تعمیر لپ تاپ دل (بخش اول)

تعمیر لپ تاپ دل به دلیل این که در ایران تعداد زیادی از این برند استفاده می کنند یکی از ضروریات در حوزه تعمیرات لپ تاپ است.در این مقاله کلیاتی در مورد مشکلات و تعمیر لپ تاپ dell به شما آموزش خواهیم داد.

تعمیر لپ تاپ دل جز خدمات پر متقاضی رایابان است که این کار توسط متخصصان نرم‌افزار و سخت‌افزار این مجموعه انجام می‌شود. ممکن است ازنظر شما تعمیر لپ تاپ دل امر پیچیده‌ای به نظر نرسد و افراد بسیاری با تخصص‌های کم بتوانند این اقدام را انجام دهند؛ اما اگر با صاحبان لپ تاپ دل صحبتی کوتاه داشته باشید متوجه اشتباهات تعمیرکاران مبتدی و اقدامات ناشیانه آنان خواهید شد.

کارشناسان رایابان عموماً تجربه لازم و کافی و تخصص لازم را دارند و خیال شما را از این بابت راحت خواهند کرد که صدمه و خسارتی به لپ تاپ شما نخواهند زد.

ازآنجایی‌که اهمیت به‌روز بودن و تجهیز واحد تعمیرات لپ تاپ دل بر کسی پوشیده نیست کارشناسان رایابان دارای ابزار تخصصی و دانش به‌روز در زمینه تعمیر لپ تاپ دل هستند ازاین‌رو رایابان قادر به حل مشکلاتی است که دیگر نمایندگی‌ها قادر به حل آن نیستند.

 


تعمیرکامپیوتر 

جهت تعمیر کامپیوتر در اصفهان و نیز تعمیر لپ تاپ در اصفهان با کارشناسان رایابان در ارتباط باشید.


گزینش در زمینه انتخاب تعمیرکار لپ تاپ

رایابان علاوه بر دارا بودن کارگاه‌های مجهز برای تعمیر لپ تاپ دل دارای کارشناسان خبره در زمینه تعمیرات می‌باشد. کارشناسان رایابان از بین بهترین متخصصان تعمیر کامپیوتر انتخاب شده‌اند لذا دارای تجربه کافی در حوزه تعمیرات لپ تاپ هستند. کارشناسان رایابان ازلحاظ علم و میزان اطلاعات همچنین تخصص دارای تبحر زیادی هستند.

خدمات تخصصی مرکز تعمیرات لپ تاپ دل

لپ تاپ دل در کشور ایران دارای طرفداران زیادی است. رایابان علاوه بر برندهای دیگر تعمیرات تخصصی انواع لپ تاپ را انجام می‌دهد. ازجمله دیگر خدمات تعمیرات لپ تاپ دل را می‌توان به‌صورت مقابل بیان کرد: ارتقاء لپ تاپ دل، تعمیر چیپ گرافیک لپ تاپ دل، تعمیر فن لپ تاپ دل، تعمیر شارژر لپ تاپ دل، تعمیرات مادربرد لپ تاپ دل، تعمیر چیپ گرافیک لپ تاپ دل، قاب‌سازی لپ تاپ دل، ارتقا هارد لپ تاپ دل و سایر خدمات می‌باشد. رایابان این خدمات را به بهترین شکل انجام می‌دهد.

خدمات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری لپ تاپ دل

خدمات ارائه‌شده در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل منحصر به موردی خاص نیست و کلیه سرویس‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مرتبط با این دستگاه را شامل می‌گردد. مراجعان محترم، پس از حضور در مراکز تعمیرات لپ تاپ دل، بسته به نوع اشکال پیش‌آمده در دستگاهشان، به یکی از دو پارت تعمیرات سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری لپ تاپ راهنمایی می‌شوند تا سرویس‌های تخصصی موردنیاز بر لپ تاپ معیوبشان اِعمال گردد. در بخش زیر به پنج مورد از تخصصی‌ترین سرویس‌های ارائه‌شده در مرکز تعمیر لپ تاپ دل اشاره می‌شود.

رفع مشکل وصل نشدن لپ تاپ دل به وای فای

یکی از مشکلات شایع لپ تاپ دل وصل نشدن لپ تاپ دل به وای فای است. این مشکلات ممکن است به سه دلیل اتفاق بیفتند:

علت اولیه وصل نشدن لپ تاپ دل به وای فای و راه‌حل آن

علت اولیه آن ممکن است این باشد که کلید وایرلس خاموش است. ازآنجایی‌که در لپ‌تاپ‌های مختلف محل کلید وایرلس در لپ‌تاپ‌های مختلف متفاوت است برای این‌که بدانید کلید وایرلس در دستگاه شما کدام است با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. و اطلاعات مربوط به وای فای را بیابید.

علت ثانویه وصل نشدن لپ تاپ دل به وای فای و راه‌حل آن

یکی دیگر از علل این امر نصب نبودن Launch Manager است. برای رفع مشکلات پیش‌آمده می‌توانید کلید fn را نگه دارید و یک یا 2 بار کلید F3 را فشار دهید. اگر مودم شما روشن باشد یک آیکون مربوط به روشن و یا خاموش شدن وای فای لپ تاپ ظاهر خواهد شد.

علت سوم وصل نشدن لپ تاپ دل به وای فای و راه‌حل آن

عمده‌ترین مسائلی که کاربران رایابان در مورد وصل نشدن لپ تاپ دل به وای فای وجود دارد نصب نبودن درایور وایرلس لپ تاپ است. ازآنجایی‌که موضوع نرم‌افزاری است قادر خواهید بود از طریق گوگل درایور مدل لپ تاپ خود را پیدا نمایید سپس نصب کنید. در صورت تداوم و وجود اشکال لازم است به مرجع تعمیرات لپ تاپ و تجهیزات کامپیوتری مراجعه نمایید.

تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ دل

اگر شما دارای لپ تاپ دل هستید و متوجه مشکلاتی در قسمت مانیتور یا ال سی دی لپ تاپ خود شده‌اید با مراجعه به نمایندگی‌های معتبر این لپ تاپ می‌توانید سرویس‌های تخصصی مربوط به تعمیر این قسمت از لپ تاپ خود را دریافت نمایید. کارشناسان رایابان در مرکز تعمیرات لپ تاپ با استفاده از یک مانیتور اشکالات پیش‌آمده در صفحه‌نمایش یک لپ تاپ را بررسی می‌نمایند و بسته به نوع مشکل پیش‌آمده اقدامات تعمیر یا تعویض ال سی دی لپ تاپ را انجام می‌دهند.

مراحل تعمیر و تعویض ال سی دی

درصورتی‌که لپ تاپ شما به تعویض ال سی دی نیاز داشته باشد مراحل تهیه ال سی دی متناسب با لپ تاپ و اقدامات آماده‌سازی ابزار و تعویض ال سی دی لپ تاپ، اقدامات جداسازی پوشش پیچ‌ها، جدا کردن قاب جلویی لپ تاپ، آزادسازی خارها و باز کردن پیچ‌های رابط صفحه و در جدا کردن کابل ویدیو، آماده‌سازی ال سی دی نو، جایگزین کردن صفحه‌نمایش، نصب کردن کابل ویدیو، تهیه ال سی دی جدید، جایگزین کردن صفحه‌نمایش و نصب کابل ویدئو، بستن پیچ‌ها و نهایتاً اتصال کابل برق و باتری و تست ال سی دی انجام می‌شود. درصورتی‌که اشکالات موجود در لپ تاپ جزئی باشد کارشناسان تعمیر لپ تاپ دل از تعویض ال سی دی صرف‌نظر خواهند کرد و به تعمیرات بخشی از آن بسنده خواهند کرد.

تعمیر خرابی LED و LCD لپ تاپ دل

 ازجمله نشانه‌های خرابی LED و LCD لپ تاپ دل سوختگی پیکسل‌ها، روشن شدن لامپ، نبود اطلاعات، وجود خطوط سیاه، شکستگی‌های کامل یا نداشتن نور ازجمله علائم خرابی است. گارانتی لپ تاپ دل به‌گونه‌ای است که متأسفانه حتی در صورت داشتن تضمین شرکت سازنده برای یک یا دو پیکسل معیوب صفحه‌نمایش را تعویض نمی‌کنند؛ و گارانتی تعویض ال سی دی مشمول آن دسته از محصولاتی می‌شود که پیکسل‌های مرده آن بین 10 تا 18 عدد باشد.

برای شناسایی نقاط معیوب پیشنهاد می‌شود پیکسل را جهت روشن شدن اندکی فشار دهید و انگشتان خود را به مدت دو دقیقه روی آن قرار دهید تا پیکسل معیوبی مشاهده نکنید. تخصصی‌ترین اقدامات مربوط به رفع این اشکالات با حضور تعمیرکاران رایابان قابل انجام است.

 

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما