چرا تاچ پد لپ تاپ کار نمی ‌کند؟

قبل از هر چیز باید بدانیم که چرا تاچ پد لپ تاپ کار نمی‌کند. گاهی یک سهل انگاری ساده باعث بروز مشکل شده و در برخی مواقع نیز آسیب‌هایی که به این قسمت وارد می‌گردد باعث نقص‌های سخت‌افزاری گشته و نیاز است شما به نمایندگی‌های تعمیرات مراجعه کنید

چرا تاچ پد لپ تاپ کار نمی ‌کند؟

در قسمت پایینی لپ تاپ تاچ پد وجود دارد که شما به کمک آن و بدون نیاز به موس می‌توانید از لپ تاپ خود استفاده کنید.

مسلماً این قابلیت در دوران سفر اهمیت بیشتری خواهد داشت. بدون اینکه نیاز باشد تجهیزات جانبی زیادی را به لپ تاپ خود وصل کنید، به راحتی با تاچ پد می‌توانید امور کاری خود را با لپ تاپ انجام دهید. اما متأسفانه در برخی مواقع تاچ پد غیر فعال می‌شود و در این زمان کاربران نگران خواهند شد چون فکر می‌کنند حتماً مشکل سخت‌افزاری در داخل آن اتفاق افتاده است. ما در این مقاله در مورد دلایل غیر فعال شدن تاچ پد لپ تاپ و نحوه برطرف کردن این مشکل صحبت می‌کنیم.

دلیل کار نکردن تاچ پد لپ تاپ

دلیل کار نکردن تاچ پد لپ تاپ

قبل از هر چیز باید بدانیم که چرا تاچ پد لپ تاپ کار نمی‌کند. گاهی یک سهل انگاری ساده باعث بروز مشکل شده و در برخی مواقع نیز آسیب‌هایی که به این قسمت وارد می‌گردد باعث نقص‌های سخت‌افزاری گشته و نیاز است شما به نمایندگی‌های تعمیرات مراجعه کنید. عوامل مؤثر بر غیر فعال شدن تاچ پد لپ تاپ عبارتند از:

 

  • با توجه به اینکه ساده‌ترین عوامل نیز می‌تواند بر روی غیر فعال شدن تاچ پد لپ تاپ تأثیر بگذارد بنابراین مطمئن شوید که این قسمت تمیز بوده و هیچگونه لکه یا گرد و غبار در داخل آن‌ وجود ندارد.

 

  • بر روی صفحه کلید لپ تاپ قسمتی تعریف شده است که به کمک آن می‌توانید تاچ‌ پد را غیرفعال کنید. به هر حال ممکن است گاهی اوقات نیاز باشد تاچ پد غیر فعال شود تا به صورت ناخواسته در حین کار کردن با لپ تاپ دچار مشکلاتی نشوید. بنابراین لازم است  گزینه مربوط به غیر فعال شدن تاچ پد را کنترل کنید.

 

  • ممکن است تنظیمات سیستم عامل لپ تاپ شما بهم خورده باشد. در نتیجه لازم است یک مهندس کامپیوتر این قسمت را مورد بررسی قرار دهد. زمانی که شما به نمایندگی‌های تعمیر لپ تاپ در اصفهان مراجعه می‌کنید تنظیمات مربوط به سیستم‌ عامل لپ ‌تاپ شامل قسمت موس تاچ پد و تنظیمات بایوس را به طور کامل کنترل می‌کند تا مطمئن شود که نقص در این قسمت‌ها وجود ندارد.

 

  • شاید جالب باشد اگر بگوییم گاهی اوقات اتصال برخی از تجهیزات جانبی به لپ تاپ باعث غیر فعال شدن تاچ پد لپ تاپ می‌شود. برای مثال شما یک فلش جدید را به سیستم لپ تاپ وصل کرده‌اید و یا اینکه از کیبورد خارجی استفاده می‌کنید. همین عوامل نیز می‌توانند بر روی غیر فعال شدن تاچ پد لپ تاپ تأثیر بگذارند.

رایابان مرجع تخصصی تعمیر کامپیوتر در اصفهان آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد.

برای فعال کردن تاچ پد لپ تاپ باید چه کار کنیم؟

زمانی که دچار مشکلی در تاچ پد لپ تاپ می‌شوید، در اولین قدم باید تنظیمات مربوط به تاچ پد را کنترل کنید. شاید شما بدون اینکه متوجه شده باشید دکمه مربوط به غیر فعال شدن تاچ پد لپ تاپ را فشار داده و به همین دلیل این قسمت برای شما کار نمی‌کند. یا اینکه ممکن است مشکلات نرم‌افزاری در داخل سیستم کامپیوتر شما به وجود آمده باشد. اگر در این زمینه تخصص دارید، می‌توانید تنظیمات را کنترل کنید.

 

 البته لازم به ذکر است که گاهی اوقات اتصال برخی از usb ها به لپ تاپ می‌تواند باعث تأثیر بر روی تاچ پد لپ تاپ گردد. بنابراین اگر شما یکی اتصال خارجی به سیستم لپ تاپ وصل کرده یا تاچ پد لپ تاپ دقیقاً زمانی غیر فعال شده که usb به آن متصل شده است، حتماً اتصالات را جدا کنید. اگر بعد از بررسی‌های اولیه باز هم مشکلی در این قسمت وجود داشته و همچنان تاچ غیرفعال است، حتماً به نمایندگی‌های معتبر و شناخته شده از برند لپ تاپ خود مراجعه کلیک کنید.

این مسأله بسیار مهم است که تعمیرات لپ تاپ شما به صورت کاملاً دقیق و تخصصی انجام گیرد. اگر مهندسین کامپیوتر مهارت و تجربه زیادی در این زمینه داشته باشند، قبل از اینکه به سراغ قسمت سخت‌افزاری لپ تاپ رفته و بخواهند لپ تاپ شما را به طور کامل باز کند، ابتدا تنظیمات نرم‌افزار‌های سیستم شما را مورد بررسی قرار می‌دهند. به احتمال زیاد ممکن است نقص در این قسمت اتفاق افتاده باشد.

 

 در آخر لازم می‌دانیم این نکته را بیان کنیم که وارد شدن ضربه به قسمت تاچ پد لپ تاپ باعث می‌شود که این قسمت دچار آسیب‌های سخت‌افزاری شده و نیاز به تعمیرات تخصصی داشته باشد. بنابراین همیشه از لپ تاپ خود مراقبت کنید و زمانی که می‌خواهید به سفر بروید قبل از بستن درب لپ تاپ پوشش مخصوص را روی صفحه کلید قرار دهید تا کلید‌ها تحت فشار نشوند.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما