۱۰ راه کار برای افزایش طول عمر لپ تاپ شما

در این مقاله ۱۰ راه کار برای افزایش طول عمر لپ تاپ شما ارایه می شود. ۱. شارژ باتری مناسب باتری لپ تاپ لیتیوم پلیمر کار می کند. شارژ ایده آل برای باتری حدود ۸۰ درصد است.همچنین تا ۴۰ درصد تخلیه سپس شارژ شود. انجام این کار می تواند عمر باتری خود را تا چهار بار افزایش دهد.

در این مقاله 10 راه کار برای افزایش طول عمر لپ تاپ شما ارایه می شود.

1. شارژ باتری مناسب

باتری لپ تاپ لیتیوم پلیمر کار می کند. شارژ ایده آل برای باتری حدود 80 درصد است. همچنین تا 40 درصد تخلیه سپس شارژ شود. انجام این کار می تواند عمر باتری خود را تا چهار بار افزایش دهد.

گرما نیز برای باتری ها مناسب نیست. باتری ها به طور طبیعی تضعیف می شوند، اما گرمای شدید می تواند موجب کاهش سریع تر سلول ها و افزایش حباب ها شود.

 

 

2. هرچند ساعت یکبار لپ تاپ را خاموش کنید

نگه داشتن لپ تاپ شما در حالت Sleep ممکن است راحت باشد، اما این بهترین ایده در دراز مدت نیست. سیستم های عامل مانند ویندوز با راه اندازی مجدد گاهی اوقات بهتر کار می کند.

3. لپ تاپ را در شرایط مناسب نگه دارید

درست همانند باتری خنک نگه داشتن لپ تاپ هم مهم است. ساده ترین راه برای خنک نگه داشتن لپ تاپ این است که در جریان هوای آزاد قرار گیرد.

4. لپ تاپ را به روز نگه دارید

به روز رسانی نرم افزار به محافظت از لپ تاپ شما از خطرات امنیتی خاص کمک می کند و می تواند قسمت های خود را برای رفع اشکالات و سایر مشکلات کوچک دانلود کند.

اگر یادآوری های متناوب برای به روز رسانی کامپیوتر شما بیش از حد از مزاحماست، آنها را غیر فعال کنید، اما یک بار در ماه برای اجرای تمام به روز رسانی لازم است.

5. یک پشتیبان تهیه کنید

یک پشتیبان کامل باید اولین گام در هر برنامه بازیابی کامپیوتر باشد. Dropbox، OneDrive، Google Drive و بسیاری از سرویس های ابر دیگر این امکان را برای پشتیبان گیری از اطلاعات شما فراهم می کنند.

6. هارد دیسک خود را آزاد کنید

هنگامی که داده های خود را پشت سر گذاشتید، وقت آن است که دیسک سخت خود را از چیزی غیر ضروری پاک کنید. حذف برنامه هایی که هیچ وقت از آن استفاده نمی کنید، پاک کردن دیسک را اجرا کنید، فایل های تکراری را پیدا کرده و آنها را حذف کنید.

7. لپ تاپ خود را پاک کنید

قبل از شروع به تمیزکردن لپ تاپ، آن را خاموش و از برق جدا کنید. هرگز روی صفحه نمایش از چیزی مانند اسپری ضد استاتیک به طور مستقیم استفاده نکنید، کمی بر روی یک پارچه میکرو فایبر بپاشید و بعد صفحه نمایش را به آرامی  پاک کنید.

چند راه برای تمیز کردن صفحه کلید وجود دارد. می توانید از مسواک برای تمیز کردن استفاده کنید. بعضی از مردم دوست دارند از هوای فشرده استفاده کنند. از الکل ایزوپروپیل برای پاک کردن کلیدهای کلی استفاده کنید. هرگز اجازه ندهید رطوبت به شکاف بین کلیدها وارد شود.

 

 

8. ضد ویروس خود را به روز نگه دارید

نگه داشتن آنتی ویروس به روز شده بخش مهمی از حفظ لپ تاپ شما است. برخی از برنامه های آنتی ویروس می تواند معایب سیستم عامل ها را شناسایی کنند، اما این در مورد به روز رسانی ویندوز مایکروسافت بیش از حد نگران کننده نیست زیرا به طور خودکار آسیب پذیری ها را بررسی می کند و پچ ها را بر روی کامپیوتر نصب می کند.

9. یک defrag اجرا کنید

Defragging یک فرایند است که داده های جداگانه را دوباره مرتب می کند به طوری که خواندن آن ساده تر و کار رایانه شما کارآمد تر شود. این فرآیند نباید بیش از یک بار در ماه انجام شود.

10. کیف مناسب لپ تاپ را پیدا کنید.

لپ تاپ ها برای حمل و نقل طراحی شده اند، بنابراین کیف با پارچه سخت، مقاوم به آب، دسته های محکم  و دوخت قوی انتخاب کنید. تصمیم بگیرید که چه کیف لپ تاپی برای شیوه زندگی شما مناسب باشد، چه کوله پشتی، چه دستی. به دنبال چیزی با بیش از دو جیب باشید. که لپ تاپ شما را از وسایل دیگر خود جدا کند تا آن را از خراش حفظ کند.

متخصصین رافیکس آماده ارایه خدمات به صورت حضوری و آنلاین در زمینه کامپیوتر و الکترونیک می باشد.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما