چرا خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ اتفاق می ‌افتد؟

لازم نیست که حتماً ما مشکلی را در سیستم کامپیوتری خود تجربه کنیم تا به فکر مطالعه مطالب مرتبط با این موضوع جهت برطرف کردن عیب رخ داده باشیم. به طور کلی آگاهی از مشکلات رایج که ممکن است در لپ تاپ اتفاق بیفتد

در در دنیای امروز تقریباً همه مردم می‌دانند که وجود سیستم‌های رایانه‌ای شامل لپ تاپ یا کامپیوتر نه تنها در محیط کار بلکه در خانه نیز ضروری است. ولی متأسفانه عموم مردم هنوز استفاده صحیح از این تجهیزات را آموزش ندیده و به همین دلیل زمانی که یک عیبی در داخل آن بروز می‌کند بدون اینکه آگاهی کاملی داشته باشند، با اعمال ناخواسته باعث می‌شوند که این عیب‌ها آسیب جدی‌تری به سیستم وارد کنند.

برای مثال شاید شما نیز با مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ مواجه شده‌اید. آیا می‌دانید در این زمان دقیقاً باید چگونه عمل کرد؟ آیا می‌دانید دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ چیست و چه زمان باید جهت تعمیر لپ تاپ در اصفهان به نمایندگی‌های معتبر مراجعه کنیم؟

در این مطلب با ما همراه باشید تا پیرامون این موضوع صحبت کنیم.

خاموشی لپ تاپ

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ

لازم نیست که حتماً ما مشکلی را در سیستم کامپیوتری خود تجربه کنیم تا به فکر مطالعه مطالب مرتبط با این موضوع جهت برطرف کردن عیب رخ داده باشیم. به طور کلی آگاهی از مشکلات رایج که ممکن است در لپ تاپ اتفاق بیفتد، باعث می‌شود که ما در نگهداری از این سیستم‌ها به خوبی عمل کرده و اگر کامپیوتر یا لپ تاپ ما دچار مشکلی شد بدون هیچگونه نگرانی بتوانیم اقدامات درست را انجام دهید. مهمترین دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ عبارتند از:

  • افزایش درجه حرارت در سیستم

یکی از شایع‌ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ افزایش دمای سیستم بالاتر از حد معمول است. در اصطلاح لپ تاپ شما داغ می‌شود و همین عامل باعث می‌شود که فشار زیادی به سیستم کامپیوتری وارد گشته و در نتیجه دستگاه برای اینکه از بروز نقص فنی و جدی در داخل قطعات جلوگیری کند، سریعاً به صورت خودکار سیستم را خاموش خواهد کرد. این اتفاق معمولاً زمانی رخ می‌دهد که شما در حال انجام فعالیت‌های گرافیکی بسیار سنگین یا بازی‌های کامپیوتری بر روی سیستم‌های رایانه‌ای با قابلیت پایین هستید.

یکی از دلایل اهمیت انتخاب لپ تاپ براساس عملکردی که از آن انتظار داریم همین است که از فشار بر روی قطعات داخلی جلوگیری گردد. البته ممکن است که فن لپ تاپ شما نیز کثیف شده و از گرد و غبار پر شده باشد. به همین دلیل است که نمی‌تواند سیستم شما را به خوبی خنک کند. در این زمان نیز شما باید نسبت به تمیز کردن فن لپ تاپ اقدام کنید تا در زمان کار کردن با لپ ‌تاپ مشکل افزایش درجه حرارت و به اصطلاح داغ شدن لپ تاپ رخ ندهد.

  • ولتاژ نامناسب برق در منبع تغذیه

این امکان وجود دارد که شارژ یا همان منبع تغذیه لپ تاپ شما خراب شده باشد. اگر بعد از وصل کردن شارژر لپ تاپ به جریان برق متوجه خاموش شدن ناگهانی آن می‌شوید، سریعا آن را از جریان برق جدا کرده و به نمایندگی‌های معتبر از برند لپ تاپ خود مراجعه کنید تا وضعیت سلامت منبع تغذیه را بررسی کنند.

البته گاهی اوقات شما بر روی سیستم لپ‌ تاپ خود نوع بازی‌های رایانه‌ای را نصب می‌کنید که به ولتاژ بالایی نیاز دارند و به همین دلیل است که در حین استفاده از این قبیل بازی‌ها، صدای گردش فن افزایش پیدا می‌کند چون این بازی‌ها به برق بیشتری نیاز داشته و باعث تغییر ولتاژ برق در داخل سیستم می‌شوند. به همین دلیل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ اتفاق می‌افتد.

  • وجود بد‌افزار بر روی لپ تاپ

برای نصب نرم‌افزار‌های مورد نیاز حتماً به سایت‌های معتبر و شناخته شده مراجعه کنید چون بعضی از سایت‌ها، نرم‌افزار‌هایی را ارائه می‌کنند که متأسفانه آسیب‌های جدی را به سیستم لپ تاپ شما وارد خواهند کرد. برخی از این بد‌افزار‌ها نقش هکر بازی کرده ولی برخی دیگر مشکلاتی در سیستم همانند خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ را به دنبال خواهند داشت.

  • وجود نقص فنی در لپ تاپ

زمانی که شما به نمایندگی‌های تعمیر لپ تاپ در اصفهان مراجعه می‌کنید مهندسین کامپیوتر ابتدا وضعیت نرم‌افزار‌ها و همچنین سلامت منبع تغذیه را با دقت بررسی می‌کنند. اگر به نتیجه نرسیده و مطمئن شوند که عیبی در این قسمت‌ها وجود ندارد به سراغ بررسی قسمت‌های سخت‌افزاری همانند کارت گرافیکی CPU و RAM می‌روند تا از سلامت آن‌ها مطمئن شوند. گاهی اوقات نقص فنی در این قسمت‌ها اتفاق افتاد و به همین دلیل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ بروز می‌کند.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما