۵ راهکار برای رفع عیب کامپیوتر

برخی از عیوب کامپیوتر با کوچکترین آگاهی و اطلاعی قابل حل شدن است. در این مقاله راهکار برای رفع عیب کامپیوتر ارائه می شود.

برخی از عیوب کامپیوتر با کوچکترین آگاهی و اطلاعی قابل حل شدن است. در این مقاله  راهکار برای تعمیر کامپیوتر در اصفهان  ارائه می شود.

 

1- دلایل روشن نشدن کامپیوتر:


اگر بعد از فشردن دکمه  "Power"سیستم روشن نشد، قبل از هر اقدامی اتصالات برقی را کنترل کنید. کابل مربوط به مانیتور و کیس به پریز برق وصل باشد. کلید "ON/OFF" در پشت کیس روشن باشد. پریز انتخاب شده برای رساندن برق هیچ ایرادی نداشته باشد. وقتی از اتصال درست منبع تغذيه به مادربورد مطمئن شدید، آن موقع تمامی قطعاتی که به مادربورد متصل هستند را به غیر از سیم برق از آن جدا کنید چنانچه باز هم سيستم بالا نمی آيد يك يا دو قطعه از سيستم حتما خراب است، در اين مورد به احتمال زياد مادربرد يا منبع تغذيه "Case" باید برای تعمیر دستگاه توسط متخصصان رایابان عیب یابی شود.

 

2- اگر سيستم روشن شد ولی بوق نمی زند يا بالا نمی آيد:


چنانچه بعد از روشن کردن سیستم چراغ مربوط به دکمه پاور روشن شد ولی سیستم یا همان ویندوز بالا نمی‌آید. باید تمامی اتصالات به مادر برد به غیر از کابل برق قطع شود و یکی یکی سخت افزارها متصل شود و سیستم روشن شود، با این کار در می‌یابید که کدام قطعهCPU ،RAM، مادربرد و یا منبع تغذيه خراب است که مانع از بالا آمدن سیستم می‌گردد.


از صفر تا صد: راهنمای خرید رم (Ram)


3- دستگاه با بوق متناوب بالا می‌آید؟
این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که RAM یا همان حافظه به درستی در اسلات رم جایگذاری نشده است، پس سیستم را خاموش کنید و برای تعمیر کامپیوتر حافظه را برداشته و دوباره جایگذاری کنید. دقت داشته باشید که برای قرار دادن RAM در اسلات احتیاج به فشار دادن بیش از حد نیست.

 

4- اگر سيستم با يك سری بوق های سريع روشن شد ولی بالا نمی آيد؟

بررسی کنید كارت گرافيك به درستی روی اسلات AGP نشسته است. اگر مقدار كمی از كارت گرافيك خارج از اسلات AGP باشد سيستم بالا نمی آيد.

اگر سيستم بالا مي آيد ولی مشكلاتی را مشاهده می كنيد در اين جا دو مشكل عمده ذكر می شود. كامپيوتر شما در هنگام نصب سيستم عامل بارها از حركت باز می ايستد علت آن می تواند گرمای CPU باشد.

بررسی كنيد آيا فن CPUبخوبی عمل می كند و يا هيت سينك بخوبی نصب شده است و با سطح CPU كاملاً موازی است. مطمئن شويد از هيت سينكی استفاده می كنيد كه ساخت سازنده CPU شماست.


سیپک مرکز فروش لپ تاپ استوک و کامپیوتر استوک با گارانتی 1 ساله


5- اگر در سيستم صفحات آبی ظاهر شد؟

خطاهايی كه در زمان كپی كردن فايل های Set up بوجود می آيند بخصوص در ويندوز 2000 و XPبه احتمال زياد نشانه وجود مشكل در حافظه RAM شماست. اين امكان هم وجود دارد كه مشكل از هارد ديسك شما باشد اگر خطاها همراه با صفحات آبی است كه در آنها Page Fault ديده می شود يقيناً مشكل از حافظه RAM است.

شما کاربر گرامی در نهایت اگر رفع عیب صورت نگرفت می توانید با متخصصان ما در رایابان در ارتباط باشید 

 

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما