خرابی مادربرد

شما کاربران عزیز کامپیوتر می‌دانید مادربرد کامپیوتر بخش اصلی و حیاتی سیستم رایانه است. اگر مادربرد شما خراب شد ممکن است کل دستگاه شما از کار بیفتد زیرا وظایف مهمی چون کنترل کردن پردازشگر مرکزی و ارتباط با اجزای دیگر را به عهده دارد. برای مطالعه علامت های خرابی مادربرد کلیک کنید.

 

یکی از علائم از کار افتادن یا مرگ کامپیوتر و یا لپ‌تاپ شما خرابی مادربرد است. شاید با خراب شدن مادربرد شما باید خود را برای خرید یک دستگاه نو آماده نمایید. اگر مادربرد شما خراب شود کل دستگاه شما ممکن است از کار بیفتد پس این قطعه جز اصلی و ستون فقرات یک دستگاه است. این مادربرد است که نوع و تعداد پورت‌های ورودی و خروجی رایانه را مشخص می‌کند.همه قطعات کامپیوتر یا مستقیم یا غیرمستقیم به کامپیوتر متصل می‌شوند.

به‌صورت تخصصی می‌توان گفت مادربرد به کمک شاه‌راه‌های خود (BUS) بین سایر اجزا سیستم ارتباط برقرار می‌کند. مشخصات فنی مادربرد اهمیت چندانی ندارد اما برای بهبود ارتباط اجزا مؤثر است. این عملکردها نشان می‌دهد خرابی مادربرد در کارکرد سیستم اختلال جدی ایجاد خواهد کرد.


تعمیر رایگانجهت تعمیر کامپیوتر در اصفهان و نیز تعمیر لپ تاپ در اصفهان با کارشناسان رایابان در ارتباط باشید.

 


ثبت سفارش تعمیر لپ تاپ در اصفهان


علامت‌های خرابی مادربرد

نشانه‌های خرابی مادربرد بسیار متفاوت هستند. ممکن است مادربرد لپ‌تاپ شما خراب‌شده باشد اما شما علت آن را تشخیص ندهید. در زیر عمده‌ترین نشانه خرابی مادربرد را برای شما شرح خواهیم داد.

نصب نشدن ویندوز

یکی از علت‌های نصب نشدن ویندوز ممکن است خرابی مادربرد باشد. هنگامی‌که شما کلید روشن/ خاموش دستگاه را فشار می‌دهید و یا هنگامی‌که فیش منبع تغذیه (در صورت خراب نبودن منبع تغذیه) را به دستگاه وصل کنید اما هیچ نوری از دیودهای نورانی (LED) مشاهده نکنید احتمالاً مادربرد خراب است.

خاموش شدن لپ‌تاپ یا کامپیوتر

کند شدن شدید سیستم رایانه‌ای

اگر سیستم روشن شود و شروع به فعالیت کند اما تصویر ظاهرشده روی LCD ناقص و درهم باشد مشکل از MOTHERBOARD لپ‌تاپ است.

شارژ نشدن لپ‌تاپ

درصورتی‌که لپ‌تاپ به‌خوبی توسط منبع تغذیه کار کند اما باتری شارژ نشود احتمالاً مشکلاتی در مدار شارژ لپ‌تاپ و فیش آداپتور وصل شده به آن وجود دارد.

ازکارافتادن لپ‌تاپ به‌صورت دائم

دیگر نشانه‌های خرابی مادربرد

با متصل شدن آداپتور و روشن شدن لپ تاپ سیستم عامل بالا نیاید.

اگر فن شروع به کار کنددستگاه روشن شود اما صفحه نمایش روشن نشود و بعد از چند ثانیه صدای هارد دیسک به گوش نرسد.

اگر سیستم و چراغش روشن شودفن شروع به کار کند اما مجددا چراغ سیستم خاموش شود.

اگر کلید پاور را فشار دهید اما صفحه نمایش سیاه شود و صدای آرامی از سیستم شنیده شود.

رفع خرابی مادربرد

ممکن است بعد از مطالعه علائم خرابی مادربرد این سؤال در ذهن شما تداعی شود حال با خرابی مادربرد چه کنیم؟ تنها راه برای اصلاح و یا تعمیر خرابی مادربرد تلاش برای تعمیر آن و بازگرداندن سیستم به حالت اولیه است. در غیر این صورت باید قید سیستم خود را بزنید. جهت بازگرداندن سیستم خود گام‌های زیر را انجام دهید:

ابتدا دنبال سوئیچ Lid Closed بگردید و چندین بار آن را فشار دهید در لپ‌تاپ‌ها این سوئیچ معمولاً نزدیک لولا است.

ممکن است علت مشکی شدن صفحه یا شروع به کار نکردن لپ‌تاپ این باشد که هنگام بسته شدن درب لپ‌تاپ این سوئیچ فشرده‌شده باشد. ازآنجایی‌که بعضی از لپ‌تاپ‌ها سوئیچ مغناطیسی دارند که موجب می‌شود این سوئیچ گیر نکند.

بررسی سیستم‌های برق‌رسانی یکی دیگر از راه‌های رفع نشانه خرابی مادربرد است. این مدل برای رفع خرابی مادربرد بسیار مفید است. تمامی این راه‌حل‌ها احتمالی است و به‌احتمال‌زیاد شما یا باید سفارشات خود را در رایابان ثبت کنید و یا به مرکز معتبر و مجاز جهت دریافت خدمات تعمیراتی مراجعه کنید.

رایابان تعمیرات تخصصی مادربرد

رایابان یک مرکز تخصصی مادربرد در خدمت اصفهانی‌های عزیز است. مرکز تخصصی تعمیر مادربرد با استفاده از کارشناسان حرفه‌ای و ابزار مدرن خدمات بی‌نظیری را ارائه می‌دهند. سرویس‌ها و خدمات رایابان داری ضمانت و پشتیبانی است. شما می‌توانید سفارش خود را در صفحه مربوطه ثبت و یا با شماره‌های مندرج تماس حاصل فرمایید.

 

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما