۸ میانبر برای سریع کار کردن با کامپیوتر

بیشتر مردم عام باید بدانند چگونه از رایانه در ابتدایی ترین شرایط استفاده کنند مثلا چطور روشن کنند، اینترنت را باز کنند، یک سند بنویسند و یا برگه ای چاپ کنند. اگر دوست دارید که راحت تر با کامپیوتر خود کار کنید باید با میانبر های ویندوز آشنا باشید.

میانبر در کامپیوتر چیست؟

میانبر در کامپیوتر مجموعه ای از ترکیب دو یا چند کلید است که برای راحتی کار با سیستم عامل ها استفاده می شود.

در صورتی که با سیستم عامل ویندوز کار کرده باشید ، حتما کم و بیش با کلید های میانبر آشنایی دارید.

این میانبرها می توانند روشی آسان تر و سریع تر برای استفاده از برنامه های رایانه ای باشند. میانبر ها باعث افزایش سرعت و عملکرد کاربر در اجرای فرمان های ویندوز می باشند به طور مثال شما می توانید با استفاده از میانبر Alt + tab بین پنجره های باز ویندوز  حرکت کنید و صفحات را براحتی جابجا کنید.

در این مطلب ما قصد داریم 8 میانبر برای سریع کار کردن با کامپیوتر را برای شما به اشتراک بگزاریم.

1. Alt + Tab

همانطور که در اول متن اشاره شد با استفاده از این دو کلید میتوان بین صفحات باز ویندوز حرکت کرد و با سرعت بیشتر در بین برنامه های باز حرکت کرد.

2. Win + L

با این میانبر می توانید کامپیوتر خود را قفل کرده و به صفحه ورود ویندوز هدایت شوید.

3. Ctrl + Shift + Esc

با استفاده از کلید های نام برده شده شما میتوانید Task Manager ویندوز را باز کنید و با این قابلیت برنامه های مزاحم را ببندید.

4. Win + Prt Sc

این میانبر مربوط به عکس از صفحه میباشد که هنگام فشار دادن این دو کلید از صفحه ای ک روی کامپیوتر شما باز است عکس گرفته میشود.

5. Clik + F2

اگر قصد دارید نام فایلی را سریع تغییر دهید فقط کافیست روی فایل کلیک کرده و کلید F2 را فشار بدهید.

6. Ctrl + Scroll

با استفاده از کلید Ctrl و اسکرول ماوس قادرید تا در بسیاری از برنامه ها مانند مرورگرها، فتوشاپ، ورد و … زوم صفحه را بزرگنمایی کنید.

نکته: در صورتی که از میانبر قبلی شماره 6 استفاده کرده باشید و حالا قصد دارید زوم صفحه مورد نظر را به حالت نرمال و عادی بازگردانید ، کافیست از میانبر Ctrl + 0 استفاده کنید.

7. Shift

هنگامی که شما یک دیسک را درون CD-ROM می گزارید سی دی مورد نظر اجرا میشود اما با این این میانبر می توانید اجرای خودکار برنامه روی دیسک را با فشار دادن و نگهداشتن کلید Shift لغو کنید.

8. F10

این کلید گزینه های نوار منو را فعال می کند که توسط آن شما می توانید هر دستوری را با کمک کلید های جهتی صفحه کلید  و سپس فشردن کلید ENTER روی دستور  مورد نظر  اجرا کنید. استفاده از این روش برای مواقعی مفید است که به ماوس روی رایانه دسترسی نداشته باشید.


تعمیر رایگان جهت تعمیر کامپیوتر در اصفهان و نیز تعمیر لپ تاپ در اصفهان با کارشناسان رایابان در ارتباط باشید.


کلام آخر:

صدها نوع میانبر صفحه کلید های به طور کلی به وجود آمده و حتی میانبرهای صفحه کلید برای هر نرم افزاری به طور مجزا وجود دارد و ما برخی از مهمترین میانبرهای صفحه کلید ارائه شده در ویندوز را برای شما جمع اوری کردیم و به اشتراک گزاشتیم. 

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما