترسی مودم وای فای: دستگاه‌های متفاوتی مانند موبایل، لپ تاپ، کامپیوتر و تبلت به واسطه یک آی پی اختصاصی به مودم وای فای شما وصل می‌شوند. برای جلوگیری از هک شدن، دستگاه‌های دلخواه خود را از صفحه تنظیمات به مودم خود معرفی کنید تا سایر دستگاه‌ها نتوانند به مودم شما وصل شوند.

6. کم کردن شعاع سیگنال‌های مودم وای فای: برای اینکه افراد نتوانند به مودم شما دسترسی پیدا کنند و فضای خانه یا محل کارتان کوچک است، میزان طیف امواج سیگنال‌های مودم وای فای را نیز کم کنید. برای کاهش سیگنال‌های مودم وای فای  آن را درون جعبه یا بسته‌بندی فویلی و یا زیر تخت قرار دهید.

7. به‌روزرسانی فریموردر مودم وای فای: مودم های وای فای با استفاده از برنامه‌ فریمور (Firmware) اطلاعات مودم را ذخیره می‌کنند. با مراجعه به قسمت بالای صفحه تنظیمات مودم، نسخه فریمور را برای امنیت بیشتر به‌روزرسانی کنید.

8. مطلع شدن از استفاده افراد دیگرازمودم شما: با استفاده از برنامه‌ها و ابزارهای خاص می توانید از استفاده دیگر افراد از اینترنت مودم وای فای مطلع شوید

9. فعال کردن WPS مودم:WPS  مخففWi Fi Protected Setup نوعی استاندارد غیرمطمئن مودم‌های وای فای است. بسیاری از کاربران به واسطه آن و بدون اینکه رمز عبور را وارد کنند با فعال‌کردن دکمه WPS می‌توانند به مودم شما وصل شوند. در نتیجه گزینه WPS را از بخش تنظیمات مودم خود غیرفعال کنید.

10. خاموش کردن مودم وای فای در صورت عدم نیاز: در مواقعی که از اینترنت مودم وای فای خود استفاده نمی‌کنید آن را خاموش کنید تا از هک شدن مودم وای فای شما پیشگیری شود.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما