آموزش شارژ کارتریج پرینتر لیزری

گروه زیادی از ماشین های اداری دارای کارتریج هستند که در صورت اتمام شارژ لازم است آن را شارژ نمایید یا با کمترین هزینه و اطلاف وقت از متخصصان رایابان استفاده کنید. در این مقاله آموزش شارژ کارتریج پرینتر لیزری را برای شما آماده کرده ایم.

 

در شکل بالا یک کارتریج لیزری را مشاهده می کنید. ما قصد داریم  آموزش شارژ کارتریج لیزری را شرح دهیم.

هر کارتریج برای باز شدن روش خاصی دارد که قصد داریم فعلا برای این کارتریج این روش را توضیح دهیم. برای باز کردن اول  قسمتی که  چرخدنده دارد را فقط باز میکنیم. در همه کارتریج های اچ پی یا بقیه کارتریج ها یادتان باشد فقط از این قسمت باز شود.

شارژ کارتریج رایابان

خب، اول این پیچ را باز می کنیم

و این قاب را با پیچ گوشتی باز می کنیم یا در می اوریم

 

بعد به حالت کشویی هر دو قاب را از هم جدا می کنیم

که به هر دو قسمت را به صورت جداگانه شرح می دهیم قسمت شارژ و درام اول قسمت درام را توضیح می دهیم

برای در اوردن درام ، به وسیله یک پیچ گوشتی دو سو که معرف به ترمینالی که ریز می باشد در جایی که درشکل شماره 1 مشخص شده می گذاریم و به سمت شماره 2 فشار می دهیم ، تا رابط نگهدارنده درام در بیاید و بتوانیم درام را در بیاوریم.

بعد از دراوردن درام

نوبت به دراوردن فوم می باشد که به وسیله دست یا پیچ گوشتی به سمت باال می کشیم تا در بیاید

بعد نوبت به دکتر بلید می باشد که این پیچ ها را در بیاوریم دکتر بلید در می اید

این قسمت تونر ضایعات است یعنی جایی که تونر اضافه را از روی درام جمع شده وقتی می خواهید ببینید کارتریج چقدر کار کرده ، از این قسمت می توایند متوجه شوید . اگر پر باشد یعنی خیلی کارکرده و اگر خالی باشد یعنی کار نکرده حتما این قسمت را خالی کنید ، اگر پر باشد باعث می شود صفحه زمینه خیلی زیادی بدهد و حتما باد گرفته شود. فوم ، دکتر بلید و درام را با تنظیف و اسپری قرمز ناهید تمیز کنید به این صورت اسپری را به تنظیف بزنید و قطعات را تمیز نمایید

 

و دوباره قطعات را نصب می کنیم و کارمان با این قسمت تمام می شود.

حال نوبت به شارژ کارتريج است.این پیچ را در می اوریم.

قاب را در می اوریم..بعد از در اوردن مگنت مراقب این سه قسمت باشید شماره 1 بوش مگنت مشکی شماره 2 بوش مگنت سفید شماره 3 چرخ دنده مگنت موقع باد گرفتن مراقب این قطعات باشد

 

گنت یا همان اهن ربا را مراقب باشد ضربه یا خط خش نبیند چون در موقع پرینت مشخص می شود مگنت را هم مانند فوم با اسپری و تنظیف بعد از باد گرفتن تمیز نمایید برای در اوردن وایپر بلید این پیچ ها را در می اوریم و مواقب واشر های وایپر بلید باشد به همین صورت موقع بستن ، بسته شوند.

بعد از در اوردن پیچ.

بلید را هم در می اوریم و تمیز می نماییم

و از این قسمت تونر را میریزم داخل ، شما تا حدی تونر می ریزید که پر شود فقط یادتان باشد اگر تونر را بیش از اندازه بریزید تونر نمی گذارد مگنت بچرخد. باید به اندازه بریزید.

و بعد از ریختن تونر بلید را می گذاریم واشر و پیچ ها را می بندیم مگنت را می گذاریم فقط یه نکته موقعه بستن درب یونیت شارژ مانند شکل

درب قاب و مغزی مگنت باید با هم در گیر شوند و قسمت لبه دار مغزی را توجه نمایید.اگر این ها با هم در یه راستا نباشند درب قاب بسته نمی شود

خوب با دم باریک من این مغزی را چرخاندم و به این صورت در اوردم

 

نکته دیگر درب قاب ها معموال فنر دارند که درب محافظ درام را به سمت جلو حرکت می دهد فنر را به این ترتیب می گذاریم

 

بعد از بستن قاب و پیچ قاب فنر را ازاد می کنیم تا درب محافظ درام را به سمت جلو حرکت دهد نکته مهم وقتی کارتان تمام شد با چهار انگشت های دست تان سعی کنید درام را به سمتی به چرخانیم تا مطمن شوید دارم گیر نکرده باشد حتما باید دارم بچرخد حتی با سختی اگر این کار را نکنید احتمال دارد که پرینتر اسیب ببیند یا سریه دارم بشکند.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما