۵ راهکار برای رفع عیب کامپیوتر

برخی از عیوب کامپیوتر با کوچکترین آگاهی و اطلاعی قابل حل شدن است. در این مقاله راهکار برای رفع عیب کامپیوتر ارائه می شود.

برخی از عیوب کامپیوتر با کوچکترین آگاهی و اطلاعی قابل حل شدن است. در این مقاله  راهکار برای رفع عیب کامپیوتر  ارائه می شود.

 

1دلایل روشن نشدن کامپیوتر


اگر بعد از فشردن دکمه  "Power"سیستم روشن نشد، قبل از هر اقدامی اتصالات برقی را کنترل کنید. کابل مربوط به مانیتور و کیس به پریز برق وصل باشد. کلید "ON/OFF" در پشت کیس روشن باشد. پریز انتخاب شده برای رساندن برق هیچ ایرادی نداشته باشد. وقتی از اتصال درست منبع تغذيه به مادربورد مطمئن شدید، آن موقع تمامی قطعاتی که به مادربورد متصل هستند را به غیر از سیم برق از آن جدا کنید چنانچه باز هم سيستم بالا نمي آيد يك يا دو قطعه از سيستم حتما خراب است، در اين مورد به احتمال زياد مادربرد يا منبع تغذيه "Case" باید برای تعمیر دستگاه توسط متخصصان رافیکس عیب یابی شود.

 

2اگر سيستم روشن شد ولي بوق نمي زند يا بالا نمي آيد


چنانچه بعد از روشن کردن سیستم چراغ مربوط به دکمه پاور روشن شد ولی سیستم یا همان ویندوز بالا نمی‌آید. باید تمامی اتصالات به مادر برد به غیر از کابل برق قطع شود و یکی یکی سخت افزارها متصل شود و سیستم روشن شود، با این کار درمی‌یابید که کدام قطعه CPU ،RAM، مادربرد و یا منبع تغذيه خراب است که مانع از بالا آمدن سیستم می‌گردد.

 

3اگر دستگاه با بوق متناوب بالا می‌آید؟
این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که RAM یا همان حافظه به درستی در اسلات رم جایگذاری نشده است، پس سیستم را خاموش کنید و برای تعمیر کامپیوتر حافظه را برداشته و دوباره جایگذاری کنید. دقت داشته باشید که برای قرار دادن RAM در اسلات احتیاج به فشار دادن بیش از حد نیست.

 

4اگر سيستم با يك سري بوقهاي سريع روشن شد ولی بالا نمي آيد؟

 

بررسی کنید كارت گرافيك به درستي روي اسلات AGP نشسته است. اگر مقدار كمي از كارت گرافيك خارج از اسلات AGP باشد سيستم بالا نمي آيد.

 

اگر سيستم بالا مي آيد ولي مشكلاتي را مشاهده مي كنيد در اين جا دو مشكل عمده ذكر مي شود. كامپيوتر شما در هنگام نصب سيستم عامل بارها از حركت باز مي ايستد علت آن مي تواند گرماي CPU باشد.

بررسی كنيد آيا فن CPUبخوبي عمل مي كند و يا هيت سينك بخوبي نصب شده است و با سطح CPU كاملاً موازي است. مطمئن شويد از هيت سينكي استفاده مي كنيد كه ساخت سازنده CPU شماست.

 

 

5اگر در سيستم صفحات آبي ظاهر شد؟

 

خطاهايي كه در زمان كپي كردن فايل هاي Set up بوجود مي آيند بخصوص در ويندوز 2000 و XPبه احتمال زياد نشانه وجود مشكل در حافظه RAM شماست. اين امكان هم وجود دارد كه مشكل از هارد ديسك شما باشد اگر خطاها همراه با صفحات آبي است كه در آنها Page Fault ديده مي شود يقيناً مشكل از حافظه RAM است.

شما کاربر گرامی در نهایت اگر رفع عیب صورت نگرفت می توانید با متخصصان ما در رافیکس در ارتباط باشید 

 

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما