۸ نکته برای افزایش سرعت اینترنت

سرعت پایین اینترنت می تواند خسته کننده باشد. در این مقاله ۸ نکته برای افزایش سرعت اینترنت ارائه می دهیم. اکثر پیشنهادات ما رایگان است و تعداد کمی از آن ها هزینه دارد.. با این حال، قبل از آن می بینیم که آیا نیاز به افزایش سرعت اینترنت دارید؟

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۱ - ۰۰:۰۰:۰۰
  • تعداد بازدید: ۱۴۴۷
  • گروه: شبکه و سرور

سرعت پایین اینترنت می تواند خسته کننده باشد. در این مقاله 8 نکته برای افزایش سرعت اینترنت ارائه می دهیماکثر پیشنهادات ما رایگان است و تعداد کمی از آن ها هزینه دارد.با این حال، قبل از آن می بینیم که آیا نیاز به افزایش سرعت اینترنت دارید؟

قبل از شروع به تلاش برای افزایش سرعت اینترنت، باید از وضعیت سرعت اینترنت خود مطمئن شوید.

سایت Speedtest.net یک منبع عالی برای چک کردن سرعت اینترنت است. هنگامی که نتایج خود را به دست می آورید، آنها را با سرعت دانلود خود مقایسه کنید تا ببینید که آیا سرعت شما به همان اندازه که فکر می کنید، کم است؟

بعد از تست و اطمینان از کاهش سرعت اینترنت با رعایت موارد زیر سرعت اینترنت را افزایش دهید.

 .1راه اندازی دوباره روتر

گاهی اوقات با خاموش و روشن کردن روتر سرعت اینترنت بهتر می شود. با فشار دادن دکمه power که معمولا در پشت دستگاه قرار دارد و یا از طریق مرورگر خود وارد روتر شوید و آن را خاموش کنید.

حداقل 10 ثانیه صبر کنید و بعد دوباره آن را روشن کنید. مدت زمان لازم برای تنظیم مجدد سخت افزار، با توجه به تولید کننده دستگاه متفاوت استدر بیشتر موارد، یک دقیقه باید منتظر باشید.

 . 2نصب نرم افزار آنتی ویروس

اگر قبلا از نرم افزار آنتی ویروس استفاده نکرده اید، علاوه بر کاهش سرعت اتصال به اینترنت، اطلاعات ایمن مانند گذرواژه های خود و اطلاعات حساب بانکی را در معرض خطر قرار می دهید.

ممکن است نرم افزارهای مخرب بر روی رایانه خود دانلود کرده باشیدمعمولا، نرم افزارهای مخرب پهنای باند شما را خراب می کنند، درنتیجه سرعت اتصال اینترنت شما را کاهش می دهد.با نصب یک آنتی ویروس علاوه بر بالابردن امنیت سیستم از سرعت بالای اتصال اینترنت هم لذت ببرید.


اگر در نصب آنتی ویروس بر روی کامپیوتر خود مشکل دارید میتوانید از خدمات پشتیبانی و سرویس کامپیوتر به صورت آنلاین و در محل رایابان استفاده کنید. 


 . 3 ایمن کردن مرورگر

معمولا ویروسها از طریق مرورگر شما می آیند، بنابراین حفاظت از آن منطقه مهم استاولین گام نصب نرم افزار آنتی ویروس است، اما با استفاده از یک مرورگر امن، می توانید کار خود را ساده تر کنید.

4 . استفاده از Adblock 

آگهی ها و تبلیغات در سایت ها، اطلاعات بیشتری را از سرورهای چندگانه دریافت می کنید و هنگاه بارگذاری سایت، زمان بیشتری طول می کشد. زیرا اغلب تبلیغات قبل از محتوای دیگر در صفحه وب بارگیری می شود.استفاده از مسدود کننده تبلیغات اگر به آنها احتیاجی ندارید بهترین گزینه برای افزایش سرعت اینترنت است.

.5 پاک کردن سوابق DNS Cache

DNS Cache در واقع IP سایت های که ما آن ها را مرور کردیم در کامپیوتر ما ذخیره می کند تا در مرور بعدی نیاز به فراخوانی مجدد آن از DNS Resolver نباشد.
که در برخی مواقع که سایت ها DNS خود را به روز رسانی و تغییر داده اند ممکن است مشکل ساز شود.

در برخی از موارد شما Dns هاست خود را به هر دلیلی تغییر می‌دهید اما مرورگر به علت Dns-Caching همچنان از Dns ذخیره شده سیستم عامل استفاده می‌کند و این امر باعث مشکل می‌شود. این مشکل را می‌توان با پاک کردن و Flush کردن Dns حل کرد. برای انجام دادن این کار مراحل زیر را انجام دهید.

هنگام وب گردی، کامپیوتر شما اطلاعات مربوط به آدرس های IP را ذخیره می کند. شما می توانید کش را پاک کنید تا سرعت اتصال اینترنت خود را افزایش دهید. اگر شما در ویندوز 10 هستید، موارد زیر را انجام دهید:

  • روی منوی شروع کلیک کنید و "command prompt " را جستجو کنید.
  • روی آن راست کلیک کرده و گزینه "run as administrator" را انتخاب کنید. فقط مدیران می توانند DNS را رها کنند.
  • وقتی خط فرمان باز می شود، نوشته ipconfig /flushdns  را تایپ کنید:
  • سپس enter کنید.

پس از حدود یک ثانیه، یک پیغام دریافت خواهید کرد که ویندوز قادر به پاک کردن حافظه پنهان شده استشما می توانید خط فرمان را ببندید.

6 . حذف تاریخچه اینترنت

شما همچنین می توانید سابقه اینترنت خود را پاک کنید مراحل انجام این کار بر اساس مرورگر مورد استفاده شما متفاوت است، اما مراحل Chrome را در زیر نشان داده شده است.

روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای Chrome کلیک کنید . " settings " را از منوی کشویی که ظاهر می شود را انتخاب کنید، که برگه جدید را باز می کند. به پایین صفحه بروید و روی « advanced» کلیک کنید.

بر روی " clear browsing data" کلیک کنید. یک پنجره بازشو با چهار گزینه ای که برای پاک کردن امن است، باز می شود: “browsing history,” “download history,”  “cookies and other site data  and  “cached images and files” به طور پیش فرض انتخاب شده است.

7 . استفاده از اترنت

 

این روزها همه  از WiFi استفاده می کند، به این معنی که استفاده از پهنای باند هایی برای ارسال اطلاعات به صورت بی سیم به ویژه اگر دستگاه ها و روترهای زیادی در نزدیکی یکدیگر باشند، زیاد می شود.

این می تواند یک مشکل بزرگ در مجتمع های آپارتمانی یا خوابگاه ها باشد، که هرکسی از یک دستگاه بی سیم استفاده می کند ترافیک تراکم باعث می شود که سرعت شما را کاهش می دهد.

برای برطرف کردن مشکل، از یک کابل اترنت متصل به روتر استفاده کنیداترنت به طور کلی حداکثر سرعت را دارد و ترافیک پهنای باند را مسدود نمی کند.

8. تغییر به باند 5 گیگاهرتز

بیشتر ترافیک وای فای از باند 2.4GHz  استفاده می شودشرکت های روتر متوجه شدند که مشکل ترافیکی در حال ظهور است و روترهایی که قادر به پخش بر روی باند 5 گیگاهرتز هستند، را برای ارائه آماده کرده اند.

باند 5 گیگاهرتز به اندازه کافی گسترش نیافته است، اما هنوز هم بهتر است، زیرا مانع از استفاده از وسایل دیگر مانند میکروفون و درب بازکن گاراژ می شود.

همچنین شما را از گروههایی که احتمالا توسط همسایگان شما استفاده می شود دور می کندبه علاوه، این یک حرکت خوب دراز مدت است، زیرا باند 5 گیگاهرتزی 23 کانال دارد و 2.4 گیگاهرتز11 کانال استشما همچنین می توانید با تغییر کانال در برخی از روترها و تجهیزات، تا زمانی که موثرترین آن را پیدا کنید.اگر شما یک روتر را با یک اتصال دوباندی خریداری کرده اید، به 5 گیگاهرتز دسترسی داریدمعمولا، روتر شما یک شبکه دوم را به نام "routername_5" پخش می کند.

درنهایت اگر به نتیجه دلخواه خود از افزایش در سرعت اینترنت نرسیدید با متخصصین رایابان در ارتباط باشید.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما