تعمیر باتری لپ‌ تاپ

باتری لپ تاپ جز قطعاتی است که بیشتر در معرض خرابی قرار دارد از این رو رایابان سعی دارد روش احیاء و تعمیر باتری لپ تاپ را به شما آموزش دهد تا قادر باشید مجددا از باتری لپ تاپ خود استفاده نمایید. با ما همراه باشید.

دلیل محبوبیت لپ‌تاپ‌ها قابلیت حمل آن‌ها و کارکرده بدون برق آن‌ها است. ازآنجایی‌که باتری لپ‌تاپ معمولاً در اوایل عمر بازدهی مناسبی دارند اما بعد از مدتی از بازدهی آن‌ها کاسته می‌شود و بلااستفاده می‌شوند به صورتی که بیش از ده دقیقه نمی­توانند کار کنند و تعمیر لپ تاپ یا باتری آن واجب می شود.

برای نجات دادن باتری لپ‌تاپ در چنین شرایطی راهکارهایی وجود دارد که اگر در وقت معین اقدام نمایید شانس این‌که باتری مانند روز اول شود زیاد است.

روش‌های مختلفی برای پی بردن به اطلاعات مربوط به باتری و سالم بودن آن وجود دارد یکی از این راه‌ها دانلود و استفاده از نرم‌افزار مخصوص این کار است.

این نرم‌افزار با امکاناتی که در اختیار کاربر قرار می‌دهد این اجازه را به کاربر می‌دهد تا بتواند مدیریت بهتری روی لپ‌تاپ خود داشته باشند. این نرم‌افزار قادر هست تعداد شارژ و مواقع لازم برای شارژ کردن باتری را در اختیار کاربران قرار دهد.

 


تعمیر رایگان

 جهت تعمیر کامپیوتر در اصفهان و نیز تعمیر لپ تاپ در اصفهان با کارشناسان رایابان در ارتباط باشید.


بیشتر بیاموزید : آموزش نصب ویندوز 11

مشخصات نرم‌افزار مربوط به شارژ باتری لپ‌تاپ

ــ در قسمت Dischargers Information مشخص می‌کند که چند بار شارژ شده است.

ــ در قسمت Design capacity میزان ظرفیت باتری را به شما نشان خواهد داد.

ــ در قسمت Current capacity میزان شارژ فعلی را به شما نمایش می‌دهد، درصورتی‌که در زمان کامل بودن شارژ باتری این دو عدد باهم برابر بودند می‌توانید از سلامت باتری خود اطمینان پیدا کنید.

روش احیا و تعمیر باتری لپ‌تاپ

جهت احیای باتری ازدست‌رفته لپ‌تاپ می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید. در بیشتر موارد این ترفندها جواب می‌دهند و قادر خواهید بود باتری خراب شده را برای بار دیگر احیا کنید.

در ادامه قصد داریم ترفندی را برای شما بیان کنیم که با این ترفند قادر خواهید بود باتری لپ‌تاپ را بهینه کنید و ساعات بیشتری شارژ را نگه دارید.

روش کار به این صورت است که شما بعد از خاموش نمودن لپ‌تاپ باید باتری را از لپ‌تاپ خارج نمایید و داخل پلاستیک قرار دهید.

 

احیا و تعمیر باتری لپ تاپ

ــ بعدازآن باتری را در داخل یخچال فریزر به مدت ۱۴ الی ۱۵ ساعت بگذارید تا یخ ببندد.

احیای باتری لپ تاپ

ــ بعد از گذشت این مدت باتری را از یخچال خارج نمایید و آن را در اتاق بگذارید تا اینکه باتری خشک شود و با دمای اتاق گرم شود و به دمای عادی برگردد.

ــ سپس باتری را ۳ الی ۴ بار شارژ و دشارژ نمایید.

با این ترفند باتری لپ‌تاپ جان دوباره می‌یابد و برای نگه‌داشتن شارژ آماده است.


بیشتر بدانید : افزاریش طول عمر باتری لپ تاپ


اثبات علمی احیای باتری لپ‌تاپ

اگر علم چیزی را اثبات نکند موردقبول عام قرار نمی‌گیرد. ازآنجایی‌که این ترفند باید ازلحاظ علمی موردبحث قرار گیرد. دلیل علمی این است که جریان برق به علت لرزش طبیعی مولکول‌ها از اجسام عبور نمی‌کند و اجسام رسانا به این دلیل که مولکول‌های منظمی دارند برق را سریع‌تر از خود عبور می‌دهند؛ بنابراین برای رسانا کردن یک جسم باید آن را بسیار سرد کرد تا لرزش مولکول‌ها کم شود و این در رسانا بودن و افزایش کیفیت عبور جریان بهتر خواهد شد.

دلیل بهتر کار کردن سی پی یو در دمای پایین نیز این امر علمی است. با استفاده از این ترفند باتری لپ‌تاپ شما می‌تواند مجدداً ۱ تا ۲ ساعت بیشتر شارژ خود را حفظ می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما