آموزش آپدیت ویندوز ۱۰

بهترین راه استفاده از حداکثر توان کامپیوتر با سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ استفاده از آخرین نسخه ویندوز است. رایابان قصد دارد در این مقاله بهترین روش‌های آپدیت ویندوز ۱۰ را برای شما ارائه دهد با ما همراه باشید.


در به‌روزرسانی ویندوز 10 سیستم‌عامل قادر هست به‌طور خودکار درایورهای شما را چک کند و آخرین نسخه درایور را برای شما نصب نماید، این روند کمک زیادی به عملکرد کامپیوتر شما می‌کند و سرعت سیستم شما را زیاد خواهد کرد.
یکی از بهترین راه‌های استفاده بهتر و سریع‌تر از کامپیوتر نصب آخرین نسخه ویندوز 10 است. وقتی سیستم‌عامل خود را به‌روزرسانی می‌کنید، ویندوز به‌طور خودکار درایورهای شما را چک می‌کند و آخرین نسخه درایور را برای شما نصب می‌کند، که می‌تواند کمک زیادی به عملکرد کامپیوتر شما باشد و سرعت کامپیوتر را زیاد کند.


ثبت سفارش تعمیرات لپ تاپ در اصفهان


روش آپدیت ویندوز 10

ابتدا از منوی استارت وارد کنترل پنل (Settings) شده و گزینه به‌روزرسانی و امنیت (Update & security) را انتخاب کنید. می‌توانید آن را سرچ کنید. بعد از آن در نوار سمت چپ پنجره باز شده گزینه Windows Update را انتخاب نمایید و دستور Check for updates  را کلیک کنید.
حال وضعیت آپدیت بودن کامپیوتر را بررسی کنید و یکی از اقدامات زیر را با توجه به مشاهدات خود انجام دهید:
1.    اگر مشاهدات حاکی از آن است که کامپیوتر شما آپدیت است به قسمت دوم بروید:
2.    اگر وضعیت نشان می‌دهد که سیستم شما آپدیت نیست،می‌توانید دکمه Install now را انتخاب نمایید و سپس به مرحله بعد این مراحل بروید.
حال آپدیت‌های موردنظر را انتخاب نمایید و بعدازآن Install را بزنید.
مرحله بعدازاین مرحله ریستارت کامپیوتر است. حال کامپیوتر خود را ریستارت نمایید،و کاری را که قبلاً انجام می‌دادید تکرار کنید و ببینید آیا سرعت کامپیوتر شما بهتر شده است یا خیر؟
اگر هنوز کامپیوتر شما به‌کندی عمل می‌کند و ویندوز شما خوب عمل نمی‌کند، دوباره به قسمت 2 بروید.
درصورتی‌که به اطلاعات بیشتری در مورد آپدیت ویندوز 10 دارید قسمت پرسش و پاسخ ماکروسافت را بخوانید.

آپدیت ویندوز 7 به ویندوز 10

بعد از استفاده بسیاری از کاربران از ویندوز 8  و ویستا و نداشتن تجربه خوبی از این سیستم‌عامل‌ها و وجود مشکلاتی در آن باعث شده است که اعتماد چندانی به ویندوز 10 نداشته باشند به همین دلیل هنوز بسیاری از کاربران نصب ویندوز 10 را انجام نداده‌اند. 
بسیاری از ارگان‌ها و شرکت‌های دولتی هنوز از ویندوز7 استفاده می‌نمایند زیرا این ویندوز پایداری لازم را تاکنون دارا بوده است.
اما باید گفت ویندوز 10 نسبت به ویندوز‌های ویستا، 8 و 8.1 ازلحاظ امنیت و پایداری بسیار عالی نمود پیدا کرده است. می‌توان گفت ویندوز 10 بسیار بهینه بوده و روی سیستم‌های ضعیف قابلیت اجرا دارد. اگر شما هم چنان از ویندوز 7 استفاده می‌کنید بهتر است حتماً آن را به ویندوز 10 آپدیت نمایید.

مراحل انجام آپدیت ویندوز 7 به آپدیت ویندوز 10

آپدیت ویندوز 7 به ویندوز 10 طبق مراحل زیر انجام خواهد شد:

اکتیو کردن ویندوز

اکتیو کردن ویندوز برای آپدیت ویندوز 10

1.    اولین بررسی که باید انجام شود این است که ویندوز 7 شما باید اکتیو باشد. چک کردن آپدیت بودن ویندوز به‌این‌ترتیب است ابتدا روی آیکون Computer در صفحه‌نمایش کلیک راست و سپس وارد Properties شوید. در صفحات بازشده می‌توانید از قسمت windows Activation می‌توانید متوجه شوید که آیا ویندوز شما فعال است یا خیر؟ اگر ویندوز شما اکتیو نیست یا لایسنس آن را خریداری نمایید و یا از ترفندهای لازم استفاده کنید تا ویندوز شما فعال شود!

غیرفعال کردن آنتی‌ویروس

2.    اگر شما بر روی دستگاه خود آنتی‌ویروس دارید، آن را غیرفعال نمایید.

دانلود و اجرای فایل  MediaCreationTool

آپدیت ویندوز 10

3.    وارد صفحه مایکروسافت جهت دریافت فایل دانلودر شوید سپس از این قسمت روی  Download tool now کلیک کنید.
4.    بعد از دانلود فایل MediaCreationTool، آن را اجرا کنید.

دانلود فایل‌های آپدیت

5.    حال نوبت دانلود فایل‌های آپدیت ویندوز 10 است. شما در ادامه مراحل بالا گزینه Upgrade this PC now را انتخاب نمایید روی دکمه Next کلیک کنید تا فایل‌های موردنیاز برای نصب ویندوز دانلود شوند.

آپدیت ویندوز 10

پذیرفتن مجوزهای لازم

6.    در این مرحله مجوز لایسنس را با انتخاب گزینه Accept بپذیرید.

7.    به‌طور خودکار با آپدیت به ویندوز 10، فایل های شخصی و اپلیکیشن‌هایتان حفظ می‌شود. اگر از این موضوع رضایت دارید بر روی Install کلیک کنید. در غیر این صورت با کلیک بر روی عبارت Change what to keep، گزینه دلخواهتان را فعال کنید.
بعد از انجام مراحل بالا شما باید کمی منتظر بمانید تا فرآیند آپدیت ویندوز 7 به ویندوز 10 انجام شود.


ارتقا ویندوز

نکات لازم جهت ارتقا ویندوز 7 به ویندوز 10

نکاتی که در طی ارتقاء سیستم باید انجام دهیم به شرح زیر است:

    آپدیت در این روش به فایل‌های شخصی شما آسیبی نخواهد زد، اما لازم است قبل از انجام هر کاری از فایل‌های خود بکاپ تهیه نمایید.
    درصورتی‌که از DVD جهت نصب ویندوز خود استفاده می‌نمایید، نیاز به دانلود فایل نصبی نیست و آپدیت به ویندوز 10 دقیقه مشابه به روش توضیح داده‌شده در بالا می‌باشد.
    نکته‌ای که باید به آن توجه نمود این است که نسخه‌ ویندوزی که بر روی دستگاه شما نصب می‌شود، بر اساس مشخصات سیستم و نوع ویندوز قبلی به‌طور خودکار انتخاب خواهد شد. به‌عنوان‌مثال ویندوز 10 از نوع 64 بیتی بر روی ویندوز 7 از نوع 32 بیتی قابلیت نصب ندارد.
    عملیات دانلود فایل‌های نصبی ویندوز توسط دانلودر، با توجه به‌سرعت اینترنت امکان دارد تا چند ساعت طول بکشد.
    بعد از انجام نصب ویندوز 10 تنظیمات مربوطه را انجام و اکانت ماکروسافت خود را بسازید.
    توجه نمایید مراحل توصیف‌شده در این مطلب برای ویندوز ویستا، 8 و 8.1 به ویندوز 10 کاربردی خواهد بود.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است!
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما