۱۰ دلیل روشن نشدن لپ تاپ

دلایل بالقوه زیادی برای روشن نشدن لپ تاپ وجود دارد. اینها ممکن است شامل مشکل در آداپتور برق، صفحه نمایش لپ تاپ، باتری یا حتی یک قطعه معیوب در مادربرد باشد.

وقتی لپ‌تاپ شما روشن نمی‌شود، می‌تواند شبیه یک کابوس باشدممکن است کار، تصاویر، اسناد و موارد دیگر را از دست بدهید.

اگرچه ممکن است ترسناک باشد، اما اغلب راه حل های ساده ای وجود دارد که لپ تاپ شما را به حالت عادی بازگرداند.

دلایل روشن نشدن لپ تاپ

علت روشن نشدن لپ تاپ

دلایل بالقوه زیادی برای روشن نشدن لپ تاپ وجود دارداینها ممکن است شامل مشکل در آداپتور برق، صفحه نمایش لپ تاپ، باتری یا حتی یک قطعه معیوب در مادربرد باشد.

 

چگونه مشکل روشن نشدن لپ تاپ را برطرف کنیم

برای حل مشکل روشن نشدن لپ تاپ، باید از ساده ترین دلایل شروع و به سخت‌ترین آنها بروید.

 

1.منبع تغذیه را بررسی و تعویض کنید . این مرحله ممکن است منطقی به نظر برسد اما تأیید کنید که منبع تغذیه اشتباهی را به لپ‌تاپ خود وصل نکرده‌ایدبسیاری از آداپتورهای متناوب AC لپ تاپ یکسان به نظر می رسنداگر آداپتور ولتاژ و آمپر صحیح را برای لپ تاپ شما ارائه نکند، کار نخواهد کرد.

 

با این حال، اگر چراغ برق لپ تاپ شما روشن است، منبع تغذیه احتمالاً کار می کنداگر هم چراغ برق لپ تاپ و هم چراغ برق آداپتور روشن باشد، می تواند نشان دهنده مشکل باتری باشد.

 

2.مطمئن شوید که مشکل صفحه نمایش نیستیک اشتباه رایج این است که وقتی صفحه نمایش سیاه است ، مردم تصور می کنند لپ تاپ آنها خراب است در حالی که خاموش است.

ابتدا، اگر به مانیتور خارجی وصل شده اید، صدا را زیاد کنیداگر کار نکرد، مانیتور خارجی را جدا کنید تا ببینید آیا دسکتاپ روی پنجره اصلی لپ تاپ ظاهر می شود یا خیر.

اگر نه، از کلید عملکرد روشنایی روی صفحه کلید خود برای افزایش روشنایی استفاده کنیدسعی کنید یک مانیتور خارجی دیگر را به HDMI یا پورت خروجی ویدیوی دیگر وصل کنید تا بررسی کنید که آیا مشکل فقط مربوط به نمایشگر لپ تاپ شما است یا خیر.

اگر صفحه نمایش یا مانیتور لپ تاپ چیزی جز روشن بودن کلیدهای پاور و/یا صفحه کلید نشان نمی دهد، ممکن است آداپتور نمایشگر لپ تاپ شما مشکل داشته باشددر این مورد، شما باید آداپتور را توسط یک تکنسین کامپیوتر تعمیر لپ تاپ در اصفهان جایگزین کنید.

 

3.درایوهای رسانه ای بوت را حذف کنیداگر تا به حال از یک USB یا DVD برای بوت کردن لپ تاپ خود استفاده کرده اید و فراموش کرده اید که آن ها را از لپ تاپ قطع کنید، ممکن است باعث مشکلات راه اندازی شود.

4.هنگامی که می خواهید لپ تاپ خود را راه اندازی کنید ، یک پورت برق یا منبع تغذیه معیوب در اتصالات می تواند مشکلاتی ایجاد کند .

لپ تاپ خود را از محل اتصال جدا کنید و آداپتور برق را مستقیماً به لپ تاپ وصل کنیداگر لپ‌تاپ شما روشن می‌شود، باید محل اتصال معیوب را تعویض کنید.

دلایل روشن نشدن لپ تاپ

5.به هر صدای بوقی دقت دهید . هنگامی که اجزای مادربرد لپ تاپ از کار می افتند، در اغلب لپ تاپ ها صدای بوقی به صدا در می آید. تعداد بوق ها در واقع کدی است که به شما کمک می کند کامپوننت خراب را شناسایی کنید.

اگر صدای بوق را می شنوید، وب سایت سازنده لپ تاپ را بررسی کنید که تعداد بوق ها برای ساخت و مدل رایانه شما چیست.

 

6.سعی کنید لپ تاپ را مجدد راه اندازی کنید . اگر در حین استفاده از لپ‌تاپ شما ناگهان خاموش شد، این می‌تواند نشان دهنده یک شوک الکتریکی باشد که باعث شده مکانیسم ایمنی تعبیه شده در مادربردهای مدرن قطع شوداین برای محافظت از اجزای حساس از اضافه بار الکتریکی است.

با برداشتن باتری ، جدا کردن آداپتور برق و فشار دادن و نگه داشتن دکمه پاور به مدت 30 ثانیه، می‌توانید برق باقیمانده را حذف کنید.

آداپتور برق را دوباره وصل کنید، 30 ثانیه صبر کنید و سپس سیستم را روشن کنیداگر لپ تاپ شما روشن شد، دوباره آن را خاموش کنید و باتری را دوباره نصب کنید.

اگر پس از نصب مجدد باتری، لپ تاپ روشن نمی شود، احتمالاً باتری معیوب دارید و باید آن را با یک باتری جدید تعویض کنید.

 

7.مطمئن شوید که همه دریچه های فن های لپ تاپ تمیز هستند .لپ‌تاپ‌ها مدارهای ایمنی ویژه‌ای دارند تا در صورت داغ شدن بیش از حد قطعات ، برق لپ‌تاپ شما قطع شود

- معمولاً گرمای بیش از حد ممکن است به دلایل زیادی اتفاق بیفتد، اما معمولاً زمانی است که از لپ‌تاپ روی بالش یا مبل استفاده می‌کنید

- هر سطحی که دریچه‌های خنک‌کننده لپ‌تاپ را مسدود کندبرای خنک نگه داشتن لپ تاپ از این کار اجتناب کنید .

همچنین ایده خوبی است که تمام دریچه های بدنه لپ تاپ خود را تمیز کنید زیرا مو، گرد و غبار یا سایر زباله ها نیز می توانند باعث گرم شدن بیش از حد شوند.

 

8.باتری CMOS را تعویض کنید . مادربرد لپ‌تاپ حاوی یک باتری دایره‌ای کوچک است که CMOS را تغذیه می‌کند ، که به بایوس اجازه می‌دهد تا سیستم عامل و تمام اجزای ورودی و خروجی را در هنگام راه‌اندازی بارگذاری کند.

اگر این باتری تمام شود، لپ تاپ روشن نمی شوددر صورتی که مشکلی با بازکردن سیستم ندارید، می توانید باتری CMOS را خودتان تعویض کنیدبا این حال، اکثر مردم ترجیح می دهند آن را توسط یک تکنسین با تجربه جایگزین کنند.

 

9.اجزای تازه نصب شده را تعویض کنیدآیا اخیراً رم جدید یا هارد دیسک نصب کرده اید؟ اگر لپ تاپ شما بلافاصله پس از بوت شدن متوقف شد، ممکن است نشان دهنده معیوب بودن سخت افزار جدید باشد.

سعی کنید کامپوننت قدیمی را برگردانید یا قطعه جدید را برای آزمایش به جایی که آن را خریداری کرده‌اید بفرستید و جایگزینی مناسب دریافت کنید.

 

10.لپ تاپ را برای تعمیر بفرستید. اگر هیچ یک از نکات عیب یابی بالا به کارکرد دوباره لپ تاپ شما کمک نکرد، ممکن است یک قطعه خراب در مادربرد لپ تاپ داشته باشیدبهترین گزینه ارسال لپ تاپ به مراجع معتبر تعمیر لپ تاپ همچون رایابان است.

 

مانند هر سیستم الکترونیکی، لپ تاپ ها برای همیشه زنده نمی ماننداگر لپ‌تاپ شما دیگر تحت گارانتی نیست و هزینه‌های تعمیر آن بالاست، ممکن است خرید یک لپ‌تاپ جدید ارزان‌تر باشد

 

ما برای شما یک پیشنهاد فوق العاده داریم که با کمترین هزینه لپ تاپ استوک با گارانتی 1 ساله بخرید.

بازرگانی سیپک وارد کننده مستقیم لپ تاپ و آل این وان استوک با گارانتی 1 ساله

 

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما