ارور No Bootable در لپ تاپ به چه دلیل اتفاق می ‌افتد؟

شاید شما که در حال مطالعه این مطلب هستید با مشکل ارور No Bootable در لپ تاپ یا کامپیوتر خود مواجه شده‌اید. این ارور به شما می‌گوید که امکان بوت شدن سیستم عامل لپ تاپ یا کامپیوتر وجود ندارد

ارور No Bootable در لپ تاپ به چه دلیل اتفاق می ‌افتد؟

شاید شما که در حال مطالعه این مطلب هستید با مشکل ارور No Bootable در لپ تاپ یا کامپیوتر خود مواجه شده‌اید. این ارور به شما می‌گوید که امکان بوت شدن سیستم عامل لپ تاپ یا کامپیوتر وجود ندارد و شما باید اقدامات لازم برای برطرف شدن مشکل را انجام دهید. ممکن است این اتفاق برای هر کسی رخ بدهد. به همین دلیل ما در این مطلب راهکار‌هایی را توضیح می‌دهیم که به رفع مشکل بوت نشدن لپ تاپ یا به عبارت دیگر به برطرف شدن ارور No Bootable لپ تاپ کمک می‌کند.

Fixed the problem of not booting the laptop

راهکار‌هایی برای رفع مشکل بوت نشدن لپ تاپ

برای کسانی که در طول روز عمده امور کاری خود را با لپ تاپ یا کامپیوتر انجام می‌دهند، بدترین این اتفاق این است که به محض شروع کار و با روشن کردن سیستم متوجه شوند که ویندوز بالا نمی‌آید. قطعاً این موضوع بسیار نگران‌کننده است.

از یک سو فکر می‌کنند که اطلاعات روی سیستم به طور کامل از دست رفته و از سوی دیگر نگران این موضوع هستند که تا چه مدت زمان طول می‌کشد این مشکل برطرف گردد. گاهی اوقات علت بالا نیامدن ویندوز لپ تاپ، به مسأله بوت نشدن سیستم باز می‌گردد. اما چرا این اتفاق رخ داده و ما چگونه می‌توانیم این مشکل را برطرف کنیم:

  • سیستم را ریستارت کنید.

زمانی که عیبی در سیستم کامپیوتری شما بروز می‌کند، نباید سریعاً به دنبال راهکار‌های پیچیده باشید. گاهی اوقات اولین و ساده‌ترین راه‌حل می‌تواند مشکل را برطرف کند. بنابراین اگر با ارور No Bootable لپ ‌تاپ مواجه شدید سیستم خود را سریعاً ری‌ستارت کنیم.

در عمده موارد مشکل برطرف شده و شما می‌توانید از سیستم استفاده کنید. اما در صورتی که همچنان بوت نشدن لپ تاپ وجود دارد به سراغ راهکار‌های بعدی بروید.

  • تغییر دادن حالت بوت به  UEFI

از آنجایی که سیستم عامل ویندوز بر روی هارد نصب شده است، بنابراین رایج‌ترین ارور No Bootable مربوط به هارد شما می‌شود. پس اگر سیستم لپ تاپ یا کامپیوتری شما نتواند قسمت درایو نصب را شناسایی و تنظیمات آن را انجام دهد، با مشکل بوت نشدن لپ تاپ مواجه خواهید شد و اگر بعد از ریستارت کردن سیستم همچنان این ارور وجود داشت، می‌توانید به قسمت تنظیمات بایوس مربوط به قسمت بوت بروید و سیستم را از حالت بوت به حالت uefi تغییر دهید. در چنین شرایطی اگر شما سیستم لپ تاپ خود را مجدداً ریستارت کنید قطعاً مشکل برطرف خواهد شد.

  • ویندوز را از نو نصب کنید.

به شما اطمینان می‌دهیم که اگر برای برطرف کردن مشکل بوت نشدن لپ تاپ دو راهکار بالا را انجام دهید، به احتمال ۹۰ درصد این مشکل برطرف شده و می‌توانید از سیستم خود استفاده کنید. اما متأسفانه ما در نمایندگی‌های تعمیر لپ تاپ تا به حال با مشتریانی برخورد داشتیم که علی‌رغم انجام دو راهکار فوق، همچنان از بوت نشدن لپ تاپ گلایه می‌کنند. در چنین شرایطی تنها راهکاری که باقی می‌ماند این است که ویندوز شما به طور کامل عوض شود چون در این صورت مشکل به صورت ریشه‌ای از بین رفته و شما یک سیستم عامل جدید را بر روی هارد نصب کرده‌اید.

  • باطری را از سیستم جدا کنید.

اگر لپ تاپ شما از نوع قدیمی است و باتری از آن  جدا می‌شود، می‌توانید باتری را از سیستم جدا کنید و مجدداً در سر جای خود بگذارید. با این کار شما سیستم را یکبار خاموش و روشن کرده‌اید. شاید در این صورت نیز مشکل بوت نشدن سیستم رایانه‌ای شما برطرف گردد.

آیا می ‌توان برای برطرف کردن مشکل No Bootable لپ تاپ حافظه بایوس را پاک کرد؟

سایت‌های مختلف که در زمینه تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر فعالیت دارند به عنوان یک راهکار بسیار عالی در زمینه برطرف کردن مشکل بوت نشدن لپ تاپ، پاک کردن حافظه بایوس را پیشنهاد می‌دهند. ما به شما توصیه می‌کنیم که به هیچ عنوان خودتان چنین کاری را انجام ندهید. اگر چه چگونگی پاک کردن حافظه بایوس به صورت کامل و با جزئیات در اینترنت وجود دارد اما بهتر است این کار را به متخصصین و مهندسین کامپیوتر بسپارید چون آن‌ها با دقت بسیار بالا تمامی قسمت‌های لپ تاپ را بررسی می‌کنند تا حتی‌المقدور مشکل بوت نشدن لپ تاپ را بدون دستکاری حافظه بایوس برطرف نمایند. بنابراین این راهکار در حیطه تخصصی شما نیست و حتماً باید توسط مهندسین کامپیوتر انجام شود.

جهت تعمیر کامپیوتر در اصفهان و نیز تعمیر لپ تاپ در اصفهان با کارشناسان رایابان در ارتباط باشید.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما