چند نکته در مورد اسپیکر لپ تاپ که باید بدانید

یکی از قطعات مهم لپ تاپ اسپیکر است. این قطعه یکی از صدها قطعه به‌کاررفته در لپ تاپ است که وظیفه این قطعه پخش فایل‌های صوتی و تصویری است. اگر از لپ تاپ صدایی شنیده نشود یعنی یا این قطعه بر روی لپ تاپ وجود ندارد و یا دچار مشکل است.

یکی از مزایای اسپیکر لپ تاپ این است که در صورت خرابی اسپیکر امکان تعمیر یا تعویض آن وجود دارد. تشخیص مسائلی مانند این‌که امکان تعویض یا تعمیر اسپیکر وجود دارد یا نه در طی مراحل عیب‌یابی مشخص خواهد شد. تعمیرات اسپیکر ممکن است سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری باشند.


تعمیر لپ تاپجهت تعمیر کامپیوتر در اصفهان و نیز تعمیر لپ تاپ در اصفهان با کارشناسان رایابان در ارتباط باشید.


کار نکردن یکی از اسپیکرهای لپ تاپ

اگر یکی از اسپیکرهای لپ تاپ شما کار نکند لازم است بخش تنظیمات صدای لپ تاپ را بررسی نمایید. ممکن است دلیل این اتفاق به‌هم‌ریختگی تنظیمات صدای لپ تاپ باشد. برای بررسی این نکات لازم است به قسمت تنظیمات صدای لپ تاپ بروید و از متصل بودن دو اسپیکر مطلع شوید. هم‌چنین لازم است توازن صداها را بررسی نمایید. ممکن است زبانه به سمت یکی از اسپیکرها متمایل شده باشد و موجب قطع آن اسپیکر شده باشد. یکی از توصیه‌های مهم این است که هنگام پخش یک صوت هدفون به آن وصل کنید.

درصورتی‌که صداها را از هر دو گوشی هدفون دریافت نمودید احتمالاً لازم است یکی از اسپیکرهای لپ تاپ به علت خرابی تعویض شود.

تعمیر اسپیکر لپ تاپ

جهت تعمیر اسپیکر لپ تاپ لازم است از روش‌های زیر استفاده کنید:

درصورتی‌که صدای شنیده‌شده از اسپیکر لپ تاپ دچار اختلال بود به‌احتمال‌زیاد اختلالاتی در نرم‌افزار کارت صدا وجود دارد.

برای تعمیر اسپیکر لپ تاپ در این مواقع لازم است نرم‌افزار کارت صدا را پاک‌کرده و مجدداً راه‌اندازی نمایید. درصورتی‌که از نرم‌افزار استفاده کردیم اما مجدداً شاهد وجود اشکالات در دستگاه بودیم لازم است سیستم‌عامل قبلی را حذف و مجدداً آن را نصب نماییم. اگر هم چنان مشکلات به قوت خود باقی بودند لازم است موارد ذکرشده در زیر را بررسی نمایید و وجود یا عدم وجود آن را بررسی نمایید. درصورتی‌که به تعمیر لپ تاپ یا تعمیر اسپیکر نیاز داشتید می‌توانید با کارشناسان رایابان تماس بگیرید و یا در سایت ما از قسمت ثبت سفارش تعمیرات لپ تاپ درخواست خود را ثبت نمایید.

آیا کارت صدای لپ تاپ من سالم است؟

یکی از علت‌هایی که می‌تواند منجر به خرابی صدای اسپیکر لپ تاپ شود خراب بودن کارت صداست. درصورتی‌که نصب مجدد نرم‌افزارها مشکلات اسپیکر صدای لپ تاپ را رفع نکرد به‌احتمال‌زیاد کارت صدا خراب شده است. به دلیل این‌که کارت صدای بیشتر لپ‌تاپ‌ها که آن برد است دو انتخاب پیش رو خواهید داشت. اگر لپ تاپ شما دارای شکاف آزاد Mini PCI باشد قادر خواهید بود یک کارت صدای مجزا روی این شکاف نصب نمایید. یکی دیگر از راه‌حل‌های مدنظر بنده این است که از یک کارت صدای خارجی استفاده نمایید. اگر با راه‌حل‌های بالا مشکلات شما مرتفع نشد می‌توانید برای دریافت سرویس‌های تخصصی مربوطه به مرکز تعمیرات لپ تاپ تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما در محل شما حضور یابند.

آیا اسپیکر لپ تاپ خراب شده است؟

اگر هنگام پخش صدا از اسپیکر لپ تاپ صداهای ترق و تروق و خش‌دار شنیدید به‌احتمال‌زیاد اسپیکر لپ تاپ شما دچار خرابی سخت‌افزاری شده و نیازمند تعویض می‌باشد. حال اگر هنگام نصب مجدد نرم‌افزار راه‌انداز کارت صدا و سیستم‌عامل ویندوز مشکل صدای لپ تاپ برطرف نشده باشد جهت اطمینان از خرابی اسپیکر صدای لپ تاپ را با هدفون تست نمایید. اگر متوجه شدید صدای یکی از دو گوشی طبیعی بود، احتمالاً برد صوتی سالم است و مشکلات پیش‌آمده مربوط به یکی از اسپیکرهاست. در این صورت باید اسپیکر خراب را شناسایی نمود و برای تعمیر یا تعویض آن اقدام کرد.

بایدها و نبایدهای تعویض اسپیکر لپ تاپ

اگر کارشناسان تعمیر لپ تاپ به این نتیجه رسیدند که امکان تعمیر اسپیکر لپ تاپ وجود ندارد این قطعه باید با یک نمونه اسپیکر اورجینال و یا شرکتی تعویض شود. هزینه تعمیر یا تعویض لپ تاپ آن‌چنان بالا نیست و در صورت لزوم می‌توان آن را با هزینه کم انجام داد. کاربران گرامی باید همواره قبل از اقدام به تعویض اسپیکر لپ تاپ بخش‌های نرم‌افزاری را بررسی کنند زیرا ممکن است اشکال به وجود آمده مربوط به بخش نرم‌افزاری دستگاه باشد و با یک سری تنظیمات دستی و دست‌کاری مرتفع شود.

برای انجام این کارها لازم است ابتدا درایور صدا را از سایت پشتیبانی لپ تاپ پیدا کنید و مجدداً نصب نمایید. اگر این اشکالات با نصب درایور صدا رفع نشد لازم است سیستم‌عامل را به‌صورت کلی حذف و از نو نصب نمایید. از دیگر اختلالات نرم‌افزاری اسپیکر مربوط به معیوب بودن کارت صدا و یا تنظیم نبودن صدای لپ تاپ است که شما می‌توانید سفارش خود را در بخش تعمیر لپ تاپ سایت رایابان ثبت کنید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ، انتخاب نخست حرفه‌ای‌ها

مرجع تعمیرات و پشتیبانی تجهیزات کامپیوتری در ایران تحت عنوان رایابانبه‌عنوان نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در انواع برندها سرویس‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ارائه می‌دهد. کاربران می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری لپ تاپ به مرجع تعمیرات لپ تاپ و تجهیزات کامپیوتری رایابان تماس بگیرند تا کارشناسان در محل شما حضور یابند و یا سرویس‌های تخصصی را دریافت کنند. در این مراکز تیمی از بهترین کارشناسان وجود دارند تا خدمات شما را سریع‌تر انجام دهند.

ازجمله خدمات قابل انجام در بخش تعمیرات لپ تاپ رایابان و تجهیزات مرتبط با کامپیوتر را می‌توان به شرح زیر بیان کرد:

تعمیر شارژر لپ تاپ، تعمیر فن لپ تاپ، تعمیر و تعویض باطری لپ تاپ، تعمیر و تعویض کارت گرافیک لپ تاپ، تعمیر کیبورد و موس لپ تاپ، تعمیر ال ای دی یا ال سی دی لپ تاپ، تعمیر مادربرد لپ تاپ، ارتقا سخت‌افزاری لپ تاپ، تعویض فلت لپ تاپ، تعمیر و تعویض کارت شبکه لپ تاپ، تعویض قاب و بدنه لپ تاپ، تعویض انواع پورت لپ تاپ، تعویض و تعمیر چیپ گرافیک لپ تاپ، نصب و ارتقاء انواع سیستم‌عامل‌ها بر روی لپ تاپ، ارتقا و آپگرید لپ تاپ در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ و….

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما