اضافه کردن hibernat  به استارت ویندوز ۱۰

اگر شما جزو آن افرادی هستید که طبق عادت همیشگی، در پایان هر روز و پس از اتمام کار ، تمامی فایل ها و پنجره ی برنامه ها را می بندید و سپس اقدام به خاموش کردن رایانه ی خود می کنید اضافه کردن hibernat به استارت ویندوز ۱۰ راه حلی است که رافیکس ارائه می دهد.


مایکروسافت در برخی از نسخه های ویندوز حالت های Sleep و Hibernate را ارائه کرده است که کاربران می توانند به جای خاموش کردن رایانه به صورت معمول، از این قابلیت ها استفاده کنند. اضافه کردن hibernat به استارت ویندوز 10 از ویژگی‌های بسیار کاربردی این سیستم عامل است که مخصوصاً در لپ تاپ‌ها مفید واقع می‌شود، چرا که با استفاده از این حالت به جای حالت Sleep، می‌توانید بدون خاموش کردن کامل لپ تاپ شارژدهی باتری را طولانی‌تر کنید و در عین حال، کارهایتان را به صورت فعال در سیستم عامل نگه دارید.

تعمیرات لپ تاپ در اصفهان

Hibernate چیست؟

Hibernate  و یا خواب زمستانی درواقع ترکیبی از حالت های خاموش کردن معمولی (shut down) و حالت خواب (sleep) است که در اصل برای لپ تاپ ها طراحی شده است. زمانی که شما کامپیوتر خود را در حالت Hibernate قرار می دهید، تمام موارد (برای مثال برنامه ها، اسناد و فایل های مختلف باز باشند) در وضعیت فعلی خود در هارد دیسک دستگاه شما ذخیره می شوند و سپس رایانه ی شما خاموش می شود. حالا هر زمان که دوباره رایانه ی خود را راه اندازی کنید، همه کارهای قبلی شما آماده هستند و می توانیدهمان کارها را ادامه دهید. حالت Hibernate نسبت به حالت Sleep برق کمتری مصرف می‌کند و با روشن کردن دوباره‌ی کامپیوتر (یا لپ تاپ) دوباره همان پردازش‌ها و کارهای قبلی آغاز خواهد شد، البته هر چند که به اندازه‌ی حالت Sleep سریع نیست. بهترین زمان برای استفاده از Hibernate وقتی است که می‌خواهید سیستم را برای مدتی طولانی ترک کنید، مخصوصاً اگر امکان شارژ مجدد لپ تاپتان در زمان غیاب شما ممکن نباشد. ابتدا بررسی کنید آیا در سیستمتان چنین گزینه‌ای قرار داده شده است یا نه. اگر چنین گزینه‌ای برای شما روشن است، می‌توانید از آن همانند حالت Sleep استفاده کنید.اگر چنین قابلیتی برایتان فعال نباشد خودتان میتوانید آن را به صورت دستی فعال کنید.

نحوه ی اضافه کردن hibernat  به استارت ویندوز 10

گزینه‌ی Hibernate به صورت پیش فرض در ویندوز 10 ظاهر نمی‌شود و باید به صورت دستی آن را روشن کنید. نحوه اضافه کردن hibernate  به استارت ویندوز 10 چندان هم آسان نیست و در به‌روزرسانی اکتبر ویندوز 10 این فرایند تغییری نکرده است.

از این شیوه می‌توانید در تمام نسخه‌های ویندوز 10 استفاده کنید، البته به خاطر داشته باشید که در آینده ممکن است مایکروسافت روند فعال سازی حالت Hibernate را در به‌روزرسانی‌های بزرگ تری تبدیل کند .

اضافه کردن hibernat  به استارت ویندوز 10، در قسمت سرچ واقع بر نوار وظیفه، عبارت power options را جست و جو کنید. اولین نتیجه ای که مشاهده میکنید، تنظیماتی با همین اسم در Control panel میباشد. روی آن کلیک کنید. سپس در پنجره ی باز شده روی  Choose what the power buttons do در سمت چپ صفحه کلیک کنید.

 

                                 

در پنجره ی جدید، لینک Change settings that are currently unavailable را انتخاب کنید.

اکنون در قسمت Shut down setting مربع مربوط به گزینه ی Hibernate را علامت دار کنید. پس از آن که گزینه‌ی مربوط به حالت Hibernate فعال شدند، تیک قبل از گزینه‌ی Hibernate را بزنید و روی Save Changes کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

اضافه کرئن hibernate به لپ تاپ

حال در قسمت start>power قادر به مشاهده ی این گزینه خواهید بود. در دفعات بعدی هنگامی که خواستید به جای حالت Sleep از حالت Hibernate استفاده کنید، کافی است روی دکمه‌ی Power در منوی استارت کلیک کنید و گزینه‌ی Hibernate را از میان دیگر گزینه‌های موجود انتخاب کنید.

                                    

 

روش دیگری برای اضافه کردن hibernat  به استارت ویندوز 10

راه دیگر برای قرار دادن سیستم در حالت Hibernate، فشردن کلیدهای Windows + X و رفتن به قسمت Shut Down or Sign out و کلیک روی Hibernate است. هر دو متود دارای نتایج مشابه هستند و می‌توانید با استفاده از هر کدام که خواستید، سیستمتان را در حالت Hibernate قرار دهید.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما