۳ نکته مهم درانتخاب سوئیچ شبکه برای سیستم مدار بسته

دوربین های مدار بسته تحت شبکه در بین سیستم های مدار بسته محبوبیت زیادی دارد. بدین منظور نحوه انتخاب سوئیچ شبکه بسیاراهمیت دارد. انتخاب سوئیچ شبکه مناسب، علاوه برانتقال اطلاعات، باعث کاهش اتلاف منابع  نیز می شود.

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۰۰:۰۰:۰۰
  • تعداد بازدید: ۲۲۱۴
  • گروه: شبکه و سرور

نحوه انتخاب سوئیچ شبکه

دوربین های مدار بسته تحت شبکه در بین سیستم های مدار بسته محبوبیت زیادی دارد. بدین منظور نحوه انتخاب سوئیچ شبکه بسیاراهمیت دارد. انتخاب سوئیچ شبکه مناسب، علاوه برانتقال اطلاعات، باعث کاهش اتلاف منابع  نیز می شود. در این مقاله برخی از اطلاعات مفید در این خصوص را بررسی می کنیم.

3 نکته مهم درانتخاب سوئیچ شبکه برای سیستم مدار بسته

سوئیچ شبکه چیست؟

سوئيچ يکی از مهمترین عناصر در شبکه های کامپيوتری است. سوئیچ برای اتصال دستگاهای تحت شبکه از قبیل کامپیوتر و لپ تاپ, پرینتر، دوربین‌های مدار بسته و … در شبکه‌های کابلی مورد استفاده است.

اگر می خواهید یک فضای بزرگ را با تعداد زیادی دوربین پوشش دهید نمی توانید از هر دوربین یک کابل به صورت جداگانه به دستگاه ضبط NVR یا منبع تغذیه برق وصل کنید.علاوه بر هزینه زیاد ، منطقی نیز نیست. اما با تقسیم بندی مناسب مکان مورد نظر به چندین نقطه و تعبیه تعدادی سوئیچ شبکه در آنها می توان تمامی دوربین ها را در محل به آن متصل نمود.  تنها با یک کابل کلیه دوربین ها را به دستگاه ضبط رساند.


راهنمای انتخاب سوئیچ شبکه


سوئیچ POE

سوییچ poe مخف کلمه Power Over Ethernet است. پورت POE علاوه بر ارسال و دریافت اطلاعات، انرژی برق متصل به دستگاه را تامین می کند. اگر از سوئیچ برای اتصال دوربین های مدار بسته استفاده می کنید و می خواهید دوربین ها به صورت POE تغذیه شوند تمامی سوئیچ هایی که به طور مستقیم به دوربین ها وصل اند باید از نوع POE باشند.

سیستم کامل POE شامل دو قسمت است.3 نکته مهم درانتخاب سوئیچ شبکه برای سیستم مدار بسته

1 - تجهیزات تامین کننده جریان برق: مانند تجهیزاتی که از تکنولوژی POE پشتیبانی می کنند مانند سوئیچ POE و POE injector

2 - تجهیزات نیازمند برق: شامل دوربین های تحت شبکه در یک سیستم مداربسته

 

3 نکته مهم درانتخاب سوئیچ شبکه برای سیستم مدار بسته

همانطور که گفتیم سوئیچ ها از اجزای مهم سیستم های مدار بسته شبکه هستند. آنها انتقال و تبادل اطلاعات بین بخش های مختلف یک شبکه محلی (LAN) را به عهده دارند. ساختار فیزیکی سوئیچ ها از تعدادی پورت تشکیل شده است. تعداد این پورت ها در سوئیچ های با ظرفیت مختلف، متفاوت است. به تبع آن قدرت انتقال اطلاعات نیز در آنها متغییراست. سوئیچ های معمولی دارای 4 تا 8 پورت و سوئیچ های پیشرفته تر برای مصارف صنعتی  بین 32 تا 128 پورت دارند.

سوئیچ های مختلف دارای پهنای باند ورودی و خروجی متفاوتی هستند که در رنج اعداد ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰Mbps برای دوربین های مدار بسته قرار می گیرد.

در هنگام انتخاب سوئیچ های شبکه باید به سه مورد زیر توجه نمود زیرا توان کل سوئیچ و توان مصرفی دستگاه های متصل به آن با هم متفاوت است.

  •  توان سوئیچ
  • تعداد پورت ها
  • میزان پهنای باند موجود

متخصصین رایابان ، تعمیر در محل در زمینه خدمات شبکه و سرور  را نیز انجام می دهند.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما