چگونه درایور لپ تاپ خود را آپدیت کنیم؟

درایور لپ تاپ یا کامپیوتر به نرم افزارهای لازم و ضروری گفته می شود که ارتباط کاربر با سخت افزار سیستم از جمله بلندگوها، usb ها و... را حفظ می کنند. درایور لپ تاپ یا کامپیوتر هر زمان که سخت افزار را به رایانه وصل کنید شروع به کار می کنند.


به‌روز نگه داشتن تمام درایور ها یک امر ضروری مانند به‌روزرسانی ویندوز است و درایورهای قدیمی می توانند مشکلات زیادی را برای کامپیوتر شما ایجاد کنند. سیستم شما ممکن است به کندی اجرا شود و بسیاری از برنامه ها ممکن است به درستی کار نکند.


چگونه درایور های ویندوز را آپدیت کنیم؟

آپدیت درایور به‌صورت دستی، رایگان اما طولانی است و ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد. با این وجود، دو راه دستی برای آپدیت درایورهای ویندوز وجود دارد.
بیشتر اوقات لازم است از ابزار به‌روزرسانی رایانه خود جهت حفظ و مراقبت از درایور استفاده کنید. اگر بر روی کامپیوتر شما سیستم‌عامل ویندوز نصب شده باشد، می‌توانید از طریق کنترل پنل وارد برنامه Device Manager درایورها را مشاهده و به‌روزرسانی کنید و هر دو کاربر ویندوز و مک می‌تواند به‌طور مستقیم از وب سایت سازنده، درایورها را دانلود و نصب کنند. در این مقاله قصد داریم نحوه آپدیت درایورهای کامپیوتر را به شما آموزش دهیم.

مراحل آپدیت درایور لپ‌تاپ

ابتدا روی منوی start کلیک کنید. دکمه میانبر سیستم به این صورت است که بر روی آرم ویندوز در گوشه پایین سمت چپ صفحه کلیک کنید. منوی Start ظاهر خواهد شد.
سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ به‌صورت خودکار به‌روزرسانی درایوهای خود را انجام می‌دهد؛ اما شما با داشتن دانش کافی در این قادر خواهید بود آخرین به‌روزرسانی را در هر زمان چک کنید.
مراحل بعدی به این صورت است:
۲- منوی Setting را باز کنید.


۳- روی نماد دنده شکل در گوشه پایین سمت چپ منوی Start کلیک کنید تا پنجره تنظیمات باز شود.
۴- روی تصویر Update & Security کلیک کنید. بخش به‌روزرسانی و امنیت در پنجره تنظیمات است.


۵- اگر تنظیمات به‌جای بارگذاری به یک منوی خاص هدایت شد، ابتدا منوی HOME را در گوشه بالا سمت چپ پنجره کلیک کنید.
۶- بر روی windows Update کلیک کنید. این گزینه را در منوی ناوبری در سمت چپ پنجره مشاهده خواهید کرد.


۷- بر روی گزینه  Chek for updates کلیک کنید این گزینه در بالا صفحه یافت می‌شود. ویندوز شروع به چک کردن هرگونه به‌روزرسانی در دسترس، ازجمله درایورها را شروع خواهد کرد. بسته به اینکه چه مدت زمان لازم برای به‌روزرسانی لازم است این فرآیند ممکن است چندین دقیقه طول بکشد.

چک کردن به‌روزرسانی درایور لپ‌تاپ

در صورت لزوم، روی نصب کلیک کنید. اگر به‌روزرسانی در دسترس باشد، در سمت بالای صفحه مشخص خواهد شد. سپس بعد از کلیک بر روی آن، فایل‌های مخصوص به‌روزرسانی درایور لپ تاپ شروع به دانلود می‌شوند.
بسته به نسخه ویندوز شما، به‌روزرسانی ممکن است به‌صورت خودکار دانلود شود. پس از به‌روزرسانی، ممکن است از شما خواسته شود که سیستم را مجدد راه‌اندازی کنید. در این حالت سیستم خود را ریستارت کنید.
در صورت برخورد با هر گونه مشکل و جهت تعمیر کامپیوتر یا تعمیر نرم افزاری کامپیوتر سفارش خود را در رافیکس ثبت کنید.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما