بعد از طراحی سایت باید چه کار کرد؟

به احتمال زیاد شما نیز برای ورود به دنیای تجارت اینترنتی، به فکر داشتن یک سایت افتاده باشید. به احتمال زیاد می‌دانید برای داشتن یک وب‌سایت شما به دو صورت می‌توانید اقدام کنید

 • تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۰۰:۰۰:۰۰
 • تعداد بازدید: ۱۴۴
 • گروه: اخبار

به احتمال زیاد شما نیز برای ورود به دنیای تجارت اینترنتی، به فکر داشتن یک سایت افتاده باشید. به احتمال زیاد می‌دانید برای داشتن یک وب‌سایت شما به دو صورت می‌توانید اقدام کنید. اولی با استفاده از کدنویسی و دومین روش با استفاده از سیستم‌های تولید محتواهای قوی مانند وردپرس صورت می‌گیرد. برای طراحی سایت با روش کدنویسی شما به یک برنامه نویس حرفه‌ای نیاز دارید تا بتواند برای شما طبق خواسته‌ای که دارید سایت طراحی کند. در دومین روش نیز به فردی که تجربه کافی در نصب و راه‌اندازی افزونه‌ها و قالب‌های وردپرسی دارد، نیاز خواهید داشت. البته که وردپرس را خودتان نیز می‌توانید راه‌اندازی کنید اما بهتر است کار را به کاردان بسپارید. مهم‌‌ترین بخش طراحی سایت اقدامات بعدی آن است که برخی از این اقدامات را در ادامه توضیح خواهیم داد.

بعد از طراحی سایت باید چه کار کرد؟

اقدامات مهم بعد از طراحی سایت

فرقی ندارد سایت شما به چه روشی ساخته شده‌است، اقداماتی هستند که باید پس از طراحی سایت به آن‌ها توجه کنید. از جمله این اقدامات می‌توان به پشتیبانی سایت، انجام آپدیت‌ها و بروزرسانی‌های لازم برای سایت، بهینه سازی سایت از لحاظ سئو، تولید محتوای یونیک و بک‌آپ گیری از سایت هر چند یکبار و... اشاره کرد. هر یک از این کارها به منظور خاصی انجام می‌گیرد.

پشتیبانی و بروز رسانی وب‌سایت

مبحث پشتیبانی سایت، مبحثی است که بعد از طراحی سایت مطرح می‌شود. شما بعد از سپردن طراحی سایت در تبریز و یا دیگر شهرها به شرکت‌های معتبر باید به فکر پشتیبانی آن باشید. پشتیبانی سایت به دو صورت فنی و محتوایی انجام می‌گیرد. پشتیبان فنی سایت وظیفه بروزرسانی و ایرادیابی سایت را بر عهده دارد و همچنین وظیفه رسیدگی به محصولات، محتوای آن‌ها و همچنین تعامل با مشتری بر عهده پشتیبان محتوایی سایت است. اگر سایت شما وردپرسی باشد، قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس نیاز به آپدیت خواهند داشت. اما پشتیبان قبل از آپدیت باید اقداماتی را انجام دهد مانند بکآپ گیری از کل سایت. پشتیبانی محتوایی نیز وظایف افزودن، حذف یا تغییر محتوای سایت یا برنامه مبتنی بر وب را می‌تواند انجام دهد.

سئو و بهینه سازی سایت

سئو، بهینه بودن سایت از دید موتوهای جستجو است. گوگل الگوریتم‌هایی را برای کمک به طراحان ارائه داده است که هرچقدر یک وب‌سایت به این الگوریتم‌ها نزدیک باشد از لحاظ سئو بهینه‌تر است. شما نیاز نیست وارد حرفه سئو و یا تولید محتوا شوید. برای انجام این کارها کافی است یک شرکت مطمئن پیدا کنید تا بهینه سازی سایت شما را به عهده بگیرد. شرکتی که انتخاب می‌کنید باید سابقه درخشانی در این زمینه داشته باشد تا نتیجه دلخواهتان را بگیرید. مشاوره سئو در تبریز و دیگر کلان شهرها، توسط نیروهای متخصص و در شرکت‌های معتبر انجام می‌گیرد.

سئو و بهینه سازی سایت

ویژگی‌های بهترین شرکت سئو

در زمینه طراحی سایت و سئو، شرکتی که برای انجام پروژه خود انتخاب می‌کنید مهم است و قبل از تحویل پروژه به این شرکت باید درمورد آن شرکت تحقیقات لازم را انجام دهید. از جمله ویژگی‌هایی که باید به آن‌ها دقت کنید عبارتنداز:

 • بررسی تجربه و سابقه شرکت سئو
 • بروز بودن و داشتن دانش کافی در به کارگیری تکنیک‌های جدید
 • توانایی دادن مشاوره برای هر نوع وب ‌سایتی
 • توانایی استفاده از اکثر ابزارهای بهینه سازی سایت
 • ارائه استراتژی‌ و نقشه راه مناسب با کسب وکار شما
 • نمونه کارها و سابقه کاری آن‌ها

سخن نهایی

اقدام به ساخت و طراحی سایت اولین و مهم‌ترین قدم برای هر کسب و کاری است؛ اما برای آنکه این اقدام شما برایتان نتیجه آور باشد حتما و حتما باید اقدامات بعدی آن را پیگیر باشید. این اقدامات ستون‌های وب‌سایتتان را محکم می‌کنند و با گذشت زمان باعث ایجاد اعتماد در بین مشتریان و یا شناخته شدن برند شما در بین مردم خواهد بود. این اقدامات شامل پشتیبانی، آپدیت و بروزرسانی، سئو و تولید محتوای یونیک را شامل می‌شود. در شهرهای بزرگ شرکت‌های زیادی در این حوزه فعالیت می‌کنند ولی هر شرکتی معتبر و کاربلد نیست و نیاز است بعد از تحقیق و پیگیری سابقه آن شرکت، پروژه خود را به آن‌ها محول کنید.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
 • نام و نام خانوادگی
 • آدرس ایمیل
 • نظر شما